ebook Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 124)

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.72
Audiobook - najniższa cena: 40.36
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
30.72 zł
31.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy”.

Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu, walczył z nimi wręcz i namierzał ich pozycje przed ostrzałem z moździerzy. Jura to przestępca, który trafił w szeregi prorosyjskich bojowników. Liza żyła na przedmieściach Ługańska. Kiedy wyjechała na kilka tygodni, żeby schronić się przed atakami separatystów, nie podejrzewała, że już tam nie wróci.

Tomáš Forró opowiada o wojnie w Donbasie z samego serca konfliktu. Rozmawia z ludźmi po obu stronach frontu, niejednokrotnie naraża życie i potajemnie jeździ tam, dokąd nie zapuszcza się żaden dziennikarz. Wnikliwie opisuje sytuację polityczną na wschodzie Ukrainy i rosyjską taktykę wojny hybrydowej, w której walka konwencjonalna miesza się z partyzantką, a fakty z propagandą. Jego analizy są nieodłącznie związane z historiami ludzi, dla których wojna i jej skutki są bolesną codziennością. Wielka polityka przeplata się tutaj z małą, a losy żołnierzy z losami zwykłych rodzin, którym konflikt odebrał wszystko.

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu od Tomáš Forró możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Opowieść świadka początku wojny. W 2014 niewiele świat to obchodziło, później praktycznie o tym zapomniano. Nie wygasło, tliło się..., a 24 lutego 2022 nastąpił koniec prologu...

Warto zerknąć