ebook Idealne życie Molly
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 5074)

Idealne życie Molly
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.64
wciąż za drogo?
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
31.90 złpremium: 20.58 zł Lub 20.58 zł
-33% 22.64 zł
27.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
25.73 zł Lub 23.16 zł
25.90 zł
23.67 zł
26.75 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thriller autorki „Fatalnego kłamstwa”. Strzał w dziesiątkę dla fanów Louise Jensen, Jess Ryder i Kathryn Croft. Czy idealne życie to tylko iluzja?

Molly Chatwell ma wszystko – pracę, w której się spełnia, piękny dom w centrum Londynu, przystojnego męża Jacka i dwoje dorosłych dzieci. Czego chcieć więcej? Jednak po tym jak Remi i Freya wyjeżdżają na studia, we wspaniałym życiu Molly coś zaczyna się psuć. Jack staje się bardziej nieobecny. Pracuje do późna, a czasem nawet w weekendy.

Pewnego dnia stara przyjaciółka Amelia Lovell zaprasza Molly na wspólny weekend w wiejskim kurorcie w Wiltshire. Kiedy Jack odmawia, wymawiając się pracą, Molly postanawia pojechać sama. Podczas porannego joggingu spotyka młodego przystojnego mężczyznę. Od razu czuje do niego nieodparty pociąg, jest gotowa na wszystko. On jednak się od niej odsuwa. Upokorzona i wstrząśnięta, postanawia wracać natychmiast do domu i zapomnieć o niefortunnej przygodzie.

Okazuje się to jednak niemożliwe, bo mężczyzna niespodziewanie odwiedza Molly w Londynie. Zostawia w drzwiach kartkę z numerem telefonu i prośbą o kontakt. Dzień później policja odnajduje jego zwłoki, a Molly staje się główną podejrzaną. Do czasu… kiedy to ona staje się niedoszłą ofiarą morderstwa.

O e-booku Idealne życie Molly blogerzy napisali: 

Szalenie niepokojąca historia! Początkowo bardzo spokojna, fabularnie umiarkowana, a w odczuciu wręcz mocno obyczajowa. Aż do momentu, gdy nieoczekiwanie przybiera kształt prawdziwego thrillera i zaczyna drążyć skałę w zagmatwanych myślach głównej bohaterki. - Miłka Kołakowska - Mozaika Literacka

Idealne życie Molly od Valerie Keogh możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ten moment. Moment, a właściwie okres życia, gdy dorosłe już dzieci wyjeżdżą na studia i pozostawiają po sobie jedynie pustkę – tak zwany syndrom opuszczonego gniazda, z którym choć przez chwilę boryka się niemal każdy stęskniony rodzic. Odchowane dzieci, spłacone kredyty, regularne spotkania towarzyskie – ten okres zdaje się być wręcz idealny na życie pełną parą, ale czasami coś psuje ten wyidealizowany obrazek. Właśnie w takim momencie poznajemy bohaterkę powieści Idealne życie Molly i nie trzeba długo czekać, aby spostrzec, jak bardzo szalony, paskudny i przede wszystkim niebezpieczny los, przypisała jej w udziale autorka, Valerie Keogh.

Pierwsza połowa to pięknie zaaranżowany proces usypiania czujności czytelnika. Pierwotnie historia zdaje się bowiem zaskakująco spokojna, momentami wręcz beztroska, a z pewnością mocno obyczajowa. Autorka nigdzie się początkowo nie śpieszy, każe powoli odkrywać myśli bohaterki, wyłapywać jej zdziwienia i analizować kolejne wątpliwości. Do czasu. Do chwili, gdy fabuła zauważalnie przybiera kształt rasowego thrillera. Akcja może nie przybiera wielce na tempie, ale na pewno staje się bardziej tajemnicza, charakterna i niepokojąca, momentami wręcz dziwnie szokująca – fabuła bez dwóch zdań wciąga i nie daje łatwo zasnąć. Po drodze można mieć tu szereg rozmaitych podejrzeń, emocje również sukcesywnie rosną, ale co ważne, autorce udaje się wypracować takie rozwiązanie, które może znacząco namieszać w głowie. A już z pewnością może przerazić.

To nie jest lektura dla każdego. Zaryzykuję wręcz stwierdzenie, że zaproponowana intryga może nużyć wytrwanego miłośnika gatunku, szczególnie nastawionego na potok silnych wrażeń. To nie jest mrożący krew w żyłach dreszczowiec, to raczej delikatny thriller psychologiczny, zbudowany na solidnym obyczajowym fundamencie. Warto wspomnieć, że to mocno obyczajowe tło, choć fragmentami zdaje się subtelnie umykać ramom racjonalności, w oczach odbiorcy staje się wartościowym materiałem do poważnych dyskusji o podłożu rodzinno-społecznym. I właśnie ten merytoryczny wkład fabularny, finalnie okazuje się największym atutem powieści pani Keogh.

Szalenie niepokojąca historia! Początkowo bardzo spokojna, fabularnie umiarkowana, a w odczuciu wręcz mocno obyczajowa. Aż do momentu, gdy nieoczekiwanie przybiera kształt prawdziwego thrillera i zaczyna drążyć skałę w zagmatwanych myślach głównej bohaterki. Idealne życie Molly to wyjątkowo charakterna powieść, z pewnością mocno tajemnicza, osobliwa, wciągająca i niebezpieczna. I trudna do rozwiązania – tu naprawdę niełatwo odczytać jest zamiar autorki! Finalne sceny bezsprzecznie szokują, przerażają i potęgują potrzebę społecznej dyskusji. Czuję, że ten tytuł na długo osiądzie w mojej głowie.

Ocena: 5/6
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć