ebook Zbrodnia i kara. Głośne sprawy, zagadkowe zbrodnie, wyrafinowane oszustwa
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Zbrodnia i kara. Głośne sprawy, zagadkowe zbrodnie, wyrafinowane oszustwa
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.99
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
19.99 zł Lub 17.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Piąta cześć reportażowej kolekcji GW. Zanurzmy się w wygodnych fotelach i poczytajmy o zabójcach, gwałcicielach, hochsztaplerach, aresztach i więzieniach. Zastanówmy się przy tym, na ile i w jakich sferach życia jesteśmy bezpieczni…

Przestępczość trochę zniknęła nam z oczu, przynajmniej od czasu, gdy policja uporała się z masowymi kradzieżami samochodów i odtwarzaczy samochodowych, z włamaniami do domów i z grasującymi kieszonkowcami.

Dzisiaj przestępstwa grupują się w dwóch głównych zbiorach. Pierwsze są wynikiem życiowych zagubień: biedy, przemocy domowej, alkoholu, narkotyków i agresji po nich. Druga grupa to przestępczość finansowa: „przekręty” na giełdach bitcoinowych, wyłudzanie publicznych pieniędzy czy też metodą „na wnuczka”, oszustwa podatkowe, fałszowanie paliwa.

Prawie zanikła najbardziej dokuczliwa kategoria „przestępstw środka”: rozbojów ulicznych, wyrywania torebek, kradzieży rzeczy z balkonów. Polska jest dziś w europejskiej piątce krajów o najniższej przestępczości. Możemy zatem zasiąść bezpiecznie w fotelach, niekoniecznie pozamykani na trzy spusty, i poczytać o mordercach, gwałcicielach, hochsztaplerach, aresztach i więzieniach.

Zbrodnia i kara. Głośne sprawy, zagadkowe zbrodnie, wyrafinowane oszustwa od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć