ebook Maria Callas i głos serca
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 146)

Maria Callas i głos serca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.46
wciąż za drogo?
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
18.46 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Artystka, primadonna, bogini

Kobieta, której powołaniem była sztuka i miłość

Wenecja, 1957: Maria Callas jest największą śpiewaczką operową swoich czasów, ale artystyczna doskonałość, którą uosabia na scenie, zaczyna zbierać żniwo. Wspaniały głos odmawia jej posłuszeństwa, a przemęczona artystka marzy o chwili wytchnienia – na co jednak nie pozwala jej ani świat opery, ani jej mąż i menadżer Meneghini. Jej życie całkowicie podporządkowane jest karierze, nie ma w nim miejsca dla niej jako kobiety.

Na jednym z przyjęć Maria spotyka armatora Arystotelesa Onassisa – przystojnego greckiego milionera. Wbrew wszelkim przeciwnościom zakochują się w sobie. W latach sześćdziesiątych uznawani są za parę idealną. Do czasu, aż Onassis nie pozna kolejnej ikony tamtych czasów – Jackie Kennedy...

Magiczna i piękna powieść o Marii Callas, uosobieniu elegancji i charyzmy, wybitnej artystce, ale przede wszystkim – namiętnie kochającej kobiecie.

O e-booku Maria Callas i głos serca blogerzy napisali:

Niemiecka pisarka Michelle Marly przedstawia interesującą powieść o życiu śpiewaczki, która zachwyca przede wszystkim szczegółową narracją emocji. Ta powieść jest zdecydowanie udanym wprowadzeniem do tematu Callas, ponieważ sieć między rzeczywistością a fikcją jest ciasno spleciona. Polecam! - Reading My Love - Paulina Kaleta 

Maria Callas i głos serca od Michelle Marly możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Proste wyszukiwanie w internecie arii „Casta Diva” wyrzuca wideo Marii Callas jako pierwszy przebój w 2022 roku – z 1958 roku. Nagranie zostało zrealizowane w Operze Paryskiej. Ponad 60 lat później nadal wygląda to na łatwą pracę: stanie tam, przytulanie się, śpiewając rolę swojego życia i bycie adorowanym przez publiczność.

Ale, jak wiemy dzisiaj, pozory mylą. Autorka Michelle Marly stara się w formie powieści ukazać kulisy tego spektaklu oraz tragiczne życie kobiety, naświetlając różne etapy życia piosenkarki. Ważną rolę odgrywa związek z jej mężem Battistą Meneghini.

Michelle Marly przeskakuje na osi czasu z zaskakującą ilością. Akcja powieści toczy się tylko w okresie 11 lat, od 1957 do 1968 roku. Zmiana światowych miejsc działalności i dość zbliżone do siebie lata przykuwają uwagę czytelnika.

Oprócz opisu znanych osób, takich jak Marilyn Monroe z jej prezydenckim romansem, Winston Churchill jako współpasażer słynnego rejsu po Morzu Śródziemnym i oczywiście para Onassis, bez której życie prywatne piosenkarki byłoby prawdopodobnie tylko w połowie tak ekscytujące dla prasy brukowej. Największym tematem książki jest relacja z Arystotelesem Onassisem. Niektóre fragmenty są mile widzianą lekcją w historycznym obrazowaniu ludzi ze środowisk artystycznych lat 60. – kto z kim się kojarzył, kto na kim zarabiał, kto miał z kim romans?

Oczywiście w Marii Callas rozpoznaje się także kobietę okresu powojennego, o której niejednokrotnie mówi się o wielkim pragnieniu założenia własnej rodziny i wślizgnięcia się w klasyczną ówczesną rolę kobiecą. Michelle Marly pisze tu także powieść muzyczną. I te dwa wszechogarniające punkty centralne zostały zdecydowanie spełnione. Podobnie jak lęk Marii przed porażką i biedą.

Niemiecka pisarka Michelle Marly przedstawia interesującą powieść o życiu śpiewaczki, która zachwyca przede wszystkim szczegółową narracją emocji. Liczne odcinki na luksusowym jachcie „Christina” sprawiają, że zapomina się, że głównymi bohaterami są prawdziwi ludzie – może to być również współczesna grecka tragedia. Ta powieść jest zdecydowanie udanym wprowadzeniem do tematu Callas. Ponieważ sieć między rzeczywistością a fikcją jest ciasno spleciona. Polecam!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć