ebook To, co najważniejsze
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 431)

To, co najważniejsze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.96
wciąż za drogo?
17.96 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-39% 23.94 zł Lub 21.55 zł
27.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
32.92 zł
34.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Romantyczna opowieść o miłości i drugiej szansie.

Czterdziestoletnia Marta wiedzie poukładane życie. Pracuje w warszawskiej kancelarii adwokackiej, jest rozwiedziona, mieszka z córką Anką, studentką malarstwa. Gdyby nie obawa o jedynaczkę, która niewłaściwie ulokowała swoje uczucia, kobieta żyłaby bez większych zmartwień.

Spokój Marty burzy przypadkowe spotkanie z Marcinem. Kiedyś łączyła ich młodzieńcza miłość, teraz między nimi iskrzy z powodu zadawnionych uraz i zawiedzionych nadziei. Wychodzą na światło dzienne sekrety sprzed lat, odżywają wspomnienia, wracają pytania, na które brak odpowiedzi.

Co zaszło dwadzieścia lat temu? Jaka jest cena zdrady? Czy jedna decyzja może wszystko zmienić? I jaką rolę w tej historii odgrywa bransoletka z granatami?

O e-booku To, co najważniejsze blogerzy napisali:

Wznowienie debiutu Małgorzaty Rogali to świetna okazja do poznania tej utalentowanej warszawskiej pisarki z innej niż kryminalna strony. To, co u Rogali pozostaje niezmienne, to ogromna czułość do bohaterów i uważne oko, potrafiące wyłapać wszystkie niuanse relacji międzyludzkich. - Kasia Sosnowicz - SieCzyta

To, co najważniejsze od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wznowienie debiutu Małgorzaty Rogali to świetna okazja do poznania tej utalentowanej warszawskiej pisarki z innej niż kryminalna strony. To, co u Rogali pozostaje niezmienne, to ogromna czułość do bohaterów i uważne oko, potrafiące wyłapać wszystkie niuanse relacji międzyludzkich.

Jeśli ludzie kochają się szaleńczo, jeśli są pewni, że to jest ta jedyna miłość w życiu, nie wolno im iść na żadne kompromisy. Powinni walczyć o tę miłość, żeby kiedyś nie było za późno.

Marta jest prawniczką w jednej z warszawskich kancelarii. Pozbierała się już po rozwodzie z Pawłem, całą uwagę poświęca dorosłej córce, która rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych. Choć dziewczyna była wychowywana w pełnej czułości rodzinie, od zawsze wiedziała, że Paweł nie jest jej biologicznym ojcem. W młodości Marta była szaleńczo zakochana w Marcinie. Ten jednak wyjechał za granicę i na wieść o ciąży przepadł jak kamień w wodę. Gdy mężczyzna niespodziewanie wraca do Polski, życie Marty i jej córki diametralnie się zmienia.

Przed laty Małgorzata Rogala napisała pełną emocji powieść o żarliwej miłości, która została poddana ciężkiej próbie. To, co najważniejsze nie jest ckliwym romansem, choć przyznam, że w pewnym momencie płakałam przy niej jak bóbr, co zdarza mi się podczas lektury niezwykle rzadko. Niezmiennie cenię u Rogali ciepło wypływające z każdego zdania, opanowanie i trzeźwe spojrzenie na czasem niezwykle trudne zawiłości ludzkiego losu. Miłość widziana oczyma pisarki jest pełna namiętności, ale i cierni zadających ból bez względu na upływ czasu.

W debiutanckiej powieści warszawska pisarka uwikłała w skomplikowane uczucie troje bohaterów. Fabułę poprowadziła niczym w dobrym thrillerze, z każdą stroną stopniowo odkrywając kolejne tajemnice, a co za tym idzie – generując napięcie. Trudno stwierdzić, która z postaci została najbardziej pokrzywdzona przez los. Jasne jest, że zarówno Marta, Paweł, jak i Marcin, w wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń, zostali zmuszeni do życia w bólu, braku spełnienia i kłamstwie. Czy taka historia może dobrze się skończyć?

Rogala nie byłaby sobą, gdyby do fabuły nie wplotła ważnego wątku społecznego. I tym razem opowiedziała się po stronie kobiet, które nierzadko padają ofiarą przemocy. To jednoznaczny dowód na to, że od początku literackiej kariery pisarka wyznaczyła swoim powieściom ważny cel – nie tylko mają dostarczać rozrywki, lecz także być swoistą przestrogą, przede wszystkim zaś mocnym głosem sprzeciwu wobec brutalności i bezkarności.

To, co najważniejsze to poruszająca historia, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas. W tym trudnym i wypełnionym bezradnością czasie wojny w Ukrainie pozwoliła mi na chwilę odetchnąć.

Czytajcie!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć