ebook Bowie w Warszawie
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 22)

Bowie w Warszawie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 25.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
25.93 zł Lub 23.34 zł
31.92 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
31.12 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Długo oczekiwana książka Doroty Masłowskiej, a w niej to, co najbardziej cenne w prozie współczesnej – pazur i ironia, świetne pióro i bezkompromisowe trafianie w samo sedno. „Bowie w Warszawie” to fabuła o wielkim, a przede wszystkim małym świecie i rozpaczliwym poszukiwaniu w nim wolności.

Trwa gierkowska dekada lat 70. David Bowie, podróżując z Moskwy do Berlina, zatrzymuje się na krótką chwilę w Warszawie. Jego na pozór niewiele znaczący pobyt w polskiej stolicy obrósł legendą jako ucieleśnienie tego, co niedoścignione i niedostępne, smuga koloru i blasku w powszechnej szarzyźnie.

Tymczasem w jednym z dusznych i ciasnych warszawskich mieszkań nie może spać plutonowy Wojciech Krętek. Wrażliwy i emocjonalny milicjant próbuje rozwikłać sprawę niejakiego Dusidamka z Mokotowa.
Siejący postrach oprawca zdaje się jednak tylko symbolem pomniejszych przemocy i opresji, których mieszkanki Warszawy doświadczają na każdym kroku od świata i siebie nawzajem.

Co łączy króla muzyki z seryjnym dusicielem? Dowiemy się w opowieści o marzeniach i niespełnieniach.

Ebook „Bowie w Warszawie” to proza rozpisana na głosy występujących w niej bohaterów, ma formę sztuki współczesnej. Książka Doroty Masłowskiej w grudniu 2021 roku została przeniesiona przez Marcina Librę na deski Teatru Studio.
Ilustracje do ebooka „Bowie w Warszawie” (formaty epub, kindle mobi) stworzył ceniony artysta Mariusz Wilczyński, autor uhonorowanego wieloma nagrodami filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”..

Bowie w Warszawie od Dorota Masłowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć