ebook Płeć i mózg. Historia przekręconych faktów
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 338)

Płeć i mózg. Historia przekręconych faktów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 35.41
wciąż za drogo?
33.47 złpremium: 21.59 zł Lub 21.59 zł
25.90 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
35.99 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
25.19 zł
30.57 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy wiesz, że pół godziny stresu wystarczy, żeby niektóre obszary w mózgu zmieniły płeć z męskiej na żeńską i odwrotnie?

 

 

 

Koncepcja męskiego i kobiecego mózgu nawiązuje do popularnego poglądu, który głosi, że mężczyźni i kobiety pochodzą z różnych planet. Ale czy potwierdzają ją badania naukowe? Podjęta przez autorki próba odpowiedzi na to pytanie miała początek w zaskakujących badaniach, które mogą całkowicie zmienić sposób postrzegania płci biologicznej, kulturowo-społecznej oraz mózgu.

"Nie twierdzę, że nie ma różnic między mózgami kobiecymi a męskimi, przeciwnie – istnieje wiele takich różnic. Twierdzę jednak, że te rozbieżności łączą się w mózgu każdej osoby i tworzą unikatową mozaikę cech, a niektóre z nich występują częściej u kobiet, inne zaś u mężczyzn. Pogląd ten idzie w parze z tym, co ‒ jak jestem przekonana ‒ wie już wiele osób: że wszyscy jesteśmy zlepkiem cech „kobiecych” i „męskich”. Sięga jednak dalej i sugeruje, że nie ma czegoś takiego jak mózg „męski” czy „kobiecy”, ani „męski” czy „kobiecy” charakter."
Fragment książki

 

 

 

 

Płeć i mózg. Historia przekręconych faktów od Daphna Joel, Luba Vikhanski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć