ebook Książę Kaladanu
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 889)

Książę Kaladanu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 38.92
wciąż za drogo?
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
-15% 37.43 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
42.90 zł
44.90 zł
38.01 zł
40.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść z uniwersum SF „Diuna” pióra Briana Herberta – najstarszego syna autora kultowych „Kronik Diuny”, i Kevina J. Andersona – pisarza, który zasłynął fabułami osadzonymi w świecie „Gwiezdnych wojen” i cyklem „Z archiwum X”. Zaczyna się legenda. Leto Atryda, książę Kaladanu i ojciec Muad’Diba – wszyscy wiedzą o upadku i wzlocie jego syna, niewiele zaś wiadomo o nim samym, spokojnym władcy Kaladanu, i jego partnerce, ani o tym, jak książę mało znaczącej planety zaskarbił sobie względy imperatora i wzbudził gniew rodu Harkonnenów, który stał się powodem jego śmierci. Oto ta historia.

Leto cierpliwie i wiernie służy Tronowi Złotego Lwa. Podczas gdy inni spiskują i knują, książę Kaladanu działa. Ale jego potężni wrogowie uważają, że zanadto wyrasta ponad swój stan i że ród Atrydów osiąga zbyt wysoką pozycję.
Otoczony przez niewidzialnych wrogów Leto musi zdecydować, czy ciężar powinności i honoru jest wart ceny jego życia, rodziny i miłości.

O e-booku Książę Kaladanu blogerzy napisali: 

Miłośnicy Diuny mają ogromny powód do radości, ponieważ dzięki autorom można przeżyć wiele wyjątkowych chwil, które zapisują się w naszej pamięci. Ta książka trafia mocno do naszej wyobraźni. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Książę Kaladanu od Kevin J. Anderson, Brian Herbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książę Kaladanu to moje pierwsze spotkanie z twórczości Briana Herberta i Kevina J. Andersona i to całkiem udane. Ze strzępków informacji autorzy stworzyli interesującą opowieść, która ma za zadanie przybliżyć Leto Atrydę - jako ojca, partnera i księcia wiernego Imperatorowi. W każdej z tych ról próbuje odnaleźć się jak najlepiej, pozostając wierny swoim zasadom i dbając o swoich najbliższych. Nie będzie to łatwe, szczególnie, że wszędzie czyhają na niego spiski i wrogowie, nawet na jego ojczystej planecie. Mamy okazję zobaczyć jakim jest człowiekiem, czym kieruje się w życiu, jakie są jego motywacje i dlaczego podjął takie, a nie inne decyzje, które doprowadziły do wydarzeń opisanych w Diunie.

W książce obserwujemy również wiele innych wątków, które są mniej lub bardziej ze sobą powiązane, m.in. o rosnącym znaczeniu Gildii Kosmicznej, Landsraadu i KHOAM, spisku Wspólnoty Szlacheckiej, czy wydobyciu przyprawy na Diunie. Dzięki temu mamy szersze spojrzenie na bieżące wydarzenia, jakie mają konsekwencje i do czego mogą doprowadzić. Oczywiście, znając Diunę, doskonale zdajemy sobie sprawę, że wszyscy bohaterowie przeżyją i wyjdą cało z opresji. Niemniej jednak książka trzyma w napięciu i byłem bardzo ciekawy jak poradzą sobie bohaterowie z kolejnymi niebezpieczeństwami.

Książę Kaladanu to powieść rozgrywająca się przed wydarzeniami opisanymi w Diunie Franka Herberta, która ma za zadanie przybliżyć postać księcia Leto Atrydy. Jest dobrze i sprawnie napisana książka, bez skomplikowanej, czy porywającej fabuły, ale którą czytałem z przyjemnością.

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Książę Kaladanu to pierwsza część Trylogii Kaladanu. Kevin J. Anderson i Brian Patrick Herbert zapraszają nas do fantastycznego świata. Nasza wyobraźnia przechodzi na najwyższe poziomy, a my sięgamy świata tak odległego, że nie sposób ot tak powrócić do rzeczywistości.

Miłośnicy Diuny mają ogromny powód do radości, ponieważ dzięki autorom można przeżyć wiele wyjątkowych chwil, które zapisują się w naszej pamięci. Ta książka trafia mocno do naszej wyobraźni, a najbardziej wymagający miłośnicy gatunku otrzymują powieść fantasy przez duże F. Nie ulega wątpliwości, że autorzy wysoko podnieśli poprzeczkę twórcom tego gatunku, a książkę bez chwili zastanowienia zapisać można na liście „NIK” – Najlepszych Interesujących Książek.

Co ważne współautorem jest Brian Herbert – syn Franka Herberta – legendy gatunku. Warto podkreślić, że udowodnił on, iż posiada talent ojca w kreowaniu światów i bohaterów, których pokochać można już od pierwszych stron. Nie chcę skupiać się na przedstawieniu wydarzeń tej historii, lecz na tym, co wyprawia ona z naszą wyobraźnią, jakie emocje wywołuje. Zatem wyobraźnia tworzy w naszym umyśle obrazy świata, w którym chcemy pozostać.

Poznajemy bohaterów, z którymi pragniemy się zaprzyjaźnić. Bierzemy udział w wydarzeniach, których nie jesteśmy tylko obserwatorami, lecz przede wszystkim uczestniczymy w życiu bohaterów. To niewątpliwie jest zasługą Andersona i Herberta, którzy fenomenalnie poprowadzili fabułę powieści, zabierając nas do świata, którego nie chcemy opuszczać. A po zakończeniu lektury pierwszej części jeszcze długo w świecie rzeczywistym powracać będziemy do świata Diuny. Co ważne przed nami jeszcze dwie odsłony, na które ja oraz jak sądzę miłośnicy gatunku czekają.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć