ebook Wielki śmiech po żydowsku czyli Wczorajszy i dzisiejszy świat w tysiącach dowcipów i dykteryjek żydowskich
3.32 / 5.00 (liczba ocen: 8)

Wielki śmiech po żydowsku czyli Wczorajszy i dzisiejszy świat w tysiącach dowcipów i dykteryjek żydowskich
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.00
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
33.99 zł
37.19 zł Lub 33.47 zł
39.99 zł
31.10 zł
32.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeden z największych na świecie zbiorów dowcipów żydowskich zebrany i opatrzony komentarzem przez wybitnego judaistę, tłumacza oraz poliglotę – Roberta Reuvena Stillera.

Któż jest bardziej uosobieniem dowcipu niżeli Żydzi? Między innymi przez to, że potrafią, jak żaden inny naród na świecie, pokpiwać i czasem nawet bezlitośnie drwić także z samych siebie. Choćby ta okoliczność jest świadectwem wyjątkowego poczucia dystansu oraz inteligencji, która i poza tym wyróżnia dowcip żydowski.

Jego dzieje obejmują kilka tysięcy lat.

Dużo więcej niż historia zbierania i publikacji tych dowcipów. To zaczęło się dopiero pod koniec XIX wieku.

Ale szczyt swój osiągnęła ta potężna i wzbierająca fala dopiero po drugiej wojnie światowej, kiedy żydostwo europejskie, będące głównym twórcą i nosicielem tej odmiany dowcipu, przypisywanego całemu narodowi, nagle i w większości przestało istnieć. Zderzyły się więc humor i tragedia, dwa zjawiska od wieków istniejące obok siebie i najściślej zrośnięte w dziejach tego ludu, jak żadnego innego narodu świata. Omal nie metafizycznych wymiarów nabiera fakt, że tak ogromny fenomen kulturowy, jak dowcip żydowski, w pełni dojrzał do poważnych badań i publikacji dopiero w kilkanaście lat po zagładzie wytwarzającej go formacji.

Robert Stiller

Wielki śmiech po żydowsku czyli Wczorajszy i dzisiejszy świat w tysiącach dowcipów i dykteryjek żydowskich od Robert Stiller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć