Zbójecka narzeczona
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 46270)

Zbójecka narzeczona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 25.33
wciąż za drogo?
33.21 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
25.33 zł Lub 22.80 zł
29.90 zł
30.00 zł
36.90 zł
29.25 zł
31.73 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przewrotna, podszyta ironią powieść o współczesnej femme fatale. Zenia, główna bohaterka książki „Zbójecka narzeczona”, to ucieleśnienie męskich marzeń i kobiecych zawiści. Przez płeć przeciwną uwielbiana, przez swoje trzy byłe przyjaciółki pomijana milczeniem. Margaret Atwood nie byłaby jednak sobą, gdyby nie postawiła w swojej powieści pytania: czy Zenia rzeczywiście zasługuje na potępienie, a może jest aniołem, który ratuje kobiety przed katastrofą?

Zenia, pragnie zniszczenia, spalonej ziemi, rozbitego szkła. Pragnie zniszczenia, spalonej ziemi, rozbitego szkła. Jest piękna, inteligentna, na przemian przebiegła i wrażliwa. Niegdyś mocno skrzywdziła trzy przyjaciółki – Roz, Tony i Charis. Podstępnie zdobyła ich współczucie, a potem uciekła z ich mężczyznami. Teraz trzy kobiety z ulgą uczestniczą w jej pogrzebie – Zenia odeszła, tym razem na dobre.

Ale czy na pewno?

Niespodziewanie Zenia wkracza majestatycznym krokiem do restauracji, w której jedzą wspólny lunch. Pojawia się nagle, by siać zniszczenie, ale im więcej dowiadujemy się o niej, tym więcej mamy pytań:
Czy rzeczywiście jest ona czystym złem, wyrachowaną postacią, czy może zagubioną duszą potrzebującą pomocy?
Kto naprawdę zasługuje na nasze potępienie – Zenia czy niewierni mężczyźni?
Czy Zenia wykorzystuje walkę płci, by zrealizować własne cele?
A może jest aniołem, który ratuje kobiety przed złymi mężczyznami?

„Ich trójka umawia się̨ na lunch raz w miesiącu. Uzależniły się od tego. Nie mają z sobą̨ wiele wspólnego poza katastrofą, która je połączyła – jeżeli Zenię możną nazwać katastrofą. Z czasem stały się̨ wobec siebie lojalne, esprit de corps. Tony polubiła te kobiety; uważa je za bliskie przyjaciółki lub kogoś w tym rodzaju. Są rycerskie, mają blizny po bitwach, przeszły przez ogień, każda z nich wie teraz o drugiej rzeczy, których nie wie nikt inny.

Spotykają̨ się̨ więc regularnie niczym wdowy wojenne, starzejący się weterani albo żony żołnierzy zaginionych podczas akcji.
Jak bywa z takimi grupami, przy stole znajduje się więcej osób, niż można by pomyśleć.

O Zeni jednak nie mówią. Już nie, od czasu, kiedy ją pochowały. Jak twierdzi Charis, mówienie o niej mogłoby zatrzymać ją na ziemi. Tony twierdzi, że ona źle wpływa na trawienie, a Roz powtarza, po co poświęcać jej czas na antenie” – fragment powieści „Zbójecka narzeczona”

Zbójecka narzeczona od Margaret Atwood możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć