ebook Pani dobrego znaku. Wieczne Cesarstwo
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 41)

Pani dobrego znaku. Wieczne Cesarstwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 37.76
Audiobook - najniższa cena: 52.86
wciąż za drogo?
48.68 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
45.27 złpremium: 29.21 zł Lub 29.21 zł
37.76 zł Lub 33.98 zł
48.68 zł
48.68 zł Lub 43.81 zł
37.86 zł
39.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szósty tom serii fantasy „Księga Całości” Feliksa W. Kresa. Na czele największego majątku w kraju stanęła...niewolnica. Przerażona, zagubiona i samotna. Słaba. „Uzurpatorka!” – krzyczeli. A jednak poszli za nią…

Za Ezeną poszli rycerze z najlepszych domów, prości knechci, niewolnicy i majętni mieszczanie. Uwierzyli w marzenie i ruszyli po odzyskanie dawnego Dartanu - królestwa zbudowanego z rycerskiego honoru, wojennej chwały i pieśni o wiecznej miłości. Szlachetni marzyciele ruszyli na śmiertelny bój, po którym długo jeszcze będą opłakiwać godnych przeciwników, których musieli zabić.

W świecie rządzonym przez mężczyzn i urządzonym dla mężczyzn, kobieta nie ma szans wygrać, grając zgodnie z zasadami. I Ezena doskonale o tym wie. Zamiast grać, przewraca szachownicę, a zaskoczonemu przeciwnikowi wbija sztylet w serce. Tak właśnie wygrywa się z Wiecznym Cesarstwem. Tak właśnie prowincję czyni się Królestwem.

O e-booku Pani dobrego znaku. Wieczne Cesarstwo blogerzy napisali: 

Wieczne Cesarstwo jest drugim tomem Pani Dobrego Znaku i kontynuuje wydarzenia z Wiecznego pokoju. W końcu wybucha wojna Dartanu z Wiecznym Cesarstwem, mamy zatem dużo zwrotów akcji, a także bitew i potyczek, które są bardzo dobre opisane. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko, chcąc przekonać się jak zakończy się te konflikt. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Pani Dobrego Znaku. Wieczne Cesarstwo to pełnokrwiste military fantasy, w którym krwawy konflikt opiera się na ekscytującym starciu dwóch marzeń – o wiecznym cesarstwie i o mitycznej królowej Rollaynie. Polecam szczególne miłośnikom tego gatunku, bo odnajdą tu prawdopodobnie absolutnie wszystko, w czym gustują. -  Głodna Wyobraźnia Anika Radzka-Nowaczewska

Pani dobrego znaku. Wieczne Cesarstwo od Feliks W. Kres możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po szóstej części Księgi Całości Feliksa W. Kresa zatytułowanej Pani Dobrego Znaku. Wieczne Cesarstwo spodziewałam się wiele, ale nie aż takiej dawki military fantasy, która przyćmiła inne obecne tu wątki, dlatego też raczej nie zostanie moją ulubioną powieścią w tej serii. Prym nadal wiedzie u mnie Król Bezmiarów, który w równym stopniu rozwijał świat, fabułę i bohaterów.

W tym tomie Ezena i jej zwolennicy ruszają na otwartą wojnę, wyprowadzając siły z Puszczy Bukowej, a tymczasem Cesarstwo nie próżnuje, organizując swoje oddziały. Tereza czuje się w tej sytuacji jak ryba w wodzie i odzyskuje rezon, stając na czele Armii Wschodniej, która do końca ma być ukryta przed stronnictwem Pani Dobrego Znaku. To wszystko zaś prowadzi wprost do ostatecznego starcia dwóch różnych kultur, sposobów myślenia i prowadzenia konfliktów zbrojnych. Kto je wygra – postępowe Cesarstwo czy bardziej tradycyjny, szlachecki Dartan?

Tą pozycją z pewnością zachwycą się fani military fantasy – autor przytacza tu bardzo szczegółowe opisy ekwipunku, umundurowania i uzbrojenia sił obu stron konfliktu, starannie przedstawia poziom doświadczenia poszczególnych oddziałów oraz ich wartość bojową. Pokazuje też prawdziwe oblicze wojny – obserwujemy tu rozliczne problemy z zaciągiem żołnierzy, a następnie ich wyszkoleniem, zaopatrzeniem, odpowiednim wykorzystaniem na polu, a także przemieszczaniem sił. Co więcej, walka toczy się nie tylko w wymiarze militarnym, ale również ekonomicznym (mój ulubiony trik opiera się na umiejętnym kontrolowaniu notowań cen metali szlachetnych), politycznym oraz społecznym – bo pada tu bardzo istotne pytanie, kogo pokochają tłumy. Pisarz osiąga tu wysoki stopień realizmu konfliktu, wplatając w fabułę liczne błędy dowódców, pogodę spowalniającą ruch oddziałów, a przede wszystkim rozmaite przypadki i brak zgrania w czasie działań sojuszników. Co ciekawe, jest to także, a może raczej przede wszystkim, bitwa marzeń – z jednej strony Wieczne Cesarstwo ze swoimi bibliotekami, mostami i otwartą karierą wojskową dla każdego, a z drugiej kłótliwe rody szlacheckie Dartanu, ze swoim pragnieniem powrotu mitycznej Rollayny i ponownego rozkwitu ich państwa oraz kultury.

Oprócz wspomnianej już wcześniej Terezy, która, jak się okazuje, jest wręcz kochana przez obywateli Akali, drugim najciekawszym bohaterem był tu dla mnie Gotah – szczerze uśmiałam się z jego niemal kompletnego braku zrozumienia kobiet, ale z drugiej podziwiałam wiedzę z innych dziedzin. Bardzo udanym zabiegiem na polu postaci było tu umiejętne użycie mowy pozornie zależnej, dzięki której możemy wejść w myśli protagonistów i poznać ich rozumowanie. Natomiast znacznie mniejsze wrażenie od oczekiwanego zrobiła na mnie Ezena – bo moim zdaniem w tej części większość rzeczy po prostu sama do niej przyszła w związku z tym, że była wcieleniem marzenia o Rollaynie. Jest przy tym postacią chaotyczną – jednocześnie mądrą oraz głupią i właściwie nigdy nie wiadomo, z którą jej wersją będzie się miało do czynienia. Dlatego moja sympatia była tu zdecydowanie po stronie Terezy – bo ona samodzielnie zapracowała na swoją reputację i szacunek okazywany jej przez innych.

W moim odczuciu wątki militarne zajęły tak dużo czasu antenowego, że zepchnęły na dalszy plan zarówno rozwój postaci, jak i nie pozwoliły na wprowadzenie nowych informacji o mistycznej warstwie świata, na które zawsze jestem łasa. Jako czytelniczka cenię sobie zdrową równowagę między uniwersum, bohaterami i fabułą, której tu niestety mi zabrakło.

Podsumowując, Pani Dobrego Znaku. Wieczne Cesarstwo to pełnokrwiste military fantasy, w którym krwawy konflikt opiera się na ekscytującym starciu dwóch marzeń – o wiecznym cesarstwie i o mitycznej królowej Rollaynie. Polecam szczególne miłośnikom tego gatunku, bo odnajdą tu prawdopodobnie absolutnie wszystko, w czym gustują.

Ocena: 4/6
©Głodna Wyobraźnia
Wieczne Cesarstwo od początku rzuca czytelnika w wir wydarzeń, których początki mieliśmy okazję przeczytać w Wiecznym pokoju. Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie w tym momencie, w którym zakończył się poprzedni tom. Mamy tutaj wiele potyczek i bitew, gdzie główną rolę wiedzie konnica i rycerstwo. Wojna, jaka się szykuje nie będzie taka łatwa dla żadnej ze stron i wszyscy poniosą wysokie straty. Wodzowie Wiecznego Cesarstwa, jak i ci służący Ezenie mają niejedną sztuczkę w zanadrzu w obliczu przeważających sił i niefortunnych okoliczności. Powoduje to, że książka czyta się bardzo dobrze i szybko, chcąc przekonać się jak zakończy się te konflikt.

W poprzednich tomach Feliks W. Kres pokazał, że znakomicie potrafi przedstawić przebieg wszystkich starć, zupełnie jakbyśmy oglądali je na żywo. Nie inaczej jest w Wiecznym Cesarstwie, gdzie mamy kilka dużych bitew, które autor świetnie opisał. Jestem pod dużym wrażeniem! Nie wiem, czy nie jest to dla mnie osobiście jeden z najlepszych tomów Księgi Całości. Jedyne co mi nie do końca pasowało, to podział Pani Dobrego Znaku na dwa tomy, ponieważ jest to w zasadzie jedna historia, a nie dwie jak to było w przypadku Grombelardzkiej legendy.

Wieczne Cesarstwo jest drugim tomem Pani Dobrego Znaku i kontynuuje wydarzenia z Wiecznego pokoju. W końcu wybucha wojna Dartanu z Wiecznym Cesarstwem, mamy zatem dużo zwrotów akcji, a także bitew i potyczek, które są bardzo dobre opisane.

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć