ebook Bazyliszek - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Bazyliszek - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - polecana oferta: 9.99
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
9.99 zł
9.99 zł
8.81 zł
9.99 zł
Inne proponowane

Baśń Bazyliszek należy do ścisłego kanonu polskiej literatury dziecięcej. Jako jeden z najsławniejszych wątków baśniowych przeniknęła – często w nieco zmodyfikowanej postaci, do literatury i kultury światowej. Jest lekturą w klasie IV szkoły podstawowej.

W kongenialnej aranżacji Łukasza Lewandowskiego i inscenizacji audio wykonanej przez Teatr Polskiego Radia w Warszawie, przy udziale najwybitniejszych polskich aktorów, baśń spisana przez Artura Oppmana zachwyci małych i dużych wielbicieli wielkiej literatury. Jest to słuchowisko o niecodziennym rozmachu i na niespotykanym poziomie reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem współczesny język, budująca atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki – wszystko składa się na unikalny charakter tego nagrania.

Obsada aktorska:

Narrator: Andrzej Ferenc Wojtek: Waldemar Barwiński Helenka: Dominika Kluźniak Waluś Klepka: Michał Podsiadło Pani Gątkowa: Agata Kulesza Pan Gątkowy: Andrzej Mastalerz Ścibor Lubicz: Andrzej Blumenfeld Pisarz miejski: Grzegorz Damięcki

Hermenegildus Fabio: Jan Matyjaszkiewicz Cygan: Jacek Beler i inni Śpiewają:

Dominika Kluźniak, Waldemar Barwiński, Michał Podsiadło

Bazyliszek - audiobook od Artur Oppman możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć