ebook Influencerka
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 15444)

Influencerka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - polecana oferta: 22.01
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
22.33 złpremium: 13.40 zł Lub 13.40 zł
-39% 19.14 zł
22.01 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
26.76 zł
27.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Wszyscy mamy dość wyidealizowanego obrazu macierzyństwa. Emma wie o tym doskonale. Na Instagramie jako Najnajmama pokazuje codzienność każdej mamy bez upiększeń. Wpisami bez lukru zdobywa wielką popularność. Ma to jednak swoją cenę. Z jednej strony Najnajmama wcale nie jest taka naj, z drugiej grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony kobiety, która zrobi wszystko, by życie influencerki zmienić w koszmar. Czy Emma przekroczy granicę internetowego ekshibicjonizmu? Czy uda jej się uniknąć tragedii?

Milion ludzi na całym świecie pokochało Emmę Jackson za pokazywanie macierzyństwa bez filtra: czasu pełnego nieprzespanych nocy, wiecznego bałaganu i plam z jedzenia na wszystkich ubraniach. Autentyczna i szczera do bólu Najnajmama stała się dla wielu kobiet wsparciem i inspiracją, a jej profil na Instagramie codziennie jest zasypywany pełnymi uwielbienia komentarzami.

To pozornie prawdziwe życie okazuje się jednak pieczołowicie zaplanowanym działaniem marketingowym, którego koszty często ponoszą najbliżsi Emmy. W dodatku obserwują ją nie tylko fani. Każdemu jej działaniu, każdej zamieszczanej informacji obsesyjnie przygląda się pałająca żądzą zemsty kobieta, gotowa zamienić życie influencerki w koszmar. Czy mąż Emmy i jej agentka zdołają zapobiec tragedii?

Jak wiele można zrobić dla popularności? Kogo i co poświęcić? Czy istnieje granica internetowego ekshibicjonizmu?

Rekomendacje e-booka Influencerka:

„Przeczytałam «Influencerkę» w kilka wieczorów. Wciągająca, bardzo oryginalna powieść” – Clare Mackintosh, autorka „Dublerki”

„Jestem zachwycona. Lloyd znakomicie pokazuje zagrożenia, które niesie ze sobą popularność na Instagramie. Intrygujące i przerażające zarazem” – Harriet Tyce, autorka „Krwawej pomarańczy”

„Jeszcze nikt nie pokazywał mediów społecznościowych od tak mrocznej strony” – Samantha Downing, autorka „Mojej doskonałej żony”

O e-booku Influencerka blogerzy napisali: 

Influencerka to thriller odsłaniający realia social mediów. Dzięki tej książce będziemy mogli zastanowić się na ile świat wirtualny odzwierciedla ten realny? Jak bardzo kolorowany jest obraz, który w rzeczywistości ma wiele ciemnych barw, nie mających odzwierciedlenia w instagramowych historiach. To thriller na czasie, dotykający współczesnych problemów. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Influencerka od Ellery Lloyd możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Prowadząc bloga o tematyce książkowej staram się ukazywać Najlepsze Interesujące Książki. Swoje życie prywatne oddalam od treści ukazywanych na Facebooku czy Instagramie. Staram się rozgraniczać życie prywatne od tematów książkowych.

Bohaterka thrillera Emmy Jackson daleka była od mojego nastawienia. Jednak jej historia bardzo mnie zaintrygowała, a książka literackiego duetu pod pseudonimem Ellery Lloyd ogromnie mnie zaintrygowała. Tematyką i historią zapisaną na kartach tej książki. Autorzy poruszyli ważny, jakże współczesny problem związany z funkcjonowaniem w internetowej rzeczywistości.

Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by zaistnieć w sieci? Co możemy zrobić, aby zdobyć popularność? Jakim kosztem? Czy warto? Warto sięgnąć po Influencerkę by zadać sobie te pytania i spróbować znaleźć odpowiedzi.

Emmy Jackson nie planowała zostać instamamą. Jednak została celebrytką w mediach społecznościowych. Ukazując swoją prywatność, w wirtualnym świecie eksponuje swoje macierzyństwo. W swych działaniach jest autentyczna, prawdziwa do bólu, będąc tym samym wsparciem dla wielu matek. Na zdjęciach nie ukrywa zmęczenia po nieprzespanych nocach. Relacjonując swoje życie stała się Najnajmamą podziwianą i uwielbianą przez swoich czytelników. Wyrazem tego są liczne komentarze pełne zachwytów.

Jak się jednak okazuje owa aktywność w sieci jest zgrabnie zaplanowanym chwytem marketingowym. Życie na pokaz sprawia, że prawdziwe życie Emmy Jackson jest w niebezpieczeństwie. Jej konto obserwują nie tylko fani jej aktywności, lecz pewna, tajemnicza kobieta zawładnięta chęcią zemsty.

Autorzy ukazali tę historię z perspektywy trzech osób – głównej bohaterki Emmy, jej męża Dana, a także pewnej tajemniczej kobiety. Muszę przyznać, że taki zabieg był doskonałym pomysłem, sprawiając, że historia ta w pełni mnie pochłonęła. Mogłem spojrzeć na nią z różnych punktów widzenia, co jeszcze wyraźniej ukazało całościowy obraz tej historii. Historii, która zapala czerwone światło, ukazując niebezpieczeństwa jakie możemy spotkać w internetowym świecie.

Influencerka to thriller odsłaniający realia social mediów. Dzięki tej książce będziemy mogli zastanowić się na ile świat wirtualny odzwierciedla ten realny? Jak bardzo kolorowany jest obraz, który w rzeczywistości ma wiele ciemnych barw, nie mających odzwierciedlenia w instagramowych historiach. To thriller na czasie, dotykający współczesnych problemów.

Jeśli kochacie thrillery, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą propozycję Ellery Lloyd, którzy trzymają nas w ciągłym napięciu podczas poznawania tej historii. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Emmy Jackson stworzyła profil w sieci. Otworzyła w ten sposób drzwi do swojego domu, dosłownie. Na jej przykładzie możemy zobaczyć, co kryje się pod hasłem influencerka. Na czym polega dzielenie się się codziennością z innymi i jakie to przynosi korzyści. Niestety bycie osobą znaną, to nie tylko wrzucanie zdjęć do sieci i sprawdzanie ilości polubień. Nasza bohaterka naraziła się pewnej osobie. Ktoś z obserwujących ma złe zamiary. Ta książka to nie tylko świetnie stworzona fabuła, ale też przestroga. Jestem zadowolona z lektury, przeczytałam ją bardzo szybko. Polecam.

Warto zerknąć