ebook Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 31)

Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.53
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
-32% 30.53 zł
35.02 zł Lub 31.52 zł
41.76 zł Lub 37.58 zł
34.92 zł
35.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Pierwszy tak wielowymiarowy portret człowieka, który poświęcił wszystko dla tych, których nikt inny nie dostrzegał. Ebook „Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja” przedstawia nie tylko powstawanie legendy Marka Kotańskiego oczami jego pierwszych pacjentów, współpracowników czy rodziny. Anna Kamińska opisuje także historię Monaru, polskiej służby zdrowia i (nie)radzenia sobie przez państwo z osobami dotkniętymi problemem narkotykowym, alkoholizmem czy bezdomnością. „Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja” to książka barwna, wstrząsająca i dociekliwa – warto po nią sięgnąć.

Kotan Superstar

Przełom lat 60. i 70. XX wieku. Oficjalnie problem narkotykowy w PRL-u nie istnieje. W rzeczywistości coraz więcej młodych ludzi sięga po morfinę, czy pierwszą polską amfetaminę, odurza się, biorąc leki i wąchając kleje.

Początkujący psycholog, Marek Kotański, problem zauważa i zaczyna działać. Odważnie, z uporem i bez kompromisów. Traktowany przez swoje pacjentki i pacjentów jak ojciec, a potem bóg, dzięki empatii, pasji i niezrównanej intuicji pozwala im powrócić do normalnego życia.

Wielu krytykuje jego metody i mówi o nim „kontrowersyjny”, dla innych to „genialny terapeuta”. Z potencjałem do bycia gwiazdą, będzie porywać tłumy w ogólnopolskich akcjach. Pełen sprzeczności, domagający się od innych nieustającej uwagi, uwielbienia i akceptacji. Otrzymujący mnóstwo dowodów miłości i pogrążony w samotności.

„Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja” to pierwsza biografia pióra Anny Kamińskiej poświęcona mężczyźnie. To książka ukazująca, jak wiele jeszcze mamy do przepracowania, by stać się społeczeństwem wolnym od dyskryminacji, hipokryzji czy nietolerancji. I znieczulicy.

O e-booku Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru blogerzy napisali:

Anna Kamińska przytacza rozmowy jakie przeprowadziła z bliskimi swojego bohatera, z jego podopiecznymi. Książka Kotański. Bóg. Ojciec. Konfrontacja ukazuje nam człowieka pełnego charyzmy, empatii, oddania dla drugiego człowieka. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru od Anna Kamińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W dzisiejszym świecie trudno o autorytety. Często jeśli po jakieś sięgamy, to odwołujemy się do ludzi, których nie ma już wśród nas. Niemal 20 lat temu Polacy na wieść o śmiertelnym wypadku samochodowym Marka Kotańskiego wstrzymali oddech. W 2002 roku odszedł człowiek-legenda, twórca Monaru i Markotu.

Kotański był nie tylko psychologiem, był przede wszystkim człowiekiem nad wyraz empatycznym. Nie bał się podać pomocnej dłoni osobom uzależnionym od narkotyków. Nie był psychologiem „książkowym” lecz działającym w terenie blisko ludzi. Świat narkomanów był jego światem, w którym niósł pomoc i wsparcie uzależnionym.

Anna Kamińska w swej książce przypomniała czytelnikom tę postać i ukazała pełne spektrum osobowości Kotańskiego. Autorka wykonała ogromną pracę w przedstawieniu historii twórcy Monaru. Dotarła do wielu osób z jego otoczenia, pokazuje dużo ważnych materiałów archiwalnych i zdjęć, które są dobitnym dowodem na zasługi Marka Kotańskiego. Ta książka jest pewnego rodzaju pomnikiem jego społecznej działalności – nie szukającej oklasków i błysku fleszy, lecz takiej, która wielu uzależnionym dawała nadzieję, była światełkiem w tunelu. W tunelu, w którym nie mieli nikogo, a mogli liczyć na wsparcie Marka Kotańskiego.

Anna Kamińska przytacza rozmowy jakie przeprowadziła z bliskimi swojego bohatera, z jego podopiecznymi. Książka Kotański. Bóg. Ojciec. Konfrontacja ukazuje nam człowieka pełnego charyzmy, empatii, oddania dla drugiego człowieka.

Z drugiej strony poznajemy człowieka, który nie wyróżniał się zdolnościami organizacyjnymi. Po prostu nie miał do nich głowy. Często działał nie mając świadomości o „biurokratyczno-papierkowych” formalnościach związanych ze swoją działalnością. Kiedyś, gdy Kotański „działał” nie było to może aż tak znaczące. Dziś myślę, że przysporzyłoby mu to wielu problemów.

Autorka nie boi się dotykać również pewnych kontrowersji związanych z Markiem Kotańskim. Ja nie zamierzam w nie wnikać aż tak dogłębnie, nie chciałbym dokonywać żadnych rozliczeń. Jednak pragnę zaznaczyć, że gdyby nie Marek Kotański, to wiele osób uzależnionych nie miałoby szans na wyjście z życiowego dołka. Dlatego, dla mnie Kotański jest człowiekiem, który w historii wpływowych Polaków znaczył wiele. Jego życie i działalność zasługują na uznanie oraz uzasadniają nazywanie go autorytetem i wzorem dla innych.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć