ebook Ofiara numer 2117 - audiobook
3.97 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 7474)

Ofiara numer 2117 - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 31.25
Audiobook - najniższa cena: 34.83
wciąż za drogo?
39.90 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
-12% 34.83 zł Lub 31.35 zł
-29% 34.93 zł
42.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Brutalna, dynamiczna, zabawna i przerażająca. Zapomnij, że uda ci się zasnąć po przewróceniu pierwszej kartki”. - Bogblogger.dk

Ósmy tom bestsellerowej serii o Departamencie Q

Od dziesięciu lat Assad jest siłą napędową Departamentu Q, jednak seria tragicznych wydarzeń doprowadza go na skraj załamania. Tylko ciężko doświadczona przez życie Rose może mu pomóc poradzić sobie z mrocznymi demonami, które budzą się dzięki relacji hiszpańskiego dziennikarza na temat tragicznej śmierci pewnej uchodźczyni. Tak zaczyna się trwające trzynaście dni nerwowe odliczanie do ostatecznej katastrofy, którą w samym sercu Europy wywołuje bezwzględny iracki oprawca Ghaalib. Jaką rolę w tych wydarzeniach odegra Assad?

Tymczasem Departamentem Q wstrząsa wieść o śmierci jednego z kolegów, a ekipa Carla Mørcka desperacko próbuje zapobiec morderczym groźbom zamkniętego w sobie, szalonego chłopaka. Ratując ludzkie życie i rozwiązując dramatyczny dylemat Assada, Carl i reszta Departamentu Q trafiają prosto w oko cyklonu. Tam nikt nie zdoła uciec od drastycznych decyzji. Tam też walczy się, nie przebierając w środkach…

„Ofiara numer 2117 to jak na razie najlepsza książka w całej serii”. - Bechsbookds.dk

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Janusza Zadury.

O audiobooku Ofiara numer 2117 blogerzy napisali: 

Departamentu Q mam w zwyczaju słuchać. Ponownie sięgnęłam po audiobooka, którego czyta Janusz Zadura. Doskonale interpretuje treść, przez co idealnie oddaje ducha powieści i emocje na każdym etapie fabuły. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Ofiara numer 2117 - audiobook od Jussi Adler-Olsen możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przyznaję – chyba nie pierwszy raz – że mam słabość do serii kryminałów duńskiego pisarza Jussi Adler-Olsena.

Departament Q to jednostka kopenhaskiej policji, zajmująca się starymi, nierozwiązanymi sprawami. W Ofierze nr 2117 skumulowana siła członków departamentu zostaje rzucona na pomoc jednemu z nich – Assadowi. To człowiek skrywający przed współpracownikami swoją historię, znany z językowych potknięć i lapsusów oraz wtrącania zabawnych porównań z wielbłądami (sic!) w roli głównej.

Bolesna przeszłość, którą Assad zostawił za sobą i pogrzebał w czeluściach pamięci, za sprawą hiszpańskiego dziennikarza ożywa na nowo. Wszystkie skrywane koszmary wychodzą na wierzch, uderzając w mężczyznę z wielką siłą. Na szczęście ma wokół siebie ludzi, którzy zrobią wszystko, by mu pomóc wygrać z demonami przeszłości.

Jak to u Jussi Adler-Olsena bywa, w każdej części cyklu splata się kilka wątków i poruszany jest ważny społeczny motyw. W Ofierze nr 2117 podniesiony został temat uchodźców oraz uzależnienia od gier komputerowych, mającego tragiczne konsekwencje.

Departamentu Q mam w zwyczaju słuchać. Ponownie sięgnęłam po audiobooka, którego czyta Janusz Zadura. Doskonale interpretuje treść, przez co idealnie oddaje ducha powieści i emocje na każdym etapie fabuły.

Lubię tę serię i przepadam za jej bohaterami – Carlem, Rose, Assadem. Tworzą zgrany, dopełniający się zespół. Ofiara nr 2117 może nie była porywająca i jedną z lepszych, ale nadal dobra i godna polecenia. Jeśli pojawi się kolejna odsłona serii, to na pewno po nią sięgnę. Jussi Adler-Olsen tworzy historie nieoderwane od rzeczywistości, realne i co najważniejsze bardzo ciekawe. To podążanie za wątkami, które początkowo oderwane od siebie, finalnie stykają się w jednym punkcie, jest intrygujące. Dobre audio!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć