ebook Kat z Płaszowa
4.33 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Kat z Płaszowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
24.90 zł
26.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
26.18 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
24.43 zł
24.83 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wydarzenia, które opisuje Max Czornyj w swojej kolejnej książce „Kat z Płaszowa", są oparte na faktach. Prawda bywa jednak jeszcze bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. O podobnych zbrodniach z pewnością nie śniono w najgorszych koszmarach. Czy odważycie się spojrzeć w oczy prawdziwemu złu? A może macie dość odwagi, by spojrzeć na świat jego oczami?

Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci podległych mu więźniów. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS. Ze szczególnym upodobaniem mordował matki z dziećmi i starców.
Uwielbiał strzelać do więźniów z okien samochodu lub z balkonu willi. Swoim ofiarom zadawał wyszukane tortury. Osobiście zabił kilkaset osób…

O e-booku Kat z Płaszowa blogerzy napisali: 

To, co ważne Max Czornyj ponownie bez owijania w bawełnę ukazuje prawdziwe oblicze bestii, która bez mrugnięcia okiem zabijała. Autor uczynił to w sposób bardzo realistyczny, sprawiając, że czytamy tę książkę jak opowiadanie samego Amona Götha. Pisarz ponownie stanął na wysokości zadania, pisząc o prawdziwych wydarzeniach ukazujących przerażające oblicze Kata z Płaszowa. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Kat z Płaszowa od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Max Czornyj w swej twórczości nie tylko serwuje nam historie pełne grozy, czy też thrillery jak i również powieści z historią wojenną w tle. Autor jest także znany z przedstawiania prawdziwych historii związanych z obozem koncentracyjnym. Z piekłem, którego doświadczyli osadzeni za murami. Z niewyobrażalnym bestialstwem z rąk ich oprawców.

Wcześniej mogliśmy poznać zatrważającą historię Ilse Koch ukazaną na kartach książki Bestia z Buchenwaldu. Teraz autor opisuje prawdziwą historię Amona Gotha, komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego w Płaszowie. Nie jestem w stanie pojąc bestialstwa, okrucieństwa jakiego dokonał on na Żydach. Dla niego Żydzi cuchnęli najbardziej. Był szczególnie bezlitosny wobec kobiet, dzieci i osób starszych. Pełniąc funkcję komendanta obozu uważał się za Boga, pana życia i śmierci. Nigdy nie zawahał się dokonując zbrodni, wręcz były one dla niego fascynacją. Chorą fascynacją, której nie sposób pojąć.

Amon Goth urodził się w Wiedniu, 11 grudnia 1908 roku. Już od dziecka był upartym osłem. Wstępując do młodzieżówki partii faszystowskiej odkrył w niej „swój nowy świat”. Świat, który sprawił, że historia ludzkości splamiła się krwią. Jedynym pragnieniem kata z Płaszowa było zabicie w-s-z-y-s-t-k-i-c-h Żydów. Dokonując zbrodni wręcz triumfował! Pełniąc funkcję komendanta zabił dziesiątki tysięcy Żydów i Polaków.

Czytając książkę Maxa Czornyja przecierałem oczy, a drżenie rąk sprawiało, że często musiałem odłożyć lekturę, gdyż nie potrafiłem pojąć bestialstwa, którego dokonał Goth. Zastanawiałem się jak bardzo „nafaszerowanie” ideologią zniszczyło w nim jakiekolwiek, choćby najmniejsze ludzkie odruchy. Jego zachowanie było nieludzkie.

Zawsze staram się nie oceniać „bohaterów” książek, lecz w przypadku Götha cisną się na usta najgorsze słowa. Nie można przejść obojętnie wobec okrucieństw do jakich doszło z jego rąk. Każdy myślący czytelnik nie jest w stanie przyjąć tych faktów na sucho, bez oceniania.

Bardzo dobrze, że Max Czornyj postanowił ukazać nam tę historię. Niech będzie ona dla nas nauką, aby nie dopuścić do powtórki z historii. To przerażające, że kiedyś po ziemi stąpała bestia zdolna zabijać i pastwić się nad człowiekiem w imię swych chorych ideologii, fascynacji. To przerażające jak ogromna była jego skala fascynacji złem, bestialstwem, okrucieństwem, które było dla niego uczuciem pełnym ekstazy.

To, co ważne Max Czornyj ponownie bez owijania w bawełnę ukazuje prawdziwe oblicze bestii, która bez mrugnięcia okiem zabijała. Autor uczynił to w sposób bardzo realistyczny, sprawiając, że czytamy tę książkę jak opowiadanie samego Amona Götha. Pisarz ponownie stanął na wysokości zadania, pisząc o prawdziwych wydarzeniach ukazujących przerażające oblicze Kata z Płaszowa.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć