ebook Porwanie
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 94)

Porwanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 15.96
Audiobook - najniższa cena: 15.96
wciąż za drogo?
15.96 złpremium: 7.98 zł Lub 7.98 zł
-34% 15.91 zł
-54% 17.96 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
33.52 zł
34.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kto porwał Zgagę i dlaczego? 

Zuza Lewandowska nie może pogodzić się z tą stratą. Nie opuszcza mieszkania, lamentuje, pije do nieprzytomności, tym samym zaniedbując obowiązki zawodowe. 
Sierżant Nowak i mecenas Kowalski postanawiają temu zaradzić i wpadają na iście szatański pomysł, ale czy uda im się go zrealizować?   

Tymczasem w Płocku dochodzi do porwania Bohdana Wierzbickiego, syna bardzo bogatego piekarza. Porywacze żądają za chłopaka astronomicznego okupu i wtedy do akcji wkracza kapitan Mariański. Dla niego nie ma rozwiązanych spraw, on potrafi jedynie wszystko komplikować. Śledztwo tak utajnia, że sam traci do niego dostęp. Jedynym ratunkiem dla porwanego jest Zuza Lewandowska. Czy uda jej się uratować Bohdana? Czy odnajdzie się Zgaga? Czy przestępcy poniosą zasłużoną karę? 

O e-booku Porwanie blogerzy napisali: 

To kolejna powieść o Zuzie, która sprawia mnóstwo prawdziwej przyjemności z czytania. Jest tam fascynująca zagadka kryminalna, świat, który pamiętamy (i do którego poza lekturą, za nic nie chcemy wracać) i humor, który zapewnił już Zuzannie Lewandowskiej rzeszę fanów. - Joanna Onysk - CzytAśka

Porwanie od Jacek Ostrowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tęskniłam za Zuzą. Jej niewyparzonym jęzorem, błyskotliwym umysłem i nieustającą wojenką z tępym kapitanem Mariańskim.

I wróciła!

Początkowo w bardzo kiepskim stanie. Przybita i załamana.

Czym?

Porwaniem Zgagi.

Tak, okazuje się bowiem, że Zuza nie może żyć bez ptaszydła, na które narzekała i złorzeczyła. Którego wrzaski ją wkurzały, które wielokrotnie ją pokaleczylo, ale Zgaga była członkiem jej rodziny!

Zuza pije. Pije dużo. Dużo za dużo.

Sierżant Nowak oraz Kowalski z kancelarii martwią się jak wyrwać przyjaciółkę ze szponów marazmu. Przypadkiem trafia się sprawa, która zajmie głowę prawniczki i być może pozwoli jej oderwać się od czarnych myśli o stracie papugi.

Porwany zostaje syn majętnego piekarza. Dorosły facet czerpał garściami z majątku rodziców, prowadząc hulaszczy tryb życia. A na imprezach w jego willi bawili się zarówno partyjna wierchuszka, wysoko postawieni milicjanci, przedstawiciele prokuratury i majętny półświatek. I panienki wątpliwego autoramentu, z których jedna jakiś czas temu tajemniczo zniknęła.

Nagle młody Wierzbicki zaginął.

Rodzice oskarżają wspólnika, wspólnik zapewnia o niewinności i chce odnaleźć kolegę. Pojawia się żądanie okupu.

Zarówno rodzice, jak i wspólnik zaginionego zwracają się po pomoc do Zuzy. Zuza zajmuje się sprawą i nieco odrywa myśli od zaginionej papugi.

A w tle dno dna PRLu, stan wojenny, ograniczenia i trudności. Okres błędów i wypaczeń w rozkwicie.

I jak zwykle w tym cyklu, Autor bogato obdarowuje czytelnika. Ciekawą sprawą (wielu z pewnością rozpozna historię, na której wątkach jest tu osnuta intryga), realistycznymi opisami życia i funkcjonowania w tamtych latach, ironią, żywiołowym językiem i niepowtarzalnym humorem.

To kolejna powieść o Zuzie, która sprawia mnóstwo prawdziwej przyjemności z czytania. Jest tam fascynująca zagadka kryminalna, świat, który pamiętamy (i do którego poza lekturą, za nic nie chcemy wracać) i humor, który zapewnił już Zuzannie Lewandowskiej rzeszę fanów.

A! I po zakończeniu natychmiast wpada do głowy myśl: Kiedy następna?! Kiedy? Bo tu się czeka!

Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć