ebook Rzeka
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 147)

Rzeka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.94
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
34.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
29.67 zł
-19% 20.92 zł
26.75 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jakie tajemnice skrywa nurt zdradliwej rzeki?

Pewnego listopadowego wieczoru na brzegu Wisłoka zostaje znaleziona kobieca torebka. Jest to jedyny trop w sprawie zaginionej Aliny Grzędowicz, właścicielki biura rachunkowego i żony prezesa jednej z największych rzeszowskich firm.

Detektyw Dobrosława Machniewicz, która prowadzi sprawę, ma wątpliwości co do wersji wydarzeń przedstawionej przez męża. Jej zdaniem Grzędowicz nie mówi całej prawdy. Dobrosława szuka też odpowiedzi na pytanie, co Alina robiła w klubie studenckim w noc przed zniknięciem i kim w jej życiu był nowy tajemniczy klient, biznesmen znany z powiązań z podkarpackim półświatkiem.

Czy Dobrosławie uda się wydobyć prawdę na światło dzienne, czy też zbrodnia, niczym tytułowa rzeka, porwie i pociągnie swych bohaterów na dno?

O e-booku Rzeka blogerzy napisali: 

Podoba mi się sposób, w jaki skonstruowana jest ta historia. Czytelnik poznaje takie same fakty, jak główna bohaterka, razem z nią zadaje pytania i poszukuje odpowiedzi. To pozwala mocno wczuć się w rolę pani detektyw. - Malwina - Zakatek czytelniczy

Rzeka od Anna Kusiak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Lubicie kryminalne historie? Rozwiązywać zagadki, kto jest zbójem w historii?

Ja uwielbiam! A właśnie dzisiaj zorientowałam się, że ostatnio czytałam właściwie same niegrzeczne książki albo obyczajowki. Miło było wrócić do kryminalnych zagadek i to jeszcze w takim wydaniu.

Dobrosława jest prywatną detektywką, dostaje zlecenie znalezienia żony miejscowego dobrze sytuowanego przedsiębiorcy. Im bardziej Dobrosława zagłebia się w sprawę, tym więcej nietypowych powiązań odkrywa... Czy Alina żyje? Czy miała pretekst, by uciec? A może znalazła się w złym miejscu i czasie?

Podoba mi się sposób, w jaki skonstruowana jest ta historia. Czytelnik poznaje takie same fakty, jak główna bohaterka, razem z nią zadaje pytania i poszukuje odpowiedzi. To pozwala mocno wczuć się w rolę pani detektyw. Akcja została umiejscowiona w Rzeszowie - poznajemy miasto i jego lokalna społeczność, a ja lubię takie klimaty i czułam się podczas czytania tak, jakbym w tym Rzeszowie faktycznie przebywała. Wszystko dzieje się właściwie w przeciągu kilku dni, autorka bardzo dokładnie rozpisuje wszystko, co główna bohaterka robi, analizuje i planuje, dzięki czemu możemy razem z nią próbować rozwiązać zagadkę. Wszyscy bohaterowie zostali dobrze wykreowani, charakterystycznie, nie sposób jest ich pomylic. Polubiłam się z główną bohaterką i ciekawa jestem, jak autorka pociągnie jej wątek i jakie wydarzenia z jej życia przed nami odkryje. To, co wywołało u mnie mały zgrzyt, to takie ucięcie tej akcji - na końcu sprawa się rozwiązuje i na kilku stronach jest opisane jej wyjaśnienie, jak w wypracowaniu.

Generalnie, pomimo tego małego zgrzytu, jestem na tak i czekam na kontynuację.

Ocena: 5/6
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć