ebook Zwierzę
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 11724)

Zwierzę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 17.49
Audiobook - najniższa cena: 20.34
wciąż za drogo?
-16% 17.49 zł Lub 15.74 zł
24.14 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
24.49 zł
27.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Oszałamiający portret kobiecej furii. „Lisa Taddeo pokazuje w powieści «Zwierzę», że siostrzeństwo to nie modny hashtag z Instagrama, ale odważny akt buntu wobec świata, w którym jedna kobieta wciąż ma być śmiertelnym wrogiem drugiej. «Zwierzę» przepełnia wściekłość przeciwko takiemu światu. Równocześnie to książka zmysłowa jak erotyk i bezwzględnie rozliczająca się z erotyką. Pełna namiętności i precyzyjna w opisie jej nadużyć. Po #metoo nie czyta się już Henry’ego Millera, czyta się Lisę Taddeo” – Karolina Sulej

Kiedy żonaty kochanek Joan popełnia na jej oczach samobójstwo, kobieta ucieka z Nowego Jorku i wyrusza na poszukiwania Alice, jedynej osoby, która może pomóc jej zrozumieć przeszłość naznaczoną męską dominacją i okrucieństwem. Na zalanych żarem wzgórzach Los Angeles Joan powraca do koszmarnych wydarzeń z dzieciństwa, kładących się cieniem na całym jej życiu. Jednocześnie w niej samej dojrzewa decyzja, by w końcu wziąć odwet na patriarchalnym świecie…

Powieść„ Zwierzę” zainspirowały doświadczenia kobiet, z którymi Lisa Taddeo rozmawiała, tworząc głośny reportaż „Trzy kobiety”. Autorka błyskotliwie i z niezwykłą przenikliwością pisze o sprawach, o których nie opowiada się nawet przyjaciółkom. Pokazuje, jak w zdominowanym przez mężczyzn świecie narasta kobieca wściekłość oraz co może się wydarzyć, kiedy ta wściekłość eksploduje.
Odważna, bezkompromisowa proza Taddeo z miejsca chwyta czytelnika za gardło i nie puszcza do ostatniej strony. Mało kto potrafi z taką przenikliwością, a zarazem czułością pisać o najskrytszych kobiecych lękach i pragnieniach.

Rekomendacje e-booka Zwierzę:

„Fascynująca, duszna, erotyczna, pełna emocji. Od Joan trudno oderwać wzrok, choćby na chwilę” – „Kirkus Reviews”

„Taddeo umiejętnie i błyskotliwie przygląda się temu, jak dzika brutalność mężczyzn napędza kobiecy gniew. W efekcie otrzymujemy mieszankę w równym stopniu intymną, co wybuchową” – „People”

„Tak wyglądałoby życie Joan Didion, gdyby wkręciła się w twarde narkotyki i zawsze nosiła przy sobie nóż sprężynowy” – „Harper’s Bazaar”

O e-booku Zwierzę blogerzy napisali: 

Po lekturze tej książki, Lisa Taddeo pozostawiła mnie z wieloma głębokimi przemyśleniami. Zwierzę to powieść emocjonująca. To mocny i trafiający przekaz. To historia, która porusza do głębi. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Zwierzę od Lisa Taddeo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po lekturze tej książki, Lisa Taddeo pozostawiła mnie z wieloma głębokimi przemyśleniami. Zwierzę to powieść emocjonująca. To mocny i trafiający przekaz. To historia, która porusza do głębi.

Choć Lisa Taddeo napisała już jedną książkę pt. Trzy kobiety, to Zwierzę jest jej fabularnym debiutem. Debiutem spektakularnym. Autorka tworząc tę powieść inspirowała się rozmowami z kobietami, bohaterkami wspomnianego już reportażu. Przyznam, że nie czytałem go, lecz teraz wiem, że to tylko kwestia czasu jak po niego sięgnę. Teraz jednak pragnę podzielić się z Wami moimi emocjami z lektury powieści Zwierzę.

Bohaterką jest Joan, kobieta, której historia może być „odbiciem” historii wielu kobiet na całym świecie. Historii niesprawiedliwej, napiętnowanej męską dominacją i okrucieństwem. Joan była świadkiem samobójstwa dokonanego przez jej żonatego kochanka Vica. Po traumatycznym wydarzeniu w restauracji Piadina, kobieta postanawia uciec z Nowego Jorku. Jej celem jest odnalezienie Alice. To właśnie Alice jest jedyną osobą, dzięki której Joan może zrozumieć przeszłość, która napiętnowana była męską dominacją. A my podążając śladami głównej bohaterki poznajemy historię koszmarnych wydarzeń z jej dzieciństwa. Wydarzeń, które odcisnęły piętno na całym życiu kobiety.

Zwierzę to nie tylko mocny i poruszający obraz kobiecej furii. To przede wszystkim inteligentnie stworzona historia. Nie ot tak stworzona dla samego czytania, lecz mająca na celu uświadomienie czytelnikowi, iż niestety również w obecnych czasach wiele kobiet piętnowanych jest przez mężczyzn. To odważny głos, który uwypukla ten problem. To historia, która powinna nas uwrażliwić.

Co ważne autorka dotyka tematu tabu, który nie powinien zostać zamieciony pod dywan. Nie możemy udawać, że on nie istnieje. A powieść ta jest pewnego rodzaju wołaniem o zwrócenie uwagi na ten problem. Zwierzę to również powieść ukazująca kobiece lęki i pragnienia.

Lisa Taddeo zasługuje na słowa uznania za podjęcie tego tematu. Co ważne dokonała tego w sposób mocny i odważny. A ja odważę się na stwierdzenie, że Zwierzę jest powieścią jakże na czasie. Niestety!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć