ebook Magiczne piórko Gwendy
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 7579)

Magiczne piórko Gwendy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.05
Audiobook - najniższa cena: 19.20
wciąż za drogo?
-40% 23.05 złpremium: 13.83 zł Lub 13.83 zł
33.52 zł Lub 30.17 zł
37.00 zł
41.90 zł
41.90 zł
32.56 zł
34.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Kontynuacja historii opisanej w Pudełku z guzikami Gwendy, opatrzona przedmową Stephena Kinga.

Akcja książki toczy się w 1999 roku. Tytułowa Gwendy ma już ponad trzydzieści lat. Znów jesteśmy w Castle Rock, gdzie spotykamy dawnych znajomych i kilku zupełnie nowych, intrygujących przyjaciół.

Po ostatniej zimowej burzy do miasteczka Castle Rock wdarło się coś naprawdę złego. Szeryf Norris Ridgewick i jego współpracownicy rozpaczliwie szukają dwóch zaginionych dziewczyn, ale minęło już tyle czasu, że szansa, by sprowadzić je żywe do domu, jest nikła.

Trzydziestosiedmioletnia Gwendy Peterson ma dziś niewiele wspólnego z zadziorną nastolatką, która kiedyś spędziła wakacje, biegając po Schodach Samobójców w Castle Rock. Tamtego lata tajemniczy nieznajomy powierzył jej niezwykłe pudełko z guzikami. Magiczny i wyposażony w olbrzymią moc przedmiot oferował Gwendy drobne prezenty w zamian za opiekę, dopóki mężczyzna w końcu nie wrócił, by na zawsze – jak wówczas sądziła – odebrać swoją własność.

Gwendy nigdy nikomu nie powiedziała o pudełku z guzikami – nawet mężowi. I nie spodziewała się, że jeszcze kiedyś zobaczy ten niezwykły przedmiot. Tymczasem pudełko pojawia się niespodziewanie – bez opiekuna – co najwyraźniej ma związek ze znikaniem ludzi w Castle Rock. Gwendy wraca więc do domu z Waszyngtonu, by pomóc ocalić zaginione dziewczyny i powstrzymać niebezpiecznego przybysza, zanim ten zrobi coś naprawdę przerażającego.

Zapierająca dech w piersiach opowieść o krętych ścieżkach, którymi prowadzi nas los, i świadomych wyborach, które nie zawsze są dobre. A także o cenie, jaką trzeba zapłacić za to, czego najbardziej pragniemy.

Wykreowane przez Stephena Kinga senne i pełne mrocznych sekretów Castle Rock znów budzi się do życia!

Richard Chizmar z wielką gracją przenosi opowieść o Gwendy w przyszłość. Rezultatem jego pracy jest zgrabna kontynuacja „Pudełka z guzikami…”, będąca jednocześnie zupełnie niezależną, pasjonującą opowieścią o współczesnych losach znanej już bohaterki. Sposób pisania i wrażliwość Chizmara zgrabnie współgrają z charakterystycznym stylem Stephena Kinga, a książkę czyta się jak zupełnie nową historię, osadzoną w stale ewoluującym fikcyjnym świecie mistrza horroru. - „The Washington Post”

Budząca dreszcz grozy uwodzicielska opowieść z niezwykle wdzięczną bohaterką. Po prostu nie można się oderwać! - „Publishers Weekly”

Magiczne piórko Gwendy od Richard Chizmar, Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To, że zna się czyjeś nazwisko, nie znaczy jeszcze, że się go zna.
Pulchna, zakompleksiona Gwendy z Pudełka z guzikami Gwendy dorasta. Najpierw praca w agencji reklamowej, potem zawrotna kariera pisarska a ostatecznie Gwendy zostaje kongresmenką. Pewnego dnia odnajduje w swoim biurze tajemniczą monetę i pudełko z guzikami i dźwigniami. Boi się, bo to nie jest zwyczajne pudełko. To pudełko radości i smutku, władzy i zagłady. Czy ma ono związek z tajemniczymi zaginięciami dziewczynek z Castle Rock?


Będzie krótko. Jestem zawiedziona. Magiczne piórko Gwendy to mdła historyjka bez... bez akcji, grozy, wiarygodności, głębi. Spłaszczone postaci, papierowe dialogi i międzyludzkie relacje. Pudełko nie straszy, jegomość w czarnym cylindrze także.

Cała ta historia sprawia wrażenie pozlepianej na siłę. Kongresmenka, zaginione dziewczynki, magiczne piórko, polityczne zawirowania, strach przed wojną i chorobą. I w tle tego wszystkiego dylematy egzystencjalne Gwendy pt.: "Czy odniesiony sukces jest wynikiem ciężkiej pracy czy pudełka z guzikami?".

Jedyną autentyczną radością jest ponowne odwiedzenie Castle Rock i ukłon w stronę powieści Stephena Kinga. Z resztą sam King (jeśli dobrze zrozumiałam) w przedmowie wspomina, że dla niego historia Gwendy ma dobre zakończenie. Po co pisać kontynuację do czegoś skończonego w dobrym stylu? Chizmar się tego podjął, King mu bije brawo. Ja postoję.

Magiczne piórko Gwendy to sprawnie napisana opowiastka, tylko tyle.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć