ebook Błyskawica. Historia Wandy Traczyk-Stawskiej, żołnierza powstania warszawskiego - audiobook
4.21 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 21)

Błyskawica. Historia Wandy Traczyk-Stawskiej, żołnierza powstania warszawskiego - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 22.87
Audiobook - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
-40% 23.90 zł
33.92 zł Lub 30.53 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
35.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Byłam ...odważna. I pewnie do dziś trochę taka jestem. Albo, wie pan co? Może po prostu nie miałam wyobraźni, żeby się bać. Stąd ta odwaga. Jak się człowiek bije o godność, o prawo do życia w godności, to może góry przenosić”.

W 2018 roku wsparła protest rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, aktywnie włączyła się w Strajk Kobiet, protestowała przeciwko wydarzeniom na polsko-białoruskiej granicy. Mówi, że „nie wolno zostawić w potrzebie ludzi, którzy są zagrożeni”. Wanda Traczyk-Stawska – wojowniczka, aktywistka, kobieta instytucja, moralny autorytet. Walczyła w powstaniu warszawskim jako strzelec i łączniczka Oddziałów Osłonowych Wojskowych Zakładów Wydawniczych (WZW) – Biura Informacji i Propagandy – Komendy Głównej AK. Po wojnie studiowała psychologię i przez całe zawodowe życie pracowała z dziećmi z niepełnosprawnościami. Dlaczego mówi o sobie żołnierz, a nie żołnierka? Czym było dla niej powstanie i jak wpłynęło na jej postrzeganie świata? I dlaczego nadal walczy?

Na te i wiele innych pytań, Michał Wójcik szuka w rozmowie z nią odpowiedzi, kreśląc wielobarwny, pełnokrwisty obraz tej niezwykłej kobiety.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Anny Próchniak.

Błyskawica. Historia Wandy Traczyk-Stawskiej, żołnierza powstania warszawskiego od Michał Wójcik możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć