ebook Czarne skrzydła czasu
3.14 / 5.00 (liczba ocen: 15980)

Czarne skrzydła czasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 26.90
Audiobook - najniższa cena: 30.98
wciąż za drogo?
-34% 25.20 zł
-40% 26.90 zł
41.85 złpremium: 27.00 zł Lub 27.00 zł
31.90 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
35.00 zł
36.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

UWAGA! Książka wydana wcześniej pt.: Człowiek, którego prześladował czas.

Tajemnicza i mroczna powieść autorki książek „Trzynasta opowieść” i „Była sobie rzeka”.

Rozmiar zbrodni jest nieistotny, kiedy to los wymierza sprawiedliwość.

Kiedy William Bellman był dzieckiem, dopuścił się nieprzemyślanego aktu okrucieństwa – strzałem z procy uśmiercił kruka. Wybryk – drobny, jak sądził William – natychmiast odszedł w niepamięć w ferworze znacznie bardziej zwyczajnych dziecięcych zabaw. Po latach William założył rodzinę i nieźle prosperujący biznes i wydawało się, że los jest mu przychylny…

Tragedia lubi jednak uderzać znienacka. Gdy śmierć zaczyna zbierać żniwo wśród jego krewnych, a przy życiu zostaje już tylko najmłodsza i najbardziej kochana córka, William już wie, że to koniec szczęśliwej passy.

Rozpaczliwie próbując ocalić jedyną cenną rzecz, jaka mu jeszcze pozostała, William Bellman wchodzi w spółkę z tajemniczym nieznajomym w czerni. Dość dziwna okazja, z jeszcze dziwniejszym partnerem, na założenie zdecydowanie makabrycznego biznesu…

Czy jeden nieprzemyślany akt okrucieństwa może położyć się cieniem na całym ludzkim życiu?

Rekomendacje e-booka Czarne skrzydła czasu:

Pełne gotyckiej grozy psychologiczne studium winy i kary – fani mrocznej atmosfery rodem z opowieści Edgara Allena Poe będą zachwyceni!
„Library Journal”

Słychać tu echa Dickensa, Poego i braci Grimm. Fascynująca powieść historyczna, przy której włos jeży się ze strachu. - „Shelf Awareness”

Poetycka i zagadkowa powieść. - „Booklist”

Niesamowicie wciągająca, nastrojowa i poetycka. Setterfield niesamowicie buduje napięcie! - „The Moveable Feast”

Czarne skrzydła czasu od Diane Setterfield możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czarne skrzydła czasu to powieść, która zaczyna się podobnie jak Trzynasta opowieść czy Była sobie rzeka. Już od samego początku czytelnik czuje to zło, które czai się tuż za rogiem. Razem z bohaterami wyczuwa napięcie i wie, że w powietrzu unosi się coś niezwykłego. Wszystkie wymienione powieści zasiewają w duszach ziarno niepokoju i mroku. Coś się wydarzy – akcja dzieje się powoli, coraz bardziej budując napięcie. Tak, jak lubię najbardziej. To po prostu musi być dobra książka! Kiedy po nią sięgałam, byłam przekonana, że mi się spodoba.

Jako ciekawostka napomknę, że Czarne skrzydła czasu poprzednio zostały wydane pod tytułem Człowiek, którego prześladował czas.

Czarne skrzydła czasu – opowieść o człowieku, któremu los wymierzył sprawiedliwość

William Bellman to bardzo obiecujący młody człowiek. Kiedy zjawia się w firmie wuja, wszyscy są pod wrażeniem jego umiejętności, zdolności adaptacji i osobistego czaru. Wróżą mu świetlaną przyszłość i taka w istocie by była, gdyby nie jedno wydarzenie z przeszłości. Mając dziesięć lat popełnił niewybaczalny błąd. W zabawie z rówieśnikami z premedytacją zabił kruka. Wydawałoby się – ot, nic takiego, to tylko kruk! Okazuje się jednak, że rozmiar zbrodni jest nieistotny, kiedy los wymierza sprawiedliwość. Choć od tego czasu nie znosi ptaków, kruki będą go prześladować…

A jednak życie toczy się dalej. William żeni się i zostaje szczęśliwym ojcem. Los jednak czuwa i czeka na odpowiedni moment, by wymierzyć karę. W momencie, gdy Will wydaje się być w najlepszy momencie swojego życia – zostaje mu odebrane niemalże wszystko! Myślał, że to już koniec, gdy śmierć zaczęła mu zabierać po kolei jego bliskich. Ostała się ona ostatnia – najmłodsza i najukochańsza córka. Cena, którą bohater musiał zapłacić, by dziecko żyło, jest jednak niewyobrażalna… Zakłada makabryczny biznes z mrocznym nieznajomym, mężczyzną w czerni, który szydząc i śmiejąc się, pojawia się na każdym pogrzebie, w którym bierze udział William. Czy mężczyzna zdoła odwrócić karty, jakie rozdał mu los? A może zbrodnia, którą dokonał w dzieciństwie, będzie nadal szła za nim, niczym cień? Czy można odbudować własne szczęście na czyjejś tragedii?

Opowieść, która wzbudza niepokój i strach

Uwielbiam powieści Diane Setterfield za to, że są tak mroczne. Czuję się wtedy, jakbym błąkała po nieprzyjaznym, kolosalnym Londynie w wieczornej mgle… Lub szukała zagubionej drogi na wilgotnych wrzosowiskach. Tylko ona potrafi stworzyć w swoich powieściach tak niepowtarzalny klimat i zasiać w czytelniku ogromny niepokój.

Czarne skrzydła czasu to bestseller i najnowsza powieść z serii butikowej Wydawnictwa Albatros, którą znajdziecie w księgarni internetowej Tania Książka. Miałam wobec niej ogromne oczekiwania, bo Trzynasta opowieść zawiesiła, według mnie, poprzeczkę bardzo wysoko. Po lekturze muszę jednak przyznać, że potencjał tej powieści jest niewykorzystany.

Autorka wprowadziła pomiędzy fabułę fantastyczne wstawki – krótkie rozdziały – właśnie o krukach, które są spojeniem tej powieści. Czarny kruk to symbol śmierci. Ich pojawianie się w kolejnych rozdziałach nie jest przypadkiem. Żałuję, że autorka nie rozwinęła tego wątku bardziej. Do połowy powieści byłam zafascynowana powieścią, dalej to wrażenie trochę się rozmyło, ale to wciąż dobra książka, choć dałoby się wycisnąć z niej więcej.

Jeśli lubicie powieści odrobinę mroczne, z melancholijnym klimatem, cierpieniem rozrywającym serce i przeszłością, o której myśli się z nostalgią – przeczytajcie!

Ocena: 4/6
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    „Czarne skrzydła czasu” Diane Setterfield przeczytałam pod wcześniejszym tytułem „Człowiek, którego prześladował czas”. Jest to moje kolejne spotkanie z piórem tej autorki, po raz kolejny jestem oczarowana i nie zawiodłam się. Historia tutaj opowiedziana jest zdecydowanie odmienna, nie mniej jednak równie fascynująca jak w „Trzynastej opowieści”. W mojej ocenie pomysł na fabułę jest niezwykle interesujący, cała historia poprowadzona sprawnie, a wykreowani bohaterowie są wyraziści. Poznajemy tu historię głównego „ludzkiego” bohatera Williama Bellmana – od małego chłopca po życie dorosłego już mężczyzny oraz towarzyszącego mu w tej drodze „Kruka”. Jak przebiegały losy Williama oraz „Kruka” odsyłam do kart tej niezwykłej powieści. Świetne pióro autorki sprawia, że książkę czyta się dobrze i płynnie. Powieść jest napisana przepięknym językiem i wspaniałymi opisami przyrody, co jest jej kolejnym atutem. Jest to lektura z przesłaniem mówiącym, że każdy czyn ma swoje konsekwencje w przyszłości i nie należy o tym zapominać. Według mniej jest to bardzo dobra książka. Gorąco polecam każdemu czytelnikowi, który chce poznać niebanalną historię z ciekawym zakończeniem, czyli coś innego co zazwyczaj czytamy.

Warto zerknąć