ebook Zgliszcza
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Zgliszcza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.71
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
36.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
29.52 zł Lub 26.57 zł
31.37 zł
36.90 zł
24.71 zł
28.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Świat stoi u progu zagłady. Ludzie swoimi działaniami doprowadzili to tego, że na planecie obumarła niemal cała roślinność i wyginęły zwierzęta. Powietrze jest tak zanieczyszczone, że nie da się swobodnie oddychać. A najgorsze dopiero ma nadejść…

Gdy świat znajdzie się u progu zagłady, ile zrobi matka dla ukochanego dziecka?

Człowiek zniszczył Ziemię – swoimi działaniami doprowadził do tego, że na planecie obumarła niemal cała roślinność i wyginęły zwierzęta. Powietrze jest tak zanieczyszczone, że nie da się swobodnie oddychać, mnożą się liczne choroby. Gatunek ludzki jest na skraju przetrwania.

Nina samotnie wychowuje synka i wciąż wspomina zmarłego przed dwoma laty męża. Strata jest tym boleśniejsza, że był on jednym z biologów pracujących nad innowacyjną procedurą, która może uratować ludzkość.

Jako wdowa po naukowcu Nina wraz z synem mogą w pierwszej kolejności przystąpić do programu medycznego. Jego końcowe rezultaty wciąż pozostają jednak niewiadomą. Udział w projekcie wiąże się z dużym ryzykiem, ale jeśli z niego zrezygnują, to również wkrótce czeka ich śmierć.

Jaką decyzję podejmie Nina? Czy położy na szali życie swoje i ukochanego dziecka?

A co, jeśli to nie fatalne warunki klimatycznie ani procedura medyczna są dla nich największym niebezpieczeństwem...?

O e-booku Zgliszcza blogerzy napisali:

Świetny, wciągający thriller z głębokim tłem do przemyślenia! Polecam! - Joanna Onysk - CzytAska

Jeśli zastanawiacie się czy warto sięgnąć po Zgliszcza to już pędzę z odpowiedzią — są tu emocje, napięcie i niezła intryga. Nie będziecie się nudzić! - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Zgliszcza od Klaudia Muniak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Klaudia Muniak nie przestaje mnie zaskakiwać. Po fenomenalnych thrillerach medycznych napisała kolejną powieść — tym razem osadzoną w postapokaliptycznej przyszłości. Która jest okrutna i wywołuje ciarki na plecach.

Zastanawialiście się kiedyś, co może spotkać ludzkość wskutek ich bezmyślnego, zbytecznego i niepotrzebnego eksplorowania planety do własnych celów? Już teraz media i wiele innych organizacji mówi głośno o skutkach globalizacji, ale nie każdy się nad tym zastanawia. Autorka w swojej nowości czytelniczej, zagłębia się w ten temat. W świecie przedstawionym w powieści świat stoi u progu zagłady. Na Ziemi obumarła niemal cała roślinność i wyginęły zwierzęta. Powietrze jest zanieczyszczone i nie można oddychać — no, chyba że posiada się specjalne do tego przeznaczone maski. Dodatkowo wszystkim mieszkańcom grozi brak tlenu. I choć istnieje sposób i szansa na przetrwanie to główna bohaterka Nina — znając to jak pracują naukowcy, nie jest pewna czy chce poddać się innowacyjnej procedurze medycznej.

To, co charakteryzuje pióro pisarki to dobrze skonstruowane silne główne bohaterki. Nina to kobieta, która samotnie wychowuje syna Juliana. Jest osobą, która pamięta świat sprzed zbytniego eksplorowania planety. Pamięta o swoim mężu — naukowcu, który zmarł. I jednego jest pewna: chce lepszej przyszłości dla syna. Nina walczy codziennie i gdy dostaje wiadomość o tym, że innowacyjna metoda przetrwania ludzkości jest możliwa — nie wie czy to dobre posunięcie. Jednak jak można nie skorzystać z takiego błogosławieństwa, skoro ma się pierwszeństwo? No właśnie... Zgliszcza to książka która stawia przed czytelnikami trudne pytania. Bo czy ryzyko przyjmowania nieznajomego preparatu jest bezpieczne? Co ze skutkami, jakie przyniesie, bo nie można być pewnym, że one nie wystąpią.

Jednak to nie jedyne pytania. Nina też się zastanawia, bo wybór jest trudny — przy którym jednocześnie ktoś celowo nie chce, aby ona i Julian wzięli udział w tym projekcie. Kobieta pod naciskiem swojej nieustępliwości i determinacji postanawia sprawdzić wszystkie drogi, a prawda, którą odkrywa zaczyna być dla niej największym niebezpieczeństwem, jakiego doświadczyć może człowiek. Czytając tę powieść byłam zachwycona światem, jaki wykreowała autorka. Czułam oddech tej bezmyślności ludzkości, która do tego doprowadziła, a jednocześnie podziwiałam Ninę za jej siłę i odwagę.

Uważam, że taka odmienna książka z gatunku thriller w wydaniu od Klaudii Muniak to niezła zagwozdka dla fanów jej twórczości. Styl powieści bardzo dobry. Czyta się tę książkę szybko, mimo że liczy sobie trzysta stron. Czytałam ją dwa dni, a ostatnie rozdziały były dla mnie petardą. Jeśli zastanawiacie się czy warto sięgnąć po Zgliszcza to już pędzę z odpowiedzią — są tu emocje, napięcie i niezła intryga. Nie będziecie się nudzić!

Ocena: 4+/6
©Zaczytana Majka
Dziwnie czytałam tę książkę. Skrawkami, urywkami, rwanymi akapitami. Jakbym bała się tego świata, jakbym bała się, że za moment się zmaterializuje. Zamykałam, odkładałam i natychmiast do niej wracałam, bo książki napisanej przez Klaudię się łatwo nie odkłada. Ona wciąga bez litości.

Dwa wieczory i wysłałam szybki sms do Klaudii: „Przeczytałam! Jest niesamowita! Przerażająco obrazowo napisana! I daje do myślenia! To powinna być lektura obowiązkowa”

I podtrzymuję te słowa. Żadne racjonalne i naukowe argumenty nie przemawiają do człowieka, tak jak obraz, który buduje się w głowie przy tej lekturze.

Nina jest samotną matką, wdową po biologu pracującym nad procedurą, która może uratować ludzkość w obliczu totalnego zniszczenia środowiska, zmian składu powietrza, ogromnego poziomu zanieczyszczeń. Jako rodzina naukowca, razem z synkiem mają prawo do wczesnego przystąpienia do projektu, co może uratować im życie. Ale innowacyjność metody niesie też za sobą ryzyko.

Nina stoi przed alternatywą: umrzeć na pewno lub – być może – nie umrzeć.

Jaką ma podjąć decyzję? Dla siebie i swego synka?

Nina jako nauczycielka i żona naukowca wierzy w badania, naukę, testy, procedury. Ale każdy człowiek ma w sobie ziarenko wątpliwości. I czasem gdy ktoś zechce to ziarenko podlewać i karmić można się zagubić. Zwłaszcza gdy ten ktoś wydaje się mieć na uwadze nasze dobro i jeszcze podpierać swoje racje historią niby podobną do naszej. Jaką decyzję podejmie Nina?

Klaudia Muniak nakreśliła świat przyszłości. Niby nieokreślonej, ale obawiam się, że nieodległej. I jest to świat, w którym ludzie przestali wierzyć naukowcom, badaczom, ekspertom. Bagatelizowali ostrzeżenia i alarmy. Wyśmiewali tych, którzy wiedzieli co się wydarzy, gdy średnia temperatura wzrośnie, gdy wyginą owady, gdy znikną rośliny. Ważniejsze były krótkoterminowe władza i pieniądze. Czy to Wam czegoś nie przypomina?

Poddawanie w wątpliwość badań i nauki. Wiara w pokątne historie, bo tak zdarzenia ktoś sobie interpretuje. Bo siostra szwagra usłyszała w tramwaju, że… Szaleństwo. Choć czasem z dobrych pobudek.

Obrazowość opisów przeraża. Betonowe miasto, bez śladu życia. Ludzie w maskach i okularach. Schorzenia i nowotwory szerzące się bez nadziei na leczenie. Jezioro, w którym nie ma ryb, las, w którym można trafić tylko na padlinę…

I jeszcze to morze wątpliwości jak postąpić. Czytelnik odczuwa emocje targające Niną, komu może zaufać, kto jej dobrze życzy, kto w razie niebezpieczeństwa wyciągnie pomocną dłoń. Ten strach o dziecko.

Ponawiam to co napisałam na początku

„daje do myślenia! To powinna być lektura obowiązkowa”. Tylko wydźwięk jaki został w mojej głowie, to niestety wątpliwość – czy już nie jest za późno…

Świetny, wciągający thriller z głębokim tłem do przemyślenia! Polecam!

Ocena: Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć