ebook Estrogen
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 74)

Estrogen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.14
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
19.14 zł
25.90 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
26.23 zł
27.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Trzy poczytne autorki emocjonujących thrillerów psychologicznych łączą siły we wspólnej powieści, która zmrozi krew w żyłach fanom gatunku. Magda Stachula, Alicja Sinicka i Klaudia Muniak stworzyły książkę, o której długo nie da się zapomnieć.

Nowobogacka rodzina Jurczyków pnie się po szczeblach drabiny społecznej w oszałamiającym tempie. Sieć ekskluzywnych restauracji wreszcie zaczyna przynosić niebagatelne zyski, co podnosi prestiż rodziny i otwiera przed nią nowe możliwości. Nic nie wskazuje na ciąg tragedii, które mają się wydarzyć…

Utalentowany kucharz i popularny celebryta – duma rodziny – Michał Jurczyk nie pojawia się w odcinku na żywo kulinarnego show, które pokochała cała Polska. Na puste miejsce w jury spoglądają one: Daria, Patrycja i Michalina. Kobiety kochające go do szaleństwa. Kobiety tak samo go nienawidzące. Narzeczona planująca ślub, porzucona była dziewczyna i – żyjąca wiecznie w cieniu brata – siostra bliźniaczka. Która z nich najbardziej pragnęła, żeby zniknął?

Rekomendacje e-booka Estrogen:

"Tajemniczy i zaskakujący thriller, który pokazuje, jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią. Pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku!" - Marcel Moss

"Trzy autorki, trzy bohaterki. Hormon estrogenu rządzi tą powieścią! Czytelnicy, miejcie się na baczności." - Leszek Koźmiński

"To jest to! Inteligentny thriller, w którym jest wszystko, co lubię – silne, zdeterminowane kobiety, przewrotne intrygi, rozgrywki w białych rękawiczkach. Nie mogłam się oderwać." - Magdalena Witkiewicz

"Magda Stachula, Alicja Sinicka i Klaudia Muniak to naprawdę niepowtarzalne trio. Koncepcja powieści, którą napisały trzy autorki, wydała mi się interesująca, ale nie spodziewałam się, że wyjdzie z tego coś tak dobrego i wciągającego. Z tej historii bije siła kobiet, ale nie braknie też silnych męskich charakterów. Estrogen na pewno Was zaintryguje! Serdecznie polecam." - K.N. Haner

O e-booku Estrogen blogerzy napisali: 

Stachula, Sinicka i Muniak wprowadzają pewną innowacyjność, podchodząc do tematu na trzy pary rąk, trzy pary oczu i trzy kobiece spojrzenia. Jako że każda z autorek dała upust swojej wyobraźni, dając życie jednej z bohaterek, w całości dodało to kolorytu całej fabule. - Ania - Spadło mi z regała

Zauważalnie spójna, mocno intrygująca i emocjonalnie bardzo wyważona historia, która kształtem bardziej przypomina naznaczoną tajemnicą powieść obyczajową, aniżeli rasowy thriller. Można wręcz napisać, że Estrogen to historia kobiet gotowych na wszystko – niezwykle silnych osobowości, wyraźnie zdeterminowanych i zaskakująco ofensywnych, a przez to zagadkowych i niepokojących. - Miłka Kołakowska - Mozaika Literacka

Estrogen od Klaudia Muniak, Alicja Sinicka, Magda Stachula możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Od pięknej miłości do parszywej nienawiści droga jest szalenie krótka. Wystarczy jedno zdarzenie, szybka decyzja, być może nawet krzywe spojrzenie, aby cudowne uczucie przykryła plama złości lub znaczący cień podejrzeń. Trudno pogodzić te uczucia razem, ale zdarza się, że miłość jest na tyle silna bądź społecznie wymagana, że mozolnie znosi towarzyszące jej poczucie nienawiści. Właśnie tak złożone uczucia drzemią w bohaterkach powieści Estrogen, którą czytelnikom wspólnie proponują trzy polskie autorki: Magda Stachula, Alicja Sinicka i Klaudia Muniak. I jakże ta historia potrafi namieszać w głowie!

Tu nie ma miejsca na tradycyjną narrację. Autorki oddają głos trzem błyskotliwym bohaterkom, zauważalnie silnym kobietom, które od początku pragną osobiście relacjonować wydarzenia. Każda z nich widzi tę historię inaczej, inaczej ją też odczuwa, a przez to odbiorca nieustannie ma wyraźny mętlik w głowie. Trudno bowiem dostrzec, której z bohaterek naprawdę warto zaufać. Czy w ogóle warto którejś zaufać? A przecież opowieść nie jest dla nich emocjonalnie łatwa – rozchodzi się o tego samego mężczyznę, który znika bez zapowiedzi i nie daje znaku życia. Pozostawiona w cieniu i przy okazji szalenie ambitna siostra bliźniaczka, zdeterminowana była partnerka i wreszcie bogata narzeczona, którą zaczynają dopadać uczuciowe wątpliwości – to właśnie te kobiety, każda na swój osobliwy sposób, próbują odkryć, co tak naprawdę stało się z zaginionym mężczyzną. I co ważne, bohaterki ewidentnie nie pałają do siebie wielką sympatią. Ich kreacje bez wątpienia są mocno dopracowane.

Po tej historii można spodziewać się wiele – w końcu thrillerem powinny rządzić mrożące krew w żyłach emocje i wyraźnie rosnące napięcie, ale w tym przypadku thriller to zdecydowanie zbyt mocne słowo. W mojej opinii jest to naznaczona niepewnością powieść obyczajowa, dostrzegalnie lekka w odbiorze i fabularnie naprawdę intrygująca, a przy tym świetnie obrazująca, jak bardzo zdeterminowane potrafią być kobiety w obliczu najsilniejszych uczuć. Od początku wyczuwa się tu nutę tajemnicy, momentami odnosi się wręcz wrażenie, że kobiety nie do końca są z czytelnikiem szczere, a jednak finał pokazuje zupełnie inne zakończenie, częściowo zaskakujące, choć w odczuciu dość szablonowe.

Zauważalnie spójna, mocno intrygująca i emocjonalnie bardzo wyważona historia, która kształtem bardziej przypomina naznaczoną tajemnicą powieść obyczajową, aniżeli rasowy thriller. Można wręcz napisać, że Estrogen to historia kobiet gotowych na wszystko – niezwykle silnych osobowości, wyraźnie zdeterminowanych i zaskakująco ofensywnych, a przez to zagadkowych i niepokojących. Niby stale obserwuje się ich toksyczne myśli, a jednak wciąż towarzyszy temu niepewność co do ich szczerości z samym czytelnikiem – dopiero finał pokazuje, jak łatwo czasami można wejść w pętlę błędnych podejrzeń. Ten tytuł naprawdę warto sprawdzić na sobie!

Ocena: 5/6
©Mozaika Literacka
Ile razy chciałaś udusić swojego męża? Albo najlepiej zamknąć go w piwnicy? Ile razy podniósł Ci ciśnienie do tego stopnia, że zamiast przed oczami wciąż widzieć Wasz cudowny pierwszy taniec, to jedyne, co przed nimi tańczyło, to czarne mroczki na zmianę z siekającymi piorunami? Nie mówcie, że Wam się nie zdarzyło! Panowie, Wam zapewne też czasami przemyka przez głowę choć jedna podobna myśl. Nie wierzę, że nie! Każdy to zna. A jeśli nawet jakimś cudem tego nie przeżyliście, to znacie to z opowieści innych.

Swego rodzaju opowieść o relacjach damsko-męskich snują też Magdalena Stachula, Alicja Sinicka i Klaudia Muniak w swojej książce Estrogen. A jako że robią to na trzy głosy, perspektywa jest naprawdę szeroka i obejmuje znacznie więcej niż połączenie mąż-żona. Trzy autorki, trzy bohaterki i jeden mężczyzna. Czy z tego może wyjść coś dobrego? Szczególnie, gdy we wspomnianym towarzystwie mamy byłą narzeczoną, przyszłą żonę oraz siostrę głównego bohatera. Mieszanka emocji, uczuć i wspomnień sprawia, że atmosfera wokół tej czwórki jest bardzo gęsta, a my poznajemy sytuację z punktu widzenia każdej z kobiet.

Słyszałam kiedyś, że nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż zraniona kobieta. Myślę, że ktoś, kto to powiedział, nie miał nigdy do czynienia z kobietą ambitną i niedocenianą albo taką, która znajduje się w sytuacji zagrożenia. I oczywiście moglibyśmy spokojnie wznieść się w tych rozważaniach ponad płeć, bo z pewnością mogłoby to dotyczyć również mężczyzn, jednak tym razem skupiam się na kobietach, bowiem to one są punktem centralnym thrillera autorstwa trzech znanych autorek.

Estrogen może wydawać się na pierwszy rzut oka opowieścią o zemście, zakochaniu i zaślepieniu. Jednak, choć nie jest to historia szczególnie wymagająca, można doszukać się w niej znacznie więcej. Dla mnie każda bohaterka to osobna historia i to całkiem uniwersalna. Pomimo różnych charakterystyk, istnieje wspólny mianownik, którym jest fakt, że każdy może czuć się porzucony, pomijany i oszukiwany. I oczywiście jest w tej książce wiele zła, ale można przyjąć, że w tego rodzaju literaturze zawsze jest go całkiem sporo. Jednak pojawiła mi się taka refleksja, że często tam, gdzie na pierwszy rzut oka widoczne jest zło, po dokładniejszym przyjrzeniu się widać zagubienie i strach. Bo zemsta jest często podszyta uczuciami, z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Stachula, Sinicka i Muniak wprowadzają pewną innowacyjność, podchodząc do tematu na trzy pary rąk, trzy pary oczu i trzy kobiece spojrzenia. Jako że każda z autorek dała upust swojej wyobraźni, dając życie jednej z bohaterek, w całości dodało to kolorytu całej fabule. Mnie najbliżej było do Michaliny – perfekcyjnej, ambitnej, wydawałoby się idealnej córki, siostry, bizneswoman, która posiada swoje tajemnice i mroki, a w sercu nosi wiele cierpienia z powodu otaczającej ją niesprawiedliwości. Ale czy to już powód, żeby zrobić drugiemu człowiekowi krzywdę? Na to pytanie nie będę odpowiadać. Odpowiedź znajdziecie w książce.

Ocena: 5/6
©Spadło mi z regała
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć