ebook Bitwa Nieśmiertelnych
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 78)

Bitwa Nieśmiertelnych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 29.70
Audiobook - najniższa cena: 34.93
wciąż za drogo?
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
34.81 złpremium: 22.46 zł Lub 22.46 zł
37.43 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
29.70 zł Lub 26.73 zł
37.43 zł
37.43 zł Lub 33.69 zł
30.20 zł
30.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzecia odsłona serii fantasy „Zapiski Stali” Arkadego Saulskiego. Kotul, młody Chan, jest jeszcze groźniejszy od ojca: rozkochany w wojnie i żądny nowych zwycięstw, ale także mądry i cierpliwy. Nie musi się śpieszyć. Wie, że półmilionowa armia rzuci mu Nippon do stóp. Pierwsi zdrajcy już przyłączają się do Chana i ruszają przeciwko bratnim klanom…

Śmierć Shughisa nie uratowała Nipponu.

W morzu ognia, krwi i zdrady trwa ostatnia wyspa: twierdza Ten no Iwa, Niebiańska Skała. Siedziba rodu Toyotomi zdaje się ostatnią nadzieją uciekinierów i tych, którzy chcą walczyć przeciwko Mandukom. Daimyo rodu jest młody, ale mądrością i odwagą zdobył już fanatyczną miłość swoich poddanych.

Duch znalazł trzeciego Pana.

Wojnę, którą rozpętali ojcowie, skończą teraz synowie. Srebrny Smok zmierzy się z Czerwonym Koniem. Magia, z której upleciony jest Nippon, rzuci wyzwanie stalowej pięści Stepów.

O e-booku Bitwa Nieśmiertelnych blogerzy napisali: 

Bitwa Nieśmiertelnych Arkadego Saulskiego jest po brzegi przesycona japońskim klimatem i z pewnością przekona do siebie fanów czasów samurajskich oraz wojennych strategii. I właśnie ich uwadze polecam tę książkę. - Głodna Wyobraźnia - Anika Radzka-Nowaczewska

Bitwa Nieśmiertelnych od Arkady Saulski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bitwa Nieśmiertelnych Arkadego Saulskiego zamyka utrzymaną w japońskich klimatach trylogię Zapiski stali i skupia się na ostatecznej rozgrywce pomiędzy honorowymi Nippończykami a groźnymi Mandukami.

Młody chan Kotul wraz ze swoimi licznymi oddziałami przybywa zza morza, by rozprawić się z ostatnią opierającą mu się prowincją pod władzą klanu Toyotomi. Naturalnie gromadzą się tam wszyscy będący w stanie utrzymać broń w ręku wyspiarze, którzy gotowi są bronić swego kraju, w tym Hayai i jego nowi podopieczni oraz rzecz jasna Kentaro. Wraz z młodym daimyo rządzącym z pięknego zamku o nazwie Niebiańska Skała nie szczędzą trudu, by jak najlepiej przygotować się do najważniejszej w życiu każdego z nich bitwy. Tymczasem władca Manduków również nie próżnuje, próbując poznać kulturę i sposób myślenia przeciwnika...

Mocną stroną tego utworu jest jak zwykle u tego autora interesujące poprowadzenie wątków poszczególnych postaci – Duch tradycyjnie znajduje się tu w centrum wydarzeń, towarzyszymy mu więc w jego wewnętrznych rozterkach i zewnętrznych wyzwaniach. Nowym bohaterem, którego obdarzyłam największą sympatią w tej części, jest kowal i samuraj Furui Kuma, często porównywany do siwego niedźwiedzia, a stało się tak ze względu na jego serdeczność, niezłomność i pomysłowość. Nie gorzej wypada młody władca najeźdźców Kotul – musi zaimponować swoim wojownikom, ale ma przy tym własne zdanie i sposoby na osiąganie celów. Jego przeciwieństwem jest natomiast Manduk Babur – butny, zadufany w sobie wojownik z nadmiernymi ambicjami. Z przyjemnością czytałam fragmenty opowieści, w których pojawiały się wyżej wymienione osoby. Drugim udanym elementem jest dopracowana strategia wojskowa i dokładny opis przebiegu tytułowej bitwy. Trzecim zaś przesiąknięty japońską kulturą i sposobem myślenia klimat i dolewająca oliwy do ognia odrobina mistyki. Co mnie zaś szczególnie ucieszyło, pojawiły się częściowo tłumaczone wypowiedzi w języku manduckim. I jak zwykle nie zabrakło wielu emocjonujących fragmentów z licznymi wykrzyknikami – na tym etapie mogę już chyba stwierdzić, że są one charakterystyczne dla stylu Arkadego Saulskiego.

Po przeczytaniu całości mam jednak poczucie, że nie jest to równa powieść. Uważam, że nie do końca sprawdziły się tu elementy bitew morskich, bo pojawiły się nieco za późno w całej trylogii, a poza tym nie były wystarczająco wciągające w porównaniu do innych obecnych tu wątków. Nie przekonał mnie też finał – choć był stuprocentowo japoński, to nie jestem w stanie uwierzyć, że mógł przebiec właśnie w taki sposób, przede wszystkim ze względu na nieugruntowaną pozycję nowego chana. Liczę jednak, że przy kolejnej serii autor nabierze tyle wprawy, by bardziej wiarygodnie zamknąć całą historię.

Ogólnie rzecz biorąc, Bitwa Nieśmiertelnych Arkadego Saulskiego jest po brzegi przesycona japońskim klimatem i z pewnością przekona do siebie fanów czasów samurajskich oraz wojennych strategii. I właśnie ich uwadze polecam tę książkę.

Jak wiecie, przy ostatnim tomie cyklu mam zwyczaj go podsumowywać, przystępuję zatem do dzieła. W Zapiskach stali bardzo wyraźnie widać, że autor zarówno fascynuje się kulturą japońską, jak i stara się nam jak najdokładniej ją odmalować. Fabuła jest tu stuprocentowo samurajska, podobnie jak sposób myślenia wszystkich postaci zamieszkujących Nippon. Pisarz stawia przy tym na akcję i przygody samotnego wojownika, który walczy o to, co istotne, oraz lojalnie służy swojemu daimyo. Arkady Saulski umiejętnie tworzy tu poszczególne męskie postaci, z tomu na tom widać też spore postępy w kreowaniu coraz bardziej interesujących bohaterek. Polecam tę serię osobom, które mają co najmniej podstawową wiedzę na temat kultury oraz historii Japonii i mają ochotę na zanurzenie się w niej w wydaniu stawiającym na walkę i dramatyczne wybory wzbogacone elementami mistyki. A także takim, które nie pogardzą pełnym wykrzykników, emocjonalnym stylem.

Ocena: 4/6
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć