ebook Blondynka moralnego niepokoju - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Blondynka moralnego niepokoju - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 29.80
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
29.80 zł Lub 26.82 zł
29.90 zł
33.16 zł Lub 29.84 zł
30.42 zł
31.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Edwina, tytułowa blondynka, jest owocem krótkiego, miłosnego porywu zapyziałej dewotki i cynicznego ateisty - karierowicza. Jak sama mówi, „formowała się psychicznie na progu dwóch światopoglądów i dwóch bytowych skrajności”.

Będąc jednak dziecięciem „cwanym po ojcu i silnym po matce”, szybko uczy się korzystać z wzajemnej niechęci rodziców i czerpać z tego stanu rzeczy rozmaite profity. Wydawałoby się, że w wieku dwudziestu dziewięciu lat osiągnęła byt absolutnie stabilny: ma własne, ekskluzywne mieszkanie, pewne i całkiem spore zaplecze materialne oraz grono radosnych przyjaciółek. Niestety, w tym właśnie momencie świat pustej i egoistycznej Edwiny zaczyna legać w gruzach: na początek traci pracę, rodzice nagle postanawiają się pobrać i skompletować na siłę szczęśliwe stadło, a na dodatek w jej życiu pojawia się duch, który namolnie domaga się bliżej nieokreślonej pomocy.

Zdesperowana, w kilka minut podejmuje decyzję o ucieczce, której głównym motywem jest bunt przeciwko zamysłowi rodziców - bo, jak stwierdza z głębokim niesmakiem „zawsze żyła w tym cyrku, ale nigdy dotąd ze wszystkimi małpami w jednej klatce”.
Nie mając lepszego pomysłu, podąża ścieżkami wyznaczanymi jej przez ducha. Po drodze kosztuje biedy, niepewności, ciężkiej pracy na roli - ale spotyka też pojęcia, całkiem jej do tej pory obce: bezinteresowność, przyjaźń, życzliwość, poświęcenie.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Ewy Abart.

Blondynka moralnego niepokoju - audiobook od Danuta Noszczyńska możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć