ebook Bowie w Warszawie
3.26 / 5.00 (liczba ocen: 172)

Bowie w Warszawie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.94
Audiobook - najniższa cena: 37.99
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
37.11 zł Lub 33.40 zł
39.90 zł
39.90 zł
-29% 23.94 zł
28.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Długo oczekiwana książka Doroty Masłowskiej, a w niej to, co najbardziej cenne w prozie współczesnej – pazur i ironia, świetne pióro i bezkompromisowe trafianie w samo sedno. „Bowie w Warszawie” to fabuła o wielkim, a przede wszystkim małym świecie i rozpaczliwym poszukiwaniu w nim wolności.

Trwa gierkowska dekada lat 70. David Bowie, podróżując z Moskwy do Berlina, zatrzymuje się na krótką chwilę w Warszawie. Jego na pozór niewiele znaczący pobyt w polskiej stolicy obrósł legendą jako ucieleśnienie tego, co niedoścignione i niedostępne, smuga koloru i blasku w powszechnej szarzyźnie.

Tymczasem w jednym z dusznych i ciasnych warszawskich mieszkań nie może spać plutonowy Wojciech Krętek. Wrażliwy i emocjonalny milicjant próbuje rozwikłać sprawę niejakiego Dusidamka z Mokotowa.
Siejący postrach oprawca zdaje się jednak tylko symbolem pomniejszych przemocy i opresji, których mieszkanki Warszawy doświadczają na każdym kroku od świata i siebie nawzajem.

Co łączy króla muzyki z seryjnym dusicielem? Dowiemy się w opowieści o marzeniach i niespełnieniach.

Ebook „Bowie w Warszawie” to proza rozpisana na głosy występujących w niej bohaterów, ma formę sztuki współczesnej. Książka Doroty Masłowskiej w grudniu 2021 roku została przeniesiona przez Marcina Librę na deski Teatru Studio.
Ilustracje do ebooka „Bowie w Warszawie” (formaty epub, kindle mobi) stworzył ceniony artysta Mariusz Wilczyński, autor uhonorowanego wieloma nagrodami filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”..

O e-booku Bowie w Warszawie blogerzy napisali: 

Fabuła zarysowana przez Dorotę Masłowską zainteresuje tych, którzy uwielbiają mroczny klimat małych i krętych uliczek. Dzięki tej książce możemy również przenieść się do gierkowskich lat siedemdziesiątych i podczas lektury wchłonąć klimat tamtych czasów. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Bowie w Warszawie od Dorota Masłowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nowa książka Doroty Masłowskiej to propozycja nie tylko dla miłośników Davida Bowie, ale także historia o dusicielu, który sieje strach w stolicy. Autorka w tle tej historii dotyka kwestii poszukiwania wolności.

Akcja rozgrywa się w latach siedemdziesiątych, bowiem to wówczas Bowie podczas podróży z Moskwy do Berlina zatrzymuje się w Warszawie. W tym samym czasie milicjant Wojciech Krętek próbuje rozwikłać zagadkę dusiciela, który w stolicy napada na bezbronne kobiety.

Bowie w Warszawie to lektura, którą mogę zaadresować do czytelników lubiących dramaty w stylu retro. Fabuła zarysowana przez Dorotę Masłowską zainteresuje tych, którzy uwielbiają mroczny klimat małych i krętych uliczek. Dzięki tej książce możemy również przenieść się do gierkowskich lat 70 i podczas lektury wchłonąć klimat tamtych czasów. Książka nie pozbawiona jest humoru, który pozwoli czytelnikowi spojrzeć z interesującej perspektywy na peerelowską rzeczywistość.

Wrażenia z lektury dopełniają pełne klimatu ilustracje Mariusza Wilczyńskiego, które traktować należy na równych prawach razem z warstwą literacką Bowie w Warszawie.

Czy warto sięgnąć po najnowszą książkę Masłowskiej? Jeśli lubicie dramaty oraz czytacie książki o specyficznej wrażliwości, stawiające rzeczywistość w nieco krzywym zwierciadle to „Bowie w Warszawie” jest dla Was.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć