ebook Królestwo Miedzi
4.41 / 5.00 (liczba ocen: 34351)

Królestwo Miedzi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  We Need YA
Kategoria:  / /
E-book - polecana oferta: 23.90
wciąż za drogo?
-44% 22.34 zł
23.90 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
23.94 zł Lub 21.55 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
25.90 zł
29.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nadeszły nowe czasy. Życie Nahri zmieniło się na zawsze, gdy przypadkowo wezwała Darę – budzącego grozę, tajemniczego dżinna. Zmuszona do opuszczenia Kairu została zaproszona na olśniewający, królewski dwór w Dewabadzie i szybko odkryła, że będzie potrzebowała wszystkich swoich umiejętności, by przetrwać…

Czas na powrót do magicznego miasta!

Dewabad wciąż żyje w cieniu bitwy, w której Dara zginął z ręki księcia Alego. Nahri przyjmuje swoje dziedzictwo i moc, ale doskonale wie, że została uwięziona w niewidzialnej klatce. Jeden błąd może skazać jej pobratymców na zagładę. Ali natomiast został wygnany za to, że odważył się przeciwstawić swojemu ojcu. Ścigany przez zabójców, błądzący po bezlitosnych miedzianych piaskach ziemi jego przodków, zmuszony jest polegać na przerażających zdolnościach, którymi obdarzył go marid, duch wody. Książę poznaje też straszliwy sekret, który od wieków skrywała jego rodzina.
Tymczasem na północy kraju rośnie nowe zagrożenie: siła, która sprowadzi burzę ognia prosto pod bramy miasta…

„Styl pisania Chakraborty jest żywy, barwny i bardzo klarowny. Czytałem tę książkę z wielką przyjemnością” – George R.R. Martin, autor cyklu „Gra o Tron”

O e-booku Królestwo Miedzi blogerzy napisali: 

Królestwo miedzi okazało się dla mnie ogromnym zaskoczeniem – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Cieszę się, że jednak sięgnęłam po tę kontynuację - poznałam twórczość autorki od lepszej strony, bardziej zżyłam się z Dewabadem i jego mieszkańcami, a ponadto - poczułam dużą chęć przeczytania zakończenia tej serii. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Królestwo Miedzi od S.A. Chakraborty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czy pamiętacie może moją opinię na temat powieści Miasto mosiądzu autorstwa S.A. Chakraborty? Tytuł ten był bardzo głośny i zachwalany przez wielu czytelników - ja niestety nie zaliczyłam się do tej grupy i niezbyt miło wspominam lekturę tamtej pozycji – mimo rewelacyjnego pomysłu na fabułę i bohaterów. Moja ciekawość jednak jest zbyt wielka i postanowiłam dać drugą szansę tej trylogii i autorce. Czy Królestwo miedzi bardziej przypadło mi do gustu? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej opinii.

Dotychczasowe życie Nahri zmieniło się bezpowrotnie. Wszystko przez jeden nieostrożny ruch i przypadkowe wezwanie Dary - groźnego i tajemniczego dżinna. Młoda kobieta została zmuszona do opuszczenia rodzinnych stron, ale w zamian otrzymała zaproszenie na królewski dwór w Dewabadzie. Szybko przyszło jej odkryć, że będzie potrzebowała wszystkich swoich umiejętności, by tam przetrać. Miasto wciąż żyje w cieniu bitwy, w której wyniku książę Ali pozbawił życia Darę. Sytuacja bohaterów zaczyna coraz bardziej poważnieć, a jeden fałszywy ruch może sprawić, że wszystko obróci się w popiół. Ponadto na północy kraju rośnie siła, która może sprowadzić pod bramy miasta prawdziwą burzę ognia...

Pozwólcie, że na początek napiszę jedno, aczkolwiek istotne zdanie – ten tom okazał się o niebo lepszy, niż ten poprzedni. Kiedy sięgałam po Królestwo miedzi, towarzyszył mi pewnego rodzaju lęk. Wciąż miałam w głowie swoje emocje dotyczące poprzedniej części i zdecydowanie nie chciałam otrzymać powtórki z “rozrywki”. Jakież było moje zdziwienie, gdy otworzyłam tę powieść, przewróciłam pierwsze strony i poczułam żywe zainteresowanie opisywaną historią!

Główna bohaterka, Nahri, którą całkiem już polubiłam przy pierwszym spotkaniu, tutaj zyskała jeszcze więcej mojej sympatii. Autorka zdecydowanie jej nie oszczędza i z dziką ochotą (a przynajmniej takie właśnie odniosłam wrażenie) wrzuca ją w kolejne wiry akcji, z których nie tak łatwo jest wyjść cało. Uważam tę postać za naprawdę dobrze i ciekawie wykreowaną, a to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów, na jakie zwracam uwagę przy lekturze danego dzieła.

Nie mogło zabraknąć tutaj i Alego, którego również miałam okazję już poznać wcześniej. Wtedy nie bardzo wiedziałam, co o nim napisać, a teraz... Chyba niewiele się zmieniło. Wciąż nie do końca rozumiem jego postępowanie oraz sam jego charakter, aczkolwiek udało mi się z nim w pewien sposób zżyć - a to już uważam za mały sukces. Ogromnie cieszę się, że autorce udało się przedstawić tutaj tego bohatera w taki sposób, że mogłam go lepiej poznać. Mam jednak nadzieję, że w trzecim tomie uda mi się całkowicie do niego zbliżyć i być może polubić tak mocno, jak Nahri.

Jeśli chodzi o akcję, to tutaj kolejne zaskoczenie. Działo się bardzo dużo i to już od samego początku. Ten dynamizm sprawił, że lektura tej książki była dla mnie nie tylko ekspresowa, ale i bardzo przyjemna, tak po prostu. Warto docenić też fakt, że język, jakim posługuje się S.A. Chakraborty, sprawił, iż ponad połowę powieści pochłonęłam w zaledwie trzy godziny. Wydaje mi się, że to już coś oznacza. Oczywiście, nie obyło się bez fragmentów dość powolnych i w moim odczuciu - nużących, ale nie można w życiu mieć wszystkiego, prawda? Tak więc jestem w stanie to wybaczyć, zwłaszcza że przez zdecydowaną większość czasu bawiłam się bardzo dobrze.

Królestwo miedzi okazało się dla mnie ogromnym zaskoczeniem – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Cieszę się, że jednak sięgnęłam po tę kontynuację - poznałam twórczość autorki od lepszej strony, bardziej zżyłam się z Dewabadem i jego mieszkańcami, a ponadto - poczułam dużą chęć przeczytania zakończenia tej serii. Jeżeli poszukujecie dobrej fantastyki na zimowe wieczory, to myślę, że spokojnie możecie sięgać po te powieści.

Ocena: 5/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć