ebook Masoni. Architekci nowoczesnego świata
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 275)

Masoni. Architekci nowoczesnego świata
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.79
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
37.19 zł Lub 33.47 zł
39.99 zł
39.99 zł
-12% 29.99 zł
30.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Historia masonerii łączy w sobie Winstona Churchilla i Walta Disneya; Wolfganga Mozarta i Shaquille’a O'Neala; Benjamina Franklina i Buzza Aldrina; Rudyarda Kiplinga i Buffalo Billa. Ebook „Masoni” (formaty epub, kindle mobi) Johna Dickiego to fascynujące studium na temat najsłynniejszego i najbardziej niezrozumianego tajnego bractwa na świecie. Ruchu, który nie tylko pomógł ukształtować nowoczesne społeczeństwo, ale który wciąż pozostaje wpływowy.

Odkryj fascynującą i prawdziwą historię jednego z najbardziej wpływowych i niezrozumiałych tajnych bractw we współczesnym społeczeństwie.

Założone w Londynie w 1717 roku jako bractwo, którego celem było wspieranie się członków w samodoskonaleniu, masoneria ​​w ciągu dwóch dekad rozpowszechniła się na cały świat.
Wpływy masonów sięgały wszędzie.

Pod rządami Jerzego Waszyngtona naród amerykański otrzymał masońskie credo. Ideały wolnomularzy gwarantowały spójność imperium brytyjskiego, a za Napoleona stały się narzędziem autorytaryzmu, by następnie stać się przykrywką dla rewolucjonistów. Zarówno Kościół Mormonów, jak i mafia sycylijska zawdzięczają swoje początki masonerii.

W oczach Kościoła katolickiego masoneria zawsze była kolebką czcicieli diabła. Dla Hitlera, Mussoliniego i Franco loże masońskie szerzyły choroby pacyfizmu, socjalizmu i wpływów żydowskich, więc musiały zostać zmiażdżone…

Masoni. Architekci nowoczesnego świata od John Dickie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć