ebook Reno
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 232)

Reno
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.95
Audiobook - najniższa cena: 28.00
wciąż za drogo?
-50% 15.95 zł
22.00 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
22.58 zł
25.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Byłem złym człowiekiem.
Byłem mścicielem.
Byłem mordercą.
Byłem gangsterem.
A to był mój pieprzony raj!

Galina Jegorowna Aristowa umarła w wieku lat osiemnastu, kiedy mężczyzna bez serca zamordował na jej oczach rodziców. Mija pięć lat i Maria Fratecka pracuje jako opiekunka małego Antoniego Goli, który ma zespół Aspergera. Jego ojciec, milioner i biznesmen Leon Gola, jest bezpardonowym graczem na wrocławskiej scenie biznesu. Właśnie zakupił najwyższy budynek w mieście. Nikt nie wie, że genialny biznesmen, to osławiony Reno, zarządzający podziemiem gangster, którego serce zostało zniszczone ponad pięć lat temu. Teraz liczy się dla niego tylko syn, biznes i półświatek. Jednakże, gdy w bliskim otoczeniu pojawia się Maria, która ma świetny kontakt z jego synem, okazuje się, że jest to kobieta, która potrafi okiełznać wszelkie demony. Lecz czy Maria jest tą osobą, za którą się podaje? I czy Leon będzie potrafił wybaczyć, zapomnieć, w imię prawdziwej siły miłości? Bo przecież jest pozbawionym uczuć gangsterem, który nigdy nie zapomina wyrządzonych krzywd. Reno to pierwszy tom pasjonującej nowej serii bestsellerowej autorki, łączący wątki romansowe, sensacyjne i erotyczne. Daj się porwać ciemnej stronie miasta!

Reno od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pewnych wydarzeń nie da się zapomnieć. One po prostu tkwią w nas, z czasem wcale ich obraz nie blaknie. Pamiętamy każdy szczegół, bywa, że niejednokrotnie przewijają się nam przed oczami jak film w zwolnionym tempie. Wciąż wracają i przypominają, że to nie był sen, ale rzeczywistość, jaka odcisnęła niezatarty ślad na nas.

Każdy ma jakiś cel w życiu, lecz by go osiągnąć trzeba kroczyć odpowiednią ścieżką. Leon Gola wybrał ją jakiś czas temu i na pewno była ona właściwa, przyniosła mu ogromny sukces, zresztą niejeden. To jedne jego oblicze, ale ma też inne, o jakim wie niewiele osób. Doskonale chroni tych, na których mu zależy, zbyt dobrze wie jak łatwo traci się to, co najcenniejsze. Nie dopuszcza do siebie zbyt dużo ludzi, a uczuć jeszcze mniej. Większość ludzi, mająca z nim do czynienia, widzi w nim twardego biznesmena. Maria jest zupełnie inna od Leona, skupia się na opiece nad jego synem i to jest dla niej ważne, nie stara się zwrócić niczyjej uwagi, ale przyciąga ją. On ma bolesne tajemnice, o jakich nie umie zapomnieć, nikt nie podejrzewa co naprawdę skrywa przed światem, lecz ona jest kimś, komu udaje się skruszyć mur jakim się otoczył, nie bez powodu zresztą. Ale pozostaje jeszcze przeszłość, która pozostawiła blizny na nim i kimś jeszcze, niewidoczne dla oczu, lecz odczuwalne prawie nieustannie. Czy da się wybaczyć doznane krzywdy i zaufać jeszcze raz, pomimo, że może to oznaczać kolejne rany i zdradę? Leon nie kieruje się uczuciami, zawsze wychodził na tym dobrze, ale czy tym razem podejmie właściwa decyzję?

Jak przystało na dilerkę emocji w swojej najnowszej książce Agnieszka Lingas-Łoniewska dostarcza ich dużo czytelnikom. Nie są one zero jedynkowe, a tym bardziej daleko im do prostego czarnego-białego podziału, sięgają o wiele głębiej w serca i przede wszystkim umysły bohaterów, odsłaniając wszystko to, co ukrywają i o czym nie są w stanie zapomnieć. Gangsta Paradise. Reno jest historią, w której dramatyczne wydarzenia z przeszłości stają się podstawą teraźniejszości, jak wyrosła na dawnym bólu i tym, co on po sobie pozostawił. Pisarka doskonale opanowała sztukę stopniowania napięcia oraz dawkowania emocji, w odpowiednich momentach uchyla rąbka sekretów, lecz jedynie na tyle by jeszcze mocniej zaintrygować. Od samego początku da się wyczuć, że bohaterowie mają za sobą bolesne doświadczenia, jakich echa wciąż w nich tkwią i nie da się ich zagłuszyć. Autorka nie boi się pokazać postaci takimi jakimi są, od lepszej i gorszej strony, chwil gdy odczuwają radość, lecz też kiedy zmagają się ze swoimi demonami. Obdarzyła ich niełatwymi doświadczeniami, jakie nie są tylko mało znaczącymi epizodami. Gangsta Paradise. Reno jest złożonym łańcuchem przyczynowo-skutkowym jaki dostrzegamy krok po kroku, lecz tak naprawdę do końca nie możemy być pewni co jeszcze będzie miało miejsce, a z pewności nie będzie to nic oczywistego i przewidywalnego. Agnieszka Lingas-Łoniewska dała czytelnikom emocjonującą opowieść o zemście, miłości, mającej niejedno imię oraz podejmowaniu decyzji od jakich zależy los człowieka. Pierwszy tom serii jest fascynującą historią o ludziach, jacy na zgliszczach marzeń mają szansę otworzyć drzwi do nowego rozdziału w życiu.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
W normalnym świecie Leon Gola, w świecie gangsterskim – Reno. Mężczyzna, który jest zimny niczym drań, zawsze broni tego, co należy do niego. Jedyne uczucia, które ukazuje to te przeznaczone dla jego syna Antoniego, który ma zespół Aspergera. Chłopiec boi się zamkniętych przestrzeni, jest zamknięty w sobie, tylko nielicznych dopuszcza do siebie. Wśród nich znajduje się Maria Fratecka, jego szkolna opiekunka, którą Leon postanawia zatrudnić na stałe. Maria ma świetny kontakt z Antosiem, a przy tym kompletnie nie boi się swojego szefa, nawet jego mrocznej strony. Zaczyna wyzwalać w nim emocje, ale czy ta kobieta jest tym za kogo się podaje?

Twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej po prostu uwielbiam, dlatego też zawsze chętnie sięgam po każdą kolejną jej powieść. Czytając historię Reno i Marii spędziłam miło czas, ale poza tym książka nie zrobiła na mnie jakiegoś większego efektu wow. Nie oznacza to, że książka mi się nie podobała, gdyż przeczytałam ją na jednym wydechu. Jak przystało na naszą dilerkę emocji, wszelkie emocje bohaterów odczuwałam na własnej skórze. I choć w książce są powielane schematy, nie przeszkadzało mi to zbytnio, gdyż lubię wkraczać w świat gangsterki i porachunków.

- Nie analizuj tego, Mario. Szkoda czasu i życia. Nie żałuj tego, co zrobiłaś, bo jutro możesz już nie mieć następnej okazji. Zostaw wątpliwości, bo szkoda je ze sobą targać. Jesteśmy dorośli. To nie będzie miało wpływu na nasze życie, pracę.

Maria Fratecka to niepozorna kobieta, która potrafi się zachowywać jak prawdziwa lwica. Nie okazuje oznak słabości, twardo stąpa po ziemi. Jej podopieczny Antoni Gola staje jej się niezwykle bliski, łączy ich więź, silna więź. A i jego ojciec nie jest jej obojętny. Ona ma ewidentnie do niego słabość i wie jak zagrać mu na nerwach.

Leona Gola vel Reno to mężczyzna o dwóch twarzach, choć światu zazwyczaj pokazuje tę gorszą. Pięć lat temu wyzwolił się z wszelkich uczuć (prócz tych do syna) za sprawą pewnego wydarzenia. Dziś jest znany w całym Wrocławiu. Wprawdzie na pozór to twardy zawodnik, ale w środku skrywa ogrom emocji. Pojawienie się w jego i jego syna życiu Marii Frateckiej powoli coś w nim zmienia. Otwiera się przed nią, ale przyjdzie mu za to pomstować. Czy to, że ona uratuje mu życie, przyjmując na siebie kulkę przeznaczoną dla niego, coś zmieni?

Od czasu, kiedy moje życie legło w gruzach, otaczałem się murami, ochroną, bronią – i tylko nielicznych dopuszczałem do siebie.

Autorka zabiera nas w świat, w którym nie ma rzeczy niemożliwych i miejsca na jakiekolwiek skrupuły. Porachunki gangsterskie są, były i już zawsze będą. Nasi bohaterowie to twarde sztuki, które nie cofną się przed niczym. Jeśli zatem lubicie świat, w którym królują niegrzeczni faceci, koniecznie musicie przeczytać tę pozycję.
Agnieszka Lingas-Łoniewska ukazuje nam również z czym wiążą się zmagania z dzieckiem chorym na zespół Aspergera i myślę, że całkiem dobrze to przedstawiła.
Polubiłam zarówno Reno jak i Marię, ale także tajemniczego Katana, którego losy poznamy w kolejnej części tej serii na którą oczywiście już czekam.

Reno to świetna historia, w której miłość zostanie wystawiona na ciężką próbę. Czy ją przetrwa? Czy w imię siły prawdziwej miłości człowiek jest w stanie wybaczyć i zapomnieć? Aby się o tym przekonać, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Z książkami Agnieszki Lingas-Łoniewskiej jestem na bieżąco. Tej serii byłam też wyjątkowo ciekawa. Zaciekawił mnie temat i czułam, że to będzie historia, która wciągnie mnie do reszty.

Leon Gola to rekin businessu, właśnie zakupił najwyższy budynek we Wrocławiu, a do tego jest właścicielem niejednego klubu w mieście. W interesach jest bezkompromisowy i bezwzględny. Ale to tylko jedna z jego twarzy. Druga to twarz już nieco mniej praworządna. I tu wszyscy znają go jako Reno. I również tu jest bezwzględnym, twardym zawodnikiem, który nigdy nie okazuje uczuć. Ma jednak synka, który cierpi na zespół Aspergera. Pewnego dnia Leon zauważa jak chłopiec rozmawia z jedną ze swoich opiekunek w szkole i bardzo szybko proponuje kobiecie pracę jako już prywatnej opiekunki małego Antoniego. Maria, bo o niej mowa przyjmuje te warunki i zamieszkuje w wielkim domu Leona i Antosia. Reno to człowiek, który całkowicie nie pokazuje swoich uczuć, jest bezwzględnym gangsterem, a w życiu najważniejszy dla niego jest jedynie syn i business, który ma zabezpieczyć przyszłość jego syna. Maria z kolei skrzętnie ukrywa swoją tajemnicę. Czy uda im się wyjść z tego impasu obronną ręką? Czy będą w stanie wybaczyć sobie i co więcej obdarzyć siebie nawzajem nie tylko miłością, ale i zaufaniem?

Zacznę może od mojego głównego zarzutu, a mianowicie ta książka jest zdecydowanie za krótka. Temat jest super, pomysł na fabułę ciekawy i naprawdę rozwojowy. Ale zabrakło mi tutaj totalnie rozwinięcia. Chciałabym poczuć jak bohaterowie się zmieniają, jak przekonują się sami siebie o tym co tak naprawdę czują. Tu wydało mi się to za szybko i za lakonicznie. Książkę przeczytałam w jakieś 4 godziny i po prostu poczułam niedosyt. Naprawdę wiele wątków chciałabym, aby było bardziej rozbudowanych. To pozwoliłoby na głębsze poznanie bohaterów i jeszcze bardziej ich polubienie. Bo bardzo polubiłam i Reno i Marię. Ale chciałabym ich nieco bardziej poznać i poczuć. A potencjał jest, bo to naprawdę charakterne postacie.

Ale pomimo tego minusa myślę, że jest to książka, do której będę powracać. Podobał mi się "układ" pomiędzy Marią i Reno. Polubiłam też bardzo tą dwójkę. Maria na początku wydała mi się taką cichą, szarą myszką, ale z czasem okazało się, że to naprawdę zadziorna babka. Reno z kolei pokazał się na początku niedostępny, chłodny i bezlitosny, ale z czasem okazało się, że kryje w sobie wyjątkowo duże pokłady czułości, empatii i zdecydowanie wie co jest dla niego najważniejsze w życiu.

I z niecierpliwością czekam także kolejnych dwóch części: o Katonie i Pako. Mam nadzieję, że będą równie wciągające i ciekawe.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć