ebook Pod stepowym niebem
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 33)

Pod stepowym niebem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 24.96
wciąż za drogo?
-26% 23.68 zł
24.96 zł Lub 22.46 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
25.09 zł
29.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzeci tom sagi Emigranci. Ebook „Pod stepowym niebem” to oparta na faktach opowieść o zesłaniu do Kazachstanu i o sile kobiet, które wplątane w tragiczne wydarzenia II wojny światowej musiały zostać wojowniczkami.

Na stepach Kazachstanu rośnie piołun, a czy rozkwitnie tu miłość?

Stanisławów, rok 1940. Olga Jelska w bezsenną noc drży nad losem swojej rodziny. Jej mąż został osadzony w obozie w Kozielsku, a ona otrzymała nakaz opuszczenia wygodnego mieszkania. Lecz to dopiero początek gehenny…

Za kilka godzin dotychczasowe życie Olgi zakończy się: z trójką dzieci wsiądzie do pociągu oznaczonego czerwoną gwiazdą i wyruszy w nieznane. Wraz z nią sąsiedzi, znajomi i setki innych Polaków – wszyscy tak samo przerażeni i niepewni przyszłości.

Czy delikatna kobieta podoła trudom wysiedlenia? Czy poradzi sobie z nieprzychylną przyrodą i brutalnym komendantem kołchozu w Priesnogorkowce? A przede wszystkim, czy zdoła ochronić dzieci?

O e-booku Pod stepowym niebem blogerzy napisali: 

Sabina Waszut napisała powieść opartą na faktach. To jeszcze bardziej elektryzuje emocje. Jeszcze mocniej odczuwa się lęk, oraz strach o losy ludzi dotkniętych wojennym dramatem. Koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Sabiny Waszut pt. Pod stepowym niebem. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Pod stepowym niebem od Sabina Waszut możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pod stepowym niebem to trzecia część cyklu Emigranci. I tak jak dwie wcześniejsze, również ta powieść porusza historią, jakże dziś niestety aktualną. Czytając książkę Sabiny Waszut odbierałem ją z wielką wrażliwością.

Często zatrzymywałem się, aby przemyśleć to wszystko, czego doświadczyła Olga Jelska. Ten ból, poczucie utraty suwerenności odbijały się w mych emocjach z ogromną siłą. A styl w jakim autorka opowiedziała tę historię, sprawił, iż czułem bliskość bohaterów tej powieści. Powieści, którą czytało się z ogromną emocjonalnością. I nie sądziłem nigdy, że czytając książkę o tematyce wojennej, tuż obok rozgrywać będą się wojenne dramaty. Dlatego też ta historia uderzyła we mnie z jeszcze większą mocą.

W powieści Pod stepowym niebem poznajemy historię Olgi Jelskiej. Jej dramat rozpoczyna się w kwietniową noc 1940 roku. Jej mąż trafił do obozu w Kozielsku, a ona sama zmuszona została do opuszczenia swojego mieszkania. Wsadzona wraz z wieloma innymi kobietami do bydlęcych wagonów drży o losy trójki swoich dzieci. Teraz tylko ona może zadbać o ich bezpieczeństwo. Przerażające warunki oraz brutalność komendanta kołchozu ściskają za serce. Jednak u Olgi siła walki jest ogromna. To uświadamia nam, jak wiele człowiek jest w stanie znieść.

Sabina Waszut napisała powieść opartą na faktach. To jeszcze bardziej elektryzuje emocje. Jeszcze mocniej odczuwa się lęk, oraz strach o losy ludzi dotkniętych wojennym dramatem. Czy Olga zdoła ochronić swoje dzieci? Jaką cenę będzie musiała zapłacić za ich bezpieczeństwo? Koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Sabiny Waszut. Jeśli nie czytaliście wcześniejszych części Podróż za horyzont i Listy z czarnych miast to warto nadrobić tę zaległość.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Po dwóch częściach o dobrowolnych emigrantach - Brazylia, Francja - Sabina Waszut pisze wspaniałą książkę o przymusowych emigrantach. O wywiezionych przez nieludzi do nieludzkiego kraju.
    h_M. 2022-05.

Warto zerknąć