ebook Duchy Galway
5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Duchy Galway
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 44.80
wciąż za drogo?
44.80 zł Lub 40.32 zł
44.90 zł
Inne proponowane

Najbardziej liryczny irlandzki autor kryminałów powraca w najnowszej części wciągającego cyklu, stawiając „wiecznie upadającego irlandzkiego anioła Jacka Taylora” (Mystery Scene) naprzeciw groźnej bandy heretyków.

„Ken Bruen znany jest jako pisarz, któremu „trudno się oprzeć”, z sercem „zbolałego Irlandczyka”, „srebrzystym językiem” i ponurą wrażliwością w stylu noir.” - New York Times Book Review

„Pełnokrwista proza Bruena wraz z jego gniewem (na polityków i duchownych) wnoszą zaciekłą, niemal surrealistyczną intensyw ność do tej szalonej historii o zaginionej heretyckiej księdze, skradzionej z Watykanu, która pojawia się w Galway.” - Booklist

„Bruen jest w szczytowej formie i chociaż wszystko, czego tknie Taylor, wydaje się obracać w popiół, to uosabia on takie człowieczeństwo, że czytelnicy nie będą w stanie mu się oprzeć. ” - Publishers Weekly

„Bruenowi wciąż udaje się dostarczać prozę, która jest zarówno mocna, jak i hiobowa.” Kirkus Reviews

„Jack Taylor – zagubiony, poczciwy i skuteczny, osadzony w scenerii wiecznie mokrego Galway, >>100% Irish<<.” - Nasz Głos (Polski Tygodnik w Irlandii)

O e-booku Duchy Galway blogerzy napisali: 

Duchy Galway to niezwykle mroczny kryminał, utrzymany w konwencji noir. Miłośnicy tego gatunku jeśli jeszcze nie znają twórczości Kena Bruena, to niech sięgną po jego powieści. Myślę, że tak jak ja będą usatysfakcjonowani. Duchy Galway to również kryminał ambitny, poukładany, przemyślany. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Duchy Galway od Ken Bruen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po przeczytaniu W ciszy Galway czym prędzej chciałem sięgnąć po Duchy Galway. Pragnąłem znów poczuć te emocje, ten irlandzki klimat kryminału. Dodam więcej, nie zawiodłem się z kolejnego spotkania z Jackiem Taylorem.

To była przyjemność móc uczestniczyć w kolejnym śledztwie z jego udziałem. Taylor to bez wątpienia postać bardzo charakterystyczna. To prawdziwy glina, znający się na swej pracy. To człowiek, którego życie nie oszczędzało. A dodatkowym mocnym punktem tej książki, jest irlandzki klimat. Chłodny, mroczny, mieniący się szarością. Szarością, która pomimo swej specyficznej barwy przyciąga i pochłania nasza wyobraźnię. A tej nie brakuje Kenowi Bruenowi.

Jack Taylor jest ucieleśnieniem współczesnego europejczyka. Jest pewnego rodzaju wzorem śledczego, który nie spocznie dopóki nie doprowadzi śledztwa do finału. Ważnym aspektem historii jest nie tylko wątek kryminalny dotyczący prowadzonego śledztwa. Duży wymiar ma tutaj kwestia problemów osobistych głównego bohatera.

Duchy Galway to niezwykle mroczny kryminał, utrzymany w konwencji noir. Miłośnicy tego gatunku jeśli jeszcze nie znają twórczości Kena Bruena, to niech sięgną po jego powieści. Myślę, że tak jak ja będą usatysfakcjonowani. Duchy Galway to również kryminał ambitny, poukładany, przemyślany. Jeśli lubicie atmosferę irlandzkich pubów oraz mroczny klimat kryminału to Duchy Galway są właśnie dla Was.

Myślę, że po przeczytaniu tej książki zapragniecie przeczytać więcej powieści Kena Bruena. Autora, którego twórczość jest pewnego rodzaju powrotem do przeszłości. Przeszłości kryminału, który obecnie ma nieco inny charakter.

Bez wątpienia Duchy Galway to kryminał z górnej półki. Warto zaprosić go do swej domowej biblioteki. Warto poznać Jacka Taylora. Myślę, że Ken Bruen jest autorem, którego twórczość należy popularyzować wśród polskiego czytelnika. Takie powieści warto pisać. Takie powieści chce się czytać. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć