ebook Ta druga
3.32 / 5.00 (liczba ocen: 8317)

Ta druga
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.59
Audiobook - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
30.59 zł Lub 27.53 zł
30.90 zł
31.90 zł
32.39 zł Lub 29.15 zł
21.59 zł
31.04 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Notorycznie genialna Sarah Pinborough, której «Co kryją jej oczy» opisuje szalony trójkąt miłosny z przeczącą rozsądkowi niespodzianką, zaserwowaną czytelnikowi w ostatniej chwili, stworzyła kolejną przewrotną powieść o podstępnych – i występnych – bohaterach (…). Czytelnik wyczuje tu posmak «Rebeki» i «Żaru ciała»” – „New York Times Book Review”

Mawiają, że „kto raz zdradził, zawsze będzie zdradzał”.

Marcie Maddox pracowała bardzo ciężko, by dotrzeć tam, gdzie się znalazła dzięki sekretnemu romansowi, który zaczął jej nowe życie. Jednak w świecie ekskluzywnych klubów, jachtów i wspaniałych rezydencji w Savannah niełatwo się utrzymać – mimo że Marcie bardzo się stara. Niełatwo jest jej również utrzymać zainteresowanie męża, Jasona.

Gdy szef Jasona wraca z podróży do Londynu, wszyscy są zaskoczeni pamiątką, jaką z niej przywozi: nową, seksowną żoną, młodziutką panią Williamową Radfordową IV. Atrakcyjna, absolutnie fantastyczna i czarnoskóra Keisha szybko uzurpuje sobie miejsce pięknej drugiej żony, zajmowane dotąd w towarzystwie przez Marcie… która wkrótce dostrzega, że gdy Keisha i Jason są razem w jednym pomieszczeniu, między nimi iskrzy.

Zaczyna się robić gorąco. Zemsta najlepiej smakuje na zimno, ale w upalnym klimacie Savannah krew buzuje w żyłach tak mocno, że tego lata może zawrzeć, doprowadzając do morderstwa.

O e-booku Ta druga blogerzy napisali: 

Autorka umiejętnie wodzi czytelnika za nos, sprawiając, że ten nie jest już niczego pewien. Kto tutaj jest tym złym? Kogo powinniśmy osądzać, a kogo oszczędzić? Takie myśli kołatały się w mojej głowie nieprzerwanie, aż do samego końca powieści. Zaskoczenie zakończeniem okazało się naprawdę duże, a to tylko umocniło mnie w przekonaniu, że Ta druga to powieść bardzo dobra. -  Inthefuturelondon - Natalia Świętonowska

Ta druga od Sarah Pinborough możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Od pewnego czasu mam bardzo dużą ochotę na thrillery, które może niekoniecznie wyrwą mnie z kapci, ale przynajmniej zajmą moją uwagę i sprawią, że nie będę się mogła od nich oderwać. Kiedy więc w moje ręce trafiła powieść Sary Pinborough - miałam same dobre przeczucia. Zarówno opis, jak i tytuł sugerował, że może być to coś, co lubię. Tajemnice, małżeństwo nie do końca idealne... Czy ta książka okazała się strzałem w dziesiątkę? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej recenzji.

Marcie i Jason to para niemalże idealna. Nie przeszkadza im nawet fakt, że ich znajomość zaczęła się od romansu, a Marcie jest “tą drugą”. Dzięki tej relacji kobiecie udało się przedostać do świata elit i wpływowych osobistości, a dzięki temu wyrwała się z łap biedy. Kiedy ma poczucie, że ma już prawie wszystko, do jej świata dołącza nowa kobieta. Szef Jasona żeni się z atrakcyjną Keishą, na której ląduje wzrok wielu mężczyzn - w tym i Jasona... Czy nowa żona szefa stanowi zagrożenie dla Marcie? Jakie tajemnice zaczną wychodzić na jaw, a co uda się zataić? Jaki wpływ będą one mieć na przyszłość małżonków?

Zacznę od tego, że powieść ta okazała się moim zaskoczeniem. Choć opisywany wątek był mi znany już z innych thrillerów, to jednak sposób, w jaki przedstawiła go autorka i jak go poprowadziła - wow. Nie spodziewałam się takich zwrotów akcji i nie miałam pojęcia, że tak bardzo zaangażuję się w tę historię i pochłonę ją w dosłownie kilka godzin. To już chyba o czymś świadczy.

Główna bohaterka, Marcie zaintrygowała mnie i rozbudziła moją chęć poznawania ciągu dalszego jej historii. Jednocześnie bywały chwile, gdy odczuwałam irytację wywołaną jej zachowaniem – kobieta tak bardzo pragnęła pozostać we wpływowym towarzystwie, że gotowa była zrobić dosłownie wszystko, by to osiągnąć. Zatajanie prawdy, nawet tej brutalnej niekoniecznie jest dobrym ruchem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo takiej osoby. Cieszę się, że autorka wykreowała tę postać w taki sposób, ale nie ukrywam, że nie zabrakło też momentów, gdy realnie miałam ochotę ją udusić - sorki Marcie.

Keisha. O mój Boże, Keisha. Jaka to jest złożona i świetnie wykreowana postać! Choć teoretycznie została ona zepchnięta na boczny tor i grała raczej rolę drugoplanową, to w pewnych fragmentach można zobaczyć, jak gładko autorka wysuwa ją na prowadzenie i zostawia jej pole do popisu. Szczerze zachwyciła mnie ta bohaterka i jestem pełna podziwu dla Sary Pinborough – tak dobrze wykreować postać drugoplanową trzeba umieć i autorka udowodniła, że ma takie zdolności.

Sama fabuła na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt skomplikowana. No i cóż, nie będę czarować - nie jest taka. Autorka jednak umiejętnie wodzi czytelnika za nos, sprawiając, że ten nie jest już niczego pewien. Kto tutaj jest tym złym? Kogo powinniśmy osądzać, a kogo oszczędzić? Takie myśli kołatały się w mojej głowie nieprzerwanie, aż do samego końca powieści. Zaskoczenie zakończeniem okazało się naprawdę duże, a to tylko umocniło mnie w przekonaniu, że Ta druga to powieść bardzo dobra.

Pióro autorki jest lekkie, więc książkę czyta się w ekspresowym tempie, a sama historia, przez którą tak naprawdę się płynie, jeszcze bardziej sprawia, że nie wiadomo, kiedy kolejne strony się przewracają. Prawdę powiedziawszy, uważam tę książkę za jedną z lepszych z tego gatunki, jakie czytałam do tej pory.

Jeżeli lubicie thrillery psychologiczne, w których tak naprawdę nic nie jest oczywiste – koniecznie sięgnijcie po tę pozycję i dajcie się jej porwać.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć