ebook Francja nie powiedziała ostatniego słowa
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 133)

Francja nie powiedziała ostatniego słowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
34.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Książka - od kilku miesięcy nr 1 na listach bestsellerów - stała się wydarzeniem nie tylko we Francji. Ale też nikt dotąd nie opisał w podobnie zdecydowany sposób, uczciwie, odważnie, Francji i Europy.

W odróżnieniu od wielu postaci zachodniej kontestatorskiej prawicy, Éric Zemmour dysponuje głęboką i spójną wizją historii naszego kontynentu i Francji. Również analizą przyczyn ich społecznego, ekonomicznego, kulturowego rozkładu, daleko wykraczającą poza proste kalki: "katolicyzm, patriotyzm i państwa narodowe - dobrze, islam, liberalizm, budowa "nowego człowieka" i federalistyczne ciągoty Brukseli - dobrze".

"Jestem zachwycony krajami Europy Środkowej i Wschodniej, które bronią swojej kultury, cywilizacji i tradycji. Ich opór wobec naszej, zachodniej propagandy i obrona koncepcji narodu suwerennego i zakorzenionego w historii są godne podziwu. Narody Europy Środkowej i Wschodniej nie występują przeciw Europie, jak czasem francuscy komentatorzy polityczni raczą uważać. Stają one natomiast naprzeciw tego, co chcemy bezrefleksyjnie narzucić w imię enigmatycznych wartości europejskich. Paradoksalnie to nie my bronimy Europy, tylko oni. Ponieważ Europa to oni; nie my, którzyśmy Europę zdradzili i zapomnieli, czym była i być powinna" - pisze Éric Zemmour.

Jego opowieść o drodze, jaką przeszła w ostatnich kilkunastu latach Francja - francuskie uniwersytety, media, biznes, wydawnictwa, muzea, teatry, wreszcie polityka i życie intelektualne - to opowieść o walce, jaką poprowadzili progresywiści starając się zniszczyć tradycyjny model społeczny. O tym, która z tych sił zwycięży, zadecydują najbliższe miesiące - przekonuje Éric Zemmour.

"Zrozumieć Francję.

Zrozumieć Europę.

Jeśli taki jest cel,

to tylko z tym Autorem".

Eryk Mistewicz

Francja nie powiedziała ostatniego słowa od Éric Zemmour możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć