Desperatki
3.49 / 5.00 (liczba ocen: 31)

Desperatki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.09
Audiobook - najniższa cena: 22.09
wciąż za drogo?
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
26.09 zł
28.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Desperatki” to historia trzech kobiet, które połączyło jedno straszne wydarzenie. Zaplanowały zemstę, ale coś poszło nie tak. Izabella, Wiesia i Anna ze ścigających stają się ściganymi. By ratować własne życie, muszą uciekać na koniec świata. Być może będzie tam na nie czekać szczęście, które pojawi się w najmniej spodziewanej postaci…

Czasem pozostaje już tylko ucieczka do przodu…

Wiosna 1863 roku. Nad zbiorową mogiłą spotykają się Izabella – szlachcianka opłakująca syna, Wiesia – złodziejka z Powiśla, która w tej samej powstańczej bitwie straciła brata, oraz Anna – córka profesora, która pogrzebała narzeczonego. Motywowane rozpaczą i chęcią zemsty trzy desperatki zawiązują mroczne przymierze i przeprowadzają zamach. Przebiega on jednak inaczej, niż to sobie zaplanowały.
Ze ścigających stają się ściganymi, a ich droga wiedzie przez powstańcze obozy i austriackie więzienia. Aby ratować własną skórę, będą gotowe popłynąć aż za ocean.

O e-booku Desperatki blogerzy napisali: 

Książka dla wytrawnego czytelnika! Zaskakująca, waleczna i przede wszystkim niecodzienna sztuka kobiecej przyjaźni! Desperatki to w moich oczach konspiracyjna powieść historyczno-przygodowa z niespodziewanymi elementami westernu, historia wyraźnie szpiegowska i mocno awanturnicza, a do tego niebywale charakterna – z pewnością gwarantująca silne doznania literackie. - Miłka Kołakowska - Mozaika Literacka

Desperatki od Weronika Wierzchowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rozdzierająca potrzeba zemsty to jeden z najbardziej pożądanych motywów literackich. Gdy wyrządzona krzywda dotyka bowiem największych uczuć, potrzeba ta staje się wręcz nieobliczalna, a przez to szalenie instygująca z punktu widzenia odbiorcy. I właśnie ta paląca do żywego żądza, staje się zalążkiem wyjątkowej kobiecej przyjaźni, jaka nieoczekiwanie zawiązuje się między krnąbrnymi bohaterkami powieści Desperatki – powieści nie tyle historycznej, co bardziej przygodowej i awanturniczej, a do tego zahaczającej o niczym nieposkromione elementy filmowego westernu. Jakie to było niecodzienne spotkanie!

Ta historia żyje dzięki trzem swoistym bohaterkom. Niezwykle charakternym, z pewnością walecznym i mocno zdeterminowanym kobietom, które swoją rozpaczliwą żałobę po bliskich, przekuwają w plan śmiertelnej wendety. Pozornie dobrze opracowany zamach kończy się jednak na tyle niefortunnie, że zamiast poczucia wyczekiwanej ulgi, bohaterki zmuszone są do nagłej ucieczki. I dopiero ta niespodziewana wspólna walka o życie, otwiera przed nimi wachlarz szerokich fabularnych przygód. Tu nie ma ściśle sprecyzowanego celu zdarzeń, nie ma też pewności co do finalnych intencji samych bohaterów, w zamian jest ciągłe poczucie niebezpieczeństwa, gorzki smak brudnych intryg i skrajnie burzliwe emocje, które niosą awanturnicze serca kobiet, przez lata wspólnych wojaży.

Kreacje są tu mistrzowskie, ale równie dobrze zarysowana jest sama sceneria. Powstańcze realia drugiej połowy dziewiętnastego wieku, obozy buntowników, czy też dający chwilę wytchnienia promień słonecznej Lublany – tu każdy opis wizualnie działa na wyobraźnię. Ta osobliwa kobieca tułaczka okazuje się intrygującą przygodą także dla samego czytelnika. Choć warto zaznaczyć, że jest to przygoda naprawdę wymagająca. Pięknie wystylizowany język oraz zauważalnie opisowy charakter powieści, skłaniają odbiorcę do rzetelnego udziału w wydarzeniach, fragmentami wręcz poświęcenia się i zastosowania wzmożonej koncentracji, ale to właśnie dzięki aktywnemu uczestnictwu, historia ta w jego oczach przybiera formę szaleńczo dobrego przedstawienia.

Książka dla wytrawnego czytelnika! Zaskakująca, waleczna i przede wszystkim niecodzienna sztuka kobiecej przyjaźni! Desperatki to w moich oczach konspiracyjna powieść historyczno-przygodowa z niespodziewanymi elementami westernu, historia wyraźnie szpiegowska i mocno awanturnicza, a do tego niebywale charakterna – z pewnością gwarantująca silne doznania literackie. Chociaż lektura wymaga rzetelnego udziału w niebezpiecznej dziewiętnastowiecznej tułaczce, to przygoda ta okazuje się na tyle intrygująca, nieprzeciętna i burzliwa, że trudno się z niej wydostać. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest to przygoda wręcz doskonała!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć