ebook Projekt Riese
3.12 / 5.00 (liczba ocen: 1359)

Projekt Riese
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
24.90 zł
26.00 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
24.43 zł
24.56 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Gdzie Chyłka i Forst? Remigiusz Mróz na krótki literacki interwał porzuca swoich kultowych bohaterów, by fanom powieści sensacyjnej zaproponować „Projekt Riese” (ebook w formacie epub, kindle mobi), a w nim mrożącą krew w żyłach podróż do podziemnego miasta w Górach Sowich. Nazistowski kompleks Rosie strzeże jednak zazdrośnie swoich tajemnic. Po trzęsieniu ziemi częściowo zapada się jego strop. Pięcioro odciętych od świata eksploratorów próbuje przedostać się w inne miejsce labiryntu. Ale z każdą chwilą staje się dla nich coraz bardziej jasne, że to na powierzchni wydarzyło się coś strasznego…

Riese. Największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich.

Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia ziemi. Stropy kompleksu ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Łowcy przygód robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć…

I ŻE TO ONI MOGĄ BYĆ JEDYNYMI, KTÓRZY PRZETRWALI KATAKLIZM.

O e-booku Projekt Riese blogerzy napisali: 

To, co charakterystyczne dla twórczości Remigiusza Mroza również widoczne jest w jego najnowszej książce. Budowanie napięcia, żonglowanie wydarzeniami oraz podjęcie ciekawego tematu związanego z nazistowskim planem budowy broni jądrowej to mocny punkt Projektu Riese. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Mróz jest mistrzem budowania napięcia, więc nie będziecie się nudzić. - Autorski przewodnik kulturalny

Projekt Riese od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Riese to największy projekt nazistowskich Niemiec. Teraz podziemne korytarze stanowią atrakcję turystyczną. Trasę w Górach Sowich postanawia odwiedzić pięcioro nieświadomych nadciągającego kataklizmu turystów. Podczas eksploracji tuneli dochodzi bowiem do trzęsienia i zawalenia stropów. Do turystów dociera również fakt, że na zewnątrz wydarzyło się coś, co zmieniło ich świat na zawsze...

Jak wiecie Remigiusz Mróz to nie tylko jeden z bardziej rozpisanych polskich pisarzy ale także jeden z bardziej przestronnych tematycznie. Tym razem autor przenosi nas w alternatywne rzeczywistości. Razem z bohaterami poznajemy różne trajektorie wydarzeń. Jedne wydały mi się bardziej ciekawe, inne mniej a jednak wydało mi się bardzo ciekawe jak rozbudzały one moją wyobraźnię. Niestety, w wielu momentach ta moja wyobraźnia miała do zaoferowania więcej niż autor ale z drugiej strony po części chyba o to chodzi w powieściach, by dla każdego czytającego była tym, co on sam układa sobie w głowie.
Najbardziej podobało mi się otwarte zakończenie tej książki, które już totalnie pozostawia czytelnikom miejsce na domysły i snucie własnych alternatywnych zakończeń.

Bardzo przypadł mi również do gustu postapokaliptyczny klimat tej powieści. Co prawda ja liczyłam na trochę więcej opisów podziemi ale nie będę już tak bardzo narzekać. Poza tym książkę jak to u pana Mroza czyta się łatwo, szybko i dość przyjemnie w dodatku z niemałym zainteresowaniem. Polecam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Projekt Riese to kolejna powieść Remigiusza Mroza z gatunku science fiction. Tym razem autor nie zabiera nas w kosmos. Akcję umieścił w okolicach podziemnego kompleksu Riese z czasów Drugiej Wojny Światowej. Ta konstrukcja wciąż budzi wiele emocji i teorii dotyczących jego przeznaczenia. Mróz mówi nam o Riese dokładnie tyle, ile trzeba żeby pobudzić ciekawość i nie zanudzić nadmiarem szczegółów. W sam raz, by skonstruować fantastyczną teorię przeznaczenia podziemnego kompleksu budowli.

Drugim filarem powieści jest znana w fantastyce teoria wieloświatów, zwanych inaczej światami równoległymi. Temat znany i często eksploatowany w literaturze i filmach. Chyba najsłynniejszym przykładem eksploracji światów równoległych są słynne Opowieści z Narnii lub film z popisową rolę Jet Li Tylko jeden, a także serial Sliders. Projekt Riese przedstawia nam interesującą koncepcję rozwarstwiania się światów w sytuacjach, gdy linie czasu rozwijają się alternatywnie.

Trzecim filarem, na którym buduje swą koncepcję Remigiusz Mróz jest trwająca obecnie pandemia koronawirusa i dalsze z nią teoretycznie możliwe wydarzenia. Jest to jedyny element z pewną słabością. Otóż autor nie przewidział lub nie zauważył pewnej prawidłowości. A wystarczyło poczytać. Kolejne mutacje nie stają się coraz bardziej zabójcze. Stają się tylko coraz bardziej zaraźliwe. Jednak ta nieścisłość nie psuje całości fabuły.

Natalia, która woli być nazywana Nataszą oraz inni bohaterowie książki wchodzą do podziemi jako zaciekawieni turyści i zaraz na początku jest trzęsienie ziemi. A przynajmniej takie sprawia to wrażenie. A potem napięcie rośnie. Jak u Hitchcocka. W chwili zwątpienia przychodzi ratunek, pojawia się mężczyzna w dziwnym mundurze i wyprowadza ich na powierzchnię. Jednak to nie jest ich świat. Nic więcej napisać nie mogę, by nie zdradzić skomplikowanej, lecz ciekawej akcji. Mróz jest mistrzem budowania napięcia, więc nie będziecie się nudzić.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Projekt Riese to nowa książka najpopularniejszego polskiego pisarza. Choć początkowo tytuł książki miał być inny, to nie ulega wątpliwości, że niezależnie od tytułu, Remigiusz Mróz zaserwował nam kolejną wciągającą historię. Historię, która długo kiełkowała w jego umyśle. Nabierała różnych kształtów. A obecna rzeczywistość dodała tej fabule wątku związanego z pandemią SARS-CoV2.

Choć głównym wątkiem tej historii są fakty dotyczące projektu nazistowskich Niemiec. Projektu o którym jeszcze wiele nie wiemy. A ja przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że Remigiusz Mróz tak bardzo mnie zaskoczy. Sięgając po Projekt Riese liczyłem na kryminał, thriller, czy nawet sensację. A prawdziwą sensacją było dla mnie to, że każda kolejna przekładana strona uświadamiała mnie, że otrzymałem doskonałą fantastykę. To kolejny dowód na to, że autor potrafi odnaleźć się również w tym gatunku.

Remigiusz Mróz zaprasza nas do poznania historii podziemnego miasta, będącego fabryką, w której pracowano nad bronią jądrową. Dziś to miejsce jest atrakcją turystyczną w Górach Sowich. I właśnie to miejsce postanawia odwiedzić piątka bohaterów. Niestety podczas wyprawy dochodzi do trzęsienia, w wyniku którego zostają oni odcięci od świata. Nie mają jednak pojęcia, że w tym samym czasie na ziemi dochodzi do wybuchu pandemii. Jak się okazuje, ich sytuacja może sprawić, że tylko oni przetrwają ten kataklizm. Jaką zastaną rzeczywistość, gdy wyjdą na powierzchnię? Czy zdołają się uratować?

To, co charakterystyczne dla twórczości Remigiusza Mroza również widoczne jest w jego najnowszej książce. Budowanie napięcia, żonglowanie wydarzeniami oraz podjęcie ciekawego tematu związanego z nazistowskim planem budowy broni jądrowej to mocny punkt Projektu Riese. Ta książka to obowiązkowa lektura dla miłośników Remigiusza Mroza. Ale i nie tylko. Jeśli uwielbiacie fantastykę, i chętnie sięgacie po książki z tematem zagłady, to nie możecie ominąć również tej książki w swych czytelniczych planach. Autor miał doskonały plan, który fenomenalnie rozpisał na czterystu siedemdziesięciu stronach. Co tu dużo pisać, tę książkę warto przeczytać. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Podzielam komentarz Moniki. Czytanie kolejnej "cegły" R. Mroza po prostu męczy. Akcja jest mocno zagmatwana, te ciągłe przeskoki grupy "bohaterów" do innych światów (trajektorii / linii czasu) budzą w czytelniku raczej znudzenie: ile tak można? i w jakim celu? Jedyna pozytywna wartość to to, że powieść zachęca do odwiedzenia kompleksu Riese, żeby na własne oczy przekonać się, co to takiego.

  • Awatar

    Przemęczyłam i doczytałam do końca. Żeby nie było — wciąż jestem pod wrażeniem, jakim płodnym autorem jest Remigiusz Mróz — ale - to nie jest dobra książka. To klasyczny zlepek istniejących anegdot, historii, zdarzeń (ot, choćby historia związana ze Stanisławem Pietrowem), ale ta historia zwyczajnie się nie klei. Bohaterowie, o których wiadomo, że są po to, żeby zginąć, Bohaterowie, co do których od początku wiadomo, że wykonają salto dobry-zły ew zły-dobry. Związek, który jest poskładany na siłę. Wątek główny, który zwyczajnie pchany jest przez autora do przodu z uporem osła (jedzenie i drobiazgi tam, gdzie ponoć już wszystko przeszabrowane; tajemnicze znaki dokładnie tam, gdzie bohater sobie spojrzał itd.) Szczerze — nie polecam. Szkoda czasu.

Warto zerknąć