ebook Futbol w słońcu i w cieniu
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Futbol w słońcu i w cieniu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 42.99
wciąż za drogo?
42.99 zł
42.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Futbol to przyjemność wywołująca cierpienie.

Przedstawiona w tej książce bezwstydnie emocjonalna historia futbolu to hołd składany romantyzmowi i dramaturgii, a także spektaklowi i pasji „wielkich pogańskich mass”. Opowiadając historie przesądów, rozczarowań, tragedii, szczęśliwych przypadków, bohaterów i czarnych charakterów, ludzi, którzy futbolem żyli i zań umierali, Eduardo Galeano oddaje cześć dyscyplinie, która nadal zachowuje swą magię, choć możni tego świata usiłują przejąć nad nią kontrolę.

„Urugwajczyk dotarł w swojej książce do istoty piłki nożnej. […] Czytelnik ani przez chwilę nie wątpi, że w jego żyłach płynie gorąca krew”. „The Guardian”

„Galeano prezentuje styl zbliżony do stylu najlepszych lewych obrońców. Nieustannie zmienia kierunek gry. Formułuje trafne spostrzeżenia i przedstawia je z nonszalancją, która wszak w żaden sposób nie maskuje jego mistrzowskiego pióra”. „Herald”

„Wyróżnia się niczym Pelé na tle trzeciorzędnych piłkarzy”. „New Yorker”


Futbol w słońcu i w cieniu od Eduardo Galeano możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć