ebook Gospodarka. Wybrane problemy gospodarcze na ziemiach polskich w XIX i XX wieku
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Gospodarka. Wybrane problemy gospodarcze na ziemiach polskich w XIX i XX wieku
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.00
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
-15% 17.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zamieszczone w tej monografii zbiorowej artykuły polskich badaczy (zarówno dojrzałych i cenionych, jak i rozpoczynających dopiero karierę naukową) prezentują różne oblicza polsko-żydowskiej gospodarki w XIX i XX wieku. Wskazują na to, że zetknięcie się obu społeczności było konieczne i niezależnie od poglądów politycznych i wzajemnych sympatii czy antypatii – nieuchronne. Niejednokrotnie współdziałanie to przebiegało bezkonfliktowo (współpraca w wielu dziedzinach, wspólne przedsięwzięcia czy w miarę harmonijne współżycie obu społeczności), niemniej budziło kontrowersje i nierzadko prowadziło do bezpośredniej przemocy.

 

W polskiej historiografii dotyczącej historii Żydów zasadniczo brak podobnego opracowania, co wynika zapewne również z faktu, że po roku 1989 historia gospodarcza znalazła się na marginesie zainteresowania współczesnych badaczy.

Fragment recenzji prof. Joanny Nalewajko-Kulikov

Gospodarka. Wybrane problemy gospodarcze na ziemiach polskich w XIX i XX wieku od Anna Landau-Czajka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć