ebook Siostrzane Dzwony
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 3618)

Siostrzane Dzwony
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 37.19
wciąż za drogo?
37.19 zł Lub 33.47 zł
39.99 zł
39.99 zł
36.00 zł
39.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Odkąd najstarsi mieszkańcy Butangen sięgają pamięcią, nad wioską rozbrzmiewały Siostrzane Dzwony. Mówiono, że kryją w sobie pradawną moc i ostrzegają ludzi przed niebezpieczeństwem. Zostały odlane na pamiątkę niezwykłych syjamskich sióstr Halfrid i Gunhild Hekne przez ich ojca, pogrążonego w żałobie po ich śmierci. Dzwony umieszczono na wieży starego drewnianego kościoła, pamiętającego jeszcze czasy pogańskie.

Życie w Butangen toczyło się spokojnym rytmem, do wsi rzadko przybywał ktoś nowy, aż w 1880 roku parafię objął młody, ambitny pastor, który postanowił wprowadzić wieś w nowe czasy. Przywiązani do odwiecznych tradycji mieszkańcy w większości odnosili się do duchownego z podejrzliwością. Dla Astrid, młodej dziewczyny z rodu Hekne, był on jednak kimś wspaniałym, fascynującym, kto sprawił, że zapragnęła innego życia. Może nawet mógł stać się kimś więcej... Kiedy jednak pastor zadecydował o rozebraniu i przeniesieniu starego kościoła i sprowadził do Butangen niemieckiego architekta, by przygotował kościół i dzwony do podróży do dalekiego Drezna, dziewczyna poczuła się zdradzona…

Bo czy można wywieźć do obcego kraju Siostrzane Dzwony, tak ściśle związane z wioską i rodem Astrid? I kim naprawdę jest ten architekt, tak utalentowany i wrażliwy, który otwiera serce przed dziewczyną? Astrid uświadamia sobie, że stoi przed niełatwym wyborem, a od jej decyzji zależeć będzie cała jej przyszłość…

"Lars Mytting pisze z taką przenikliwością, empatią i uczciwością, że niewielu może mu dorównać." - Jo Nesbø

"Miłość, suspens, natura i wiara w nadprzyrodzone splatają się w tej niezwykłej powieści w jedną całość." - Maja Lunde

O e-booku Siostrzane Dzwony blogerzy napisali: 

Dla mnie ta książka była fascynującą czytalniczą przygodą. Przygodą, która w pewnym momencie rozerwała mi serce na strzępy. Liczę na to, że kolejne części je jednak poskładają. - Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Siostrzane Dzwony od Lars Mytting możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Plotki to nasiona legendy, lekkie, by mógł rozsiewać je wiatr, szybko kiełkujące.
Butangen, niewielka norweska wioska, nad którą rozbrzmiewają Siostrzane Dzwony. Dzwony zostały odlane na pamiątkę po syjamskich bliźniaczkach Hekne, przez pogrążonego w żałobie ojca. Mieszkańcy wioski wierzą, że dzwony mają w sobie ogromną moc i w razie potrzeby ich bicie ma ostrzegać ludzi przed niebezpieczeństwem. Tymczasem do Butangen przybywa młody pastor, który pragnie wprowadzić wieś w nowe czasy. Astrid, młoda dziewczyna z rodu Hekne jest zafascynowana postawą pastora. Do czasu, gdy pastor podejmuje decyzję o rozbiórce i sprzedaży kościoła wraz z podarowanymi przez przodków Hekne Siostrzanymi Dzwonami.

Siostrzane Dzwony to cudowna, magiczna a przy tym niesamowicie prawdziwa i wzruszająca historia. To opowieść, w której główną rolę odgrywają syjamskie siostry. To od nich się wszystko zaczęło i są niejako etykietą dla tej historii. Dwie siostry. Odrębne byty a jednocześnie nierozerwalne że sobą. Tak jak wioska i dzwony. Wiara i zabobony. Nowoczesność i tradycja. Wszystko w tej powieści jest że sobą połączone nierozerwalnymi nićmi Nawet klimat tej historii jest połączeniem surowości XIX wiecznej wioski i uczuć, które wibrują w bohaterach. Ale o tym musicie się już przekonać sami.

Dla mnie ta książka to była fascynująca czytelnicza przygoda. Przygoda, która w pewnym momencie rozerwała mi serce na strzępy. Liczę na to, że kolejne części je jednak poskładają.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć