ebook Hess. Fanatyczny wyznawca
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Hess. Fanatyczny wyznawca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 43.12
wciąż za drogo?
52.08 złpremium: 33.60 zł Lub 33.60 zł
-23% 43.12 zł Lub 38.81 zł
53.19 zł Lub 47.87 zł
56.00 zł
42.80 zł
44.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Sprawa Rudolfa Hessa należy do największych zagadek historii. Opierając się na nieznanych materiałach z brytyjskich i niemieckich archiwów, a także na doskonałej znajomości tematyki tajnych służb oraz kulis drugiej wojny światowej, Pierre Servent opracował pierwszą wyczerpującą biografię delfina Hitlera. Rozprawia się w niej z szeregiem teorii spiskowych, jakie snuto w związku z postacią gorącego miłośnika okultyzmu, który pewnego majowego wieczoru 1941 roku niespodziewanie spadł z nieba na szkocką ziemię.

Jaki charakter miały relacje Hessa z Hitlerem, którego był jednym z pierwszych i najbliższych współpracowników i przyjaciół? Jaką rolę odgrywał Hess w III Rzeszy? Czy lecąc do Wielkiej Brytanii, wypełniał wolę Hitlera, czy był szalony, jak utrzymywano później w Norymberdze? Czy ukrywał tajemnice aż do śmierci w więzieniu Spandau? I wreszcie – czy odebrał sobie życie, czy mu je odebrano, bo za dużo wiedział?

Na te i wiele innych pytań znajdujemy wreszcie odpowiedzi we wciągającej książce – swoistym biograficznym śledztwie – w której autor odtwarza całą prawdę o jednej z najbardziej enigmatycznych postaci III Rzeszy.

Pierre Servent – wybitny specjalista w dziedzinie obronności, wieloletni wykładowca paryskiej Szkoły Wojskowej, związany również z Instytutem Wyższych Studiów Obrony Narodowej. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu, pisał do «La Croix» oraz «Le Monde».

Hess. Fanatyczny wyznawca od Pierre Servent możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć