ebook Druga siostra
3.48 / 5.00 (liczba ocen: 270)

Druga siostra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
empik#Empik - promocje - SUPER CENY
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.90 zł
-23% 26.94 zł Lub 24.25 zł
27.90 zł
30.44 zł
27.22 zł
27.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Druga powieść ze skandynawskiego cyklu kryminalnego z agentem FBI Johnem Adderleyem w roli głównej. Adderley nadal przebywa w Karlstad. Ukrywa się tam pod zmienioną tożsamością. Prześladowany przez demony wspomnień, zamiast uciekać, jest zmuszony raz na zawsze zmierzyć się ze swoją przeszłością…

Alicia Bjelke to młoda kobieta, której zdeformowana twarz sprawia, że ludzie odwracają się na jej widok.
Oddała się więc pracy jako programistka i wraz z siostrą – piękną Stellą – założyła firmę i stworzyła cieszącą się ogromnym powodzeniem aplikację randkową.

Pewnego dnia Stella zostaje znaleziona martwa, a Alicia zdaje sobie sprawę, że jest kolejnym celem.

Sprawa morderstwa zostaje przekazana byłemu agentowi FBI Johnowi Adderleyowi, który nadal przebywa w Karlstad i ukrywa się pod nową tożsamością.

Ciągle prześladowany przez demony przeszłości, zamiast uciekać, jest zmuszony raz na zawsze zmierzyć się ze swoją przeszłością, a śledztwo w sprawie morderstwa bardzo szybko daje mu ku temu pretekst.

Jeśli uda mu się zrealizować swój plan, może mieć w końcu szansę na upragnioną wolność. Czy nie jest jednak za późno?

O e-booku Druga siostra blogerzy napisali: 

Peter Mohlin i Peter Nystrom utrzymali tę historię w skandynawskim klimacie, tak wciągającym i pochłaniającym bez reszty. Każdy kto choć raz sięgnął po skandynawski kryminał, wie, co mam na myśli. Tę książkę warto przeczytać. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Peter Mohlin i Peter Nystrom stworzyli kryminał, który mocno trzyma nas w ciągłym napięciu. A kolejne elementy kryminalnej układanki sprawiają, że sami stajemy się detektywami. Pisarze pokazali, że ich debiut nie był dziełem przypadku, ponieważ ich druga książka jest prawdziwym dziełem kryminalnym, który usatysfakcjonuje czytelników szukających mocnych wrażeń.  - Paula Sieczko - Rude recenzuje

Druga siostra od Peter Mohlin, Peter Nyström możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To kiedy kolejna część?

Peter Mohlin i Peter Nyströn sprawili, że pierwszy raz od dawna tak bardzo zakochałam się w serii kryminalnej. Zaczęło się od Ostatniego życia, którym wysoko postawili sobie poprzeczkę i po którym miałam sporo obaw, że jednak nie uda im się jej przeskoczyć. Nic bardziej mylnego. Druga siostra jest doskonała w każdym calu i chociaż nie wydaje mi się, żeby była wyraźnie lepsza od poprzedniczki, to bardzo mocno trzyma jej poziom.

W kryminałach tego szwedzkiego duetu najbardziej zachwyca mnie wielowątkowość i ta cała dokładnie przemyślana różnorodność. Zawsze mam wrażenie, że każdy poszczególny element tej kryminalnej układanki jest idealnie dopasowany do miejsca i czasu. Dużo się tutaj dzieje, ale chronologia, z którą prowadzona jest akcja, sprawia, że nie sposób się zagubić w wydarzeniach czy postaciach. Nie ma tu oczywistości ani schematyczności, ale jest mnóstwo dynamiki i zaskoczeń. Kilka razy dałam się złapać, że byłam pewna rozwiązania konkretnych wątków, a ostatecznie wychodziło zupełnie inaczej, przy czym to wszystko ma sens.

Agent FBI John Adderley jest postacią, której złożoność najbardziej mnie zaskakuje, a w tej części jeszcze bardziej pokazuje swoje oblicze. Jest bardzo mocnym i charakternym bohaterem, który idealnie odnajduje się w każdych okolicznościach, który radzi sobie z każdą przeszkodą. Wiele w swoim życiu przeszedł, ale to sprawiało, że jest jeszcze bardziej uważny i ostrożny, nawet przy kontaktach z najbliższymi. Bardzo przywiązałam się do niego w Ostatnim życiu i nadal ciągnę z nim tę przyjaźń w drugiej części. Najbardziej podoba mi się w nim to, że nie można jednoznacznie powiedzieć, czy jest postacią dobrą, czy złą. Jego intencje są jasne, ale ma też sporo za uszami. To jedna z wielu szarości w tej powieści, które sprawiają, że staje się ona tak doskonałą i ekscytującą lekturą!

Osobiście uważam, że ta seria ma naleciałości sensacyjne, a już na pewno bardzo daleko jej do klasyki gatunku, więc wszyscy czytelnicy, którzy szukają mocnych wrażeń i dynamiki, na pewno będą usatysfakcjonowani lekturą Ostatniego życia (jeżeli jeszcze nie czytali) i Drugiej siostry. Obie części mają wspólny wątek związany z życiem Johna Adderleya, więc zdecydowanie bardziej zalecam zacząć czytanie od pierwszej części, chociaż w drugiej też pojawiają się drobne przypomnienia, ale na pewno nie dadzą tak dokładnego poglądu na niektóre wydarzenia. Totalnie intrygująca fabuła i różnorodne postaci sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać do ostatniej strony.

Po prostu czytajcie!

Ocena: 5+/6
©Rude recenzuje
Johna Adderleya mieliśmy przyjemność poznać we wcześniejszym kryminale duetu Mohlin i Nystrom. „Ostatnie życie” to pierwsza książka dwójki przyjaciół. I nie ostatnio. Druga siostra to kolejna, w której były agent FBI podejmuje się rozwiązania kryminalnej zagadki. Tym samym również naraża samego siebie. Duchy przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć. A co gorsze jeszcze bardziej zatruwają życie Johna Adderleya.

Dlatego też konfrontacja z przeszłości jest jedynym sposobem, aby jego życie wróciło na normalne tory. Czy Adderley zdoła uwolnić się od demonów przeszłości? Jaką drogę będzie musiał przejść? Jak wysoką cenę zapłacić? Odpowiedzi na te pytania zapisane są na kartach kryminału Druga siostra. Lecz nie tylko to jest powodem, aby sięgnąć po tę książkę. Kryminalna zagadka gra tu pierwsze skrzypce.

Poznajemy Alicję Bjelke, młodą kobietę. Ze względu na zdeformowaną twarz ma trudności z nawiązaniem relacji z ludźmi. Dlatego też swoje życie poświęciła pracy jako programistka. Swoje umiejętności postanowiła wykorzystać, do stworzenia aplikacji randkowej. Dlatego wraz z siostrą Stellą założyła firmę. Niestety pewnego dnia Stella zostaje zamordowana. Alicja jest przekonana, że teraz ona jest kolejnym celem mordercy. I to właśnie ta sprawa trafia na biurko byłego agenta FBI. Jednak John Adderley ze względu na swoje bezpieczeństwo ukrywa się pod nową tożsamością. Czy mężczyzna odnajdzie mordercę, by uchronić Alicję? Czy sam nie wpadnie w sidła przeszłości?

Peter Mohlin i Peter Nystrom stworzyli kryminał, który mocno trzyma nas w ciągłym napięciu. A kolejne elementy kryminalnej układanki sprawiają, że sami stajemy się detektywami. Pisarze pokazali, że ich debiut nie był dziełem przypadku, ponieważ ich druga książka jest prawdziwym dziełem kryminalnym, który usatysfakcjonuje czytelników szukających mocnych wrażeń. A tych w tej książce nie brakuje.

Co ważne autorzy utrzymali tę historię w skandynawskim klimacie, tak wciągającym i pochłaniającym bez reszty. Każdy kto choć raz sięgnął po skandynawski kryminał, wie, co mam na myśli. Tę książkę warto przeczytać. Ten kryminał warto zaprosić do swej domowej biblioteki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć