ebook Kler po „Klerze”
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Kler po „Klerze”
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.99
wciąż za drogo?
19.99 zł Lub 17.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szósty tom serii „Reporterzy «Wyborczej» Polecają”. Ebook „Kler po «Klerze»” to wybór tekstów o ekstremalnych katolikach, o ruchach ekumenicznych, o egzorcystach i o pedofilach w ornatach.

Jak wygląda polski katolicyzm w XXI wieku? Według danych GUS z 2020 roku Kościół Rzymskokatolicki w Polsce liczy niespełna 33 mln ochrzczonych, prawie 32 tys. duchownych i 10 253 parafie. Według danych ISKK w 2018 roku w mszach uczestniczyło 38 proc. Rok później – o dwa procent mniej. Ruchy i stowarzyszenia katolickie angażują w Polsce około 2,5 mln wiernych, którzy należą do około 140 wspólnot formacyjnych i charytatywnych.

Kościół w Polsce ma 17 533 gmachy oraz 160 tysięcy hektarów gruntów. Kościelne nieruchomości remontowane są z pieniędzy budżetowych. Państwowy Fundusz Kościelny finansuje także ubezpieczenie duchownych, ich leczenie oraz emerytury.

Skandale pedofilskie, filmy „Kler” i „Tylko nie mów nikomu” mocno podkopały opisywaną wyżej kościelną potęgę. Liczba apostazji rośnie lawinowo i bije kolejne rekordy.

Kler po „Klerze” od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć