ebook Manipulowanie innymi aby Tobie zaszkodzić. Motywacja do wyjścia z roli ofiary. Czym jest motywacja? nr 6. - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Manipulowanie innymi aby Tobie zaszkodzić. Motywacja do wyjścia z roli ofiary. Czym jest motywacja? nr 6. - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - polecana oferta: 16.40
wciąż za drogo?
16.55 złpremium: 10.68 zł Lub 10.68 zł
17.76 zł Lub 15.98 zł
17.80 zł
15.90 zł
16.40 zł
Inne proponowane

Warto poznać „Złotą zasadę” blokowania się przed manipulacją „obwiniaczy”: „Ten, który obwinia innych, ma daleką drogę przed sobą. Ten, który obwinia siebie, jest w połowie drogi. Ten, który nikogo nie wini, dotarł już na miejsce”.

Na manipulatorów działających dla własnych korzyści możemy trafiać, co jakiś czas.  Warto mieć motywację do nauki, jak ich demaskować, jak wsłuchiwać się w to, co mówią, jak obserwować ich zachowanie oraz jakie zadawać pytania? Jednym ze sztandarowych staje się pytanie, jakie są korzyści manipulatora:, „Jakie są Twoje korzyści w tym?” Kolejne pytanie zależy od treści rozmowy i może dotyczyć np., „Dlaczego mi to mówisz?”  - jeśli chodzi o plotki lub pomówienia na temat innych osób, a także „Jaką masz w tym intencję - dobrą czy złą?”. Jak zatem demaskować manipulację i jej sprawcę?

Po pierwsze, podstawą jest umiejętność zarządzania własnymi emocjami, aby nie dać się wciągnąć w grę, a m.in. wszok, w lęk, w strach lub nadmierny zachwyt, wywołując nadmierne emocje, aby nauczyć się mimo wszystko, patrzeć świadomym umysłem i na trzeźwo analizować fakty. Drugą sprawą jest umiejętność słuchania bez emocji, usłyszenia i szybkiej analizy tego, co ludzie do nas mówią. To tzw. umiejętność słuchania w stereo i usłyszenie „drugiego dna”. Po co najczęściej ludzie chcą manipulować innymi, aby oni zmusili nas do działań na rzecz manipulanta, do zrobienia czegoś, czego raczej nie chcemy wykonać?

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Renaty Zarzyckiej.

Manipulowanie innymi aby Tobie zaszkodzić. Motywacja do wyjścia z roli ofiary. Czym jest motywacja? nr 6. - audiobook od Renata Zarzycka możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć