ebook Etyka. Etyka prawa. Etyka prawnicza
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Etyka. Etyka prawa. Etyka prawnicza
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 126.58
wciąż za drogo?
138.57 złpremium: 89.40 zł Lub 89.40 zł
126.65 zł Lub 113.99 zł
149.00 zł
126.58 zł
128.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Monografia ma na celu przybliżenie Czytelnikowi podstawowych zagadnień z zakresu etyki, etyki prawa oraz etyki prawniczej i to dokładnie w tej sekwencji – zrozumienie istoty etyki prawa i etyki prawniczej wymaga wprzódy wyjaśnienia, czy jest sama etyka i jakie są jej podstawowe pojęcia i teorie.

Naszym zamiarem nie było jednak kompleksowe przedstawienie problematyki wskazanych powyżej dyscyplin. Staraliśmy się bardziej uwypuklić najważniejsze kwestie omawiane współcześnie w dyskusji na ich temat. Dodatkowo chcieliśmy, aby Czytelnik miał możliwość zauważenia wzajemnych relacji między tymi dyscyplinami.

W pierwszej kolejności zaprezentowaliśmy podstawowe informacje z etyki w ogóle jako dyscypliny filozoficznej, z której czerpie zarówno etyka prawa, jak i etyka prawnicza. Następnie w drugiej części rozszerzyliśmy pole naszych zainteresowań poza pole czystej etyki prawa w kierunku roli wartości w prawie w ogóle, ergo – w kierunku aksjologii prawa. Etyka prawa odgrywa wprawdzie tutaj rolę dominującą, ale jednocześnie nie jedyną. Ostatecznie chodzi więc o rolę wartości w prawie w ogóle, w tym także, ale nie tylko, o rolę wartości moralnych/etycznych. Trzymając się jednak pewnej konwencji terminologicznej, tę część książki zatytułowaliśmy wprawdzie „etyka prawa", ale zasadniczo chodziło nam o prezentację nieco szerszej perspektywy, czyli „aksjologii prawa". Jako ostatnią zaprezentowaliśmy etykę prawniczą. W tym przypadku postanowiliśmy określić jej istotę poprzez odniesienie do przedmiotu jej zainteresowania oraz wskazać na podstawowe zasady, którymi powinni kierować się przedstawiciele poszczególnych zawodów prawniczych.

Etyka. Etyka prawa. Etyka prawnicza od Sebastian Sykuna, Natasza Szutta, Jerzy Zajadło możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć