ebook Wybór
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 271)

Wybór
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.99
Audiobook - najniższa cena: 27.00
wciąż za drogo?
23.99 zł Lub 21.59 zł
-20% 31.99 zł Lub 28.79 zł
39.99 zł
39.99 zł
33.46 zł
33.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dwanaście rozmów Anne Applebaum i Donalda Tuska o kwestiach najgorętszych dla Polski, Europy i świata. E-book „Wybór” to książka przeciw poczuciu bezsiły i bezradności. To opowieść o powrocie nadziei i wiary w zwycięstwo demokratycznych wartości i demokratycznego świata oraz o drogach, które do tego prowadzą.

W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu – mówią Anne Applebaum i Donald Tusk w swoich rozmowach o najważniejszych wyborach, przed jakimi stoją Polska, Europa i świat.

„Wybór” to przede wszystkim książka przeciw poczuciu bezsiły i bezradności, a także o powrocie nadziei i wiary w zwycięstwo demokratycznych wartości i demokratycznego świata. Ale to więcej niż apel – to również opowieść o drogach, które do tego prowadzą.

Anne Applebaum i Donald Tusk w dwunastu błyskotliwych rozmowach odpowiadają na najgorętsze pytania dotyczące Polski i Europy:

- Dlaczego Unia Europejska, chociaż jest potęgą, częściej bywa chłopcem do bicia?
- Na czym polega pakt z diabłem, który podpisali Orban, Kaczyński i inni autorytaryści?
- Jak podzieliliśmy się na obce sobie plemiona i czy potrafimy mimo to wspólnie żyć?
- Jak sprawić, by w kryzysie migracyjnym przyzwoitość nie stała się synonimem bezradności a ksenofobia synonimem skuteczności?
- Dlaczego Polska może stać się państwem frontowym i jakie mogą być tego konsekwencje?
- Czy patriotyzm nieuchronnie zagarnęli dla siebie nacjonaliści?
- Dlaczego Rosja chce podzielić Europę?
- Czy Chiny wygrają cyfrową walkę o kontrolę nad światem?
- Jak demokraci mają znów wygrywać wybory – nie tylko w Ameryce?
- Jak bardzo boli hejt?

Anne Applebaum i Donald Tusk oprowadzają nas nie tylko po kluczowych problemach współczesnego świata, ale też po kulisach polityki. W ich rozmowach głęboka analiza współczesności przeplata się z opowieściami i anegdotami o Joe Bidenie, Viktorze Orbanie, Borisie Johnsonie, Angeli Merkel, Emmanuelu Macronie, Władimirze Putinie, Jarosławie Kaczyńskim.
Te wyjątkowe wypowiedzi są zderzeniem dwóch uzupełniających się, a czasem pozostających w żywym sporze perspektyw: wybitnej publicystki i autorki książek o najnowszej historii oraz wytrawnego praktyka, który poddaje polityczne teorie, również te gorąco przez siebie wyznawane, wielowymiarowej weryfikacji.

Donald Tusk:
Niezależnie od okoliczności musimy na nowo uwierzyć w swoje siły i w swoje racje. Za dużo było i jest po naszej stronie i w nas samych ponuro zawodzących Kasandr, rozpaczających Priamów, tragicznych Hektorów i pechowych Achillesów, a za mało Odyseuszy, sprytnych, nieustępliwych, szukających rozwiązań nieszablonowych, a przecież odważnych i wiernych. I zwycięskich!

Anne Applebaum:
Mam mówić moim dzieciom i ich przyjaciołom, że to już koniec, że demokracja się skończyła, a Chiny wygrają? Że Europa skazana jest na rozpad? To nie tylko jest nieodpowiedzialne. To przede wszystkim nieprawda, w każdym razie nie musi być prawda, i naszym obowiązkiem jest nieustannie powtarzać, że historia nie jest zdeterminowana, demokracja powróci, a chiński model nie musi zapanować na całym świecie.

O Autorach:
Anne Applebaum – dziennikarka „The Atlantic” i wykładowczyni w Johns Hopkins University w Baltimore. Absolwentka Uniwersytetu w Yale oraz London School of Economics. Autorka książek „Gułag” (Nagroda Pulitzera 2004), „Za żelazną kurtyną”, „Czerwony głód”, „Matka Polka” (z Pawłem Potoroczynem), „Zmierzch demokracji”.
Zarówno „Gułag”, jak i „Za żelazną kurtyną” były nominowane do National Book Award.
Wieloletnia dziennikarka i redaktorka „Washington Post”, była zastępczyni redaktora naczelnego magazynu „Spectator”. Wykładała na wielu uniwersytetach, w tym Yale, Harvard, Columbia, Oxford, Cambridge, Zurych i Humboldt.
Mieszka w Londynie, Warszawie i Chobielinie pod Bydgoszczą. Jej mężem jest Radosław Sikorski – były minister spraw zagranicznych RP, mama dwóch synów.

Donald Tusk, z wykształcenia historyk, z zawodu polityk. Jako student współtworzył Studencki Komitet Solidarności i współpracował z Wolnymi Związkami Zawodowymi Wybrzeża. Był inicjatorem powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Gdańsku. W 1980 roku pracował jako dziennikarz „Samorządności”, drugiego niezależnego tygodnika NSZZ „Solidarność”. Redaktor prasy podziemnej w czasie stanu wojennego, a w latach 1984–1989 robotnik wysokościowy w spółdzielni Świetlik. Współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego (1990) i Platformy Obywatelskiej (2001). W latach 2007–2014 prezes Rady Ministrów, od 2014 do 2019 roku przewodniczący Rady Europejskiej. 1 grudnia 2019 roku został szefem Europejskiej Partii Ludowej, a 24 października 2021 wrócił na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.
Autor książek i albumów o Gdańsku oraz „Szczerze” – osobistego dziennika Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wydawca pierwszego elementarza kaszubskiego i słownika polsko-kaszubskiego dla dzieci. Mąż Małgorzaty, ojciec Kasi i Michała, dziadek pięciorga wnucząt.

Wybór od Anne Applebaum, Donald Tusk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć