ebook Panie Czarowne - audiobook
3.62 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 510)

Panie Czarowne - audiobook
audiobook (mp3)

Wydawca:  Wydawnictwo SQN
E-book - najniższa cena: 31.49
Audiobook - polecana oferta: 38.24
wciąż za drogo?
38.24 zł
39.99 zł
-7% 35.90 zł
36.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Panie Czarowne to dojrzała, ważna powieść o silnych kobietach i ochronie tego, co ważne, nakreślona z uważnością, szczerością i wrażliwością. Jakub Ćwiek w nowej odsłonie.

Przyszedł na nie czas.
Zawsze są przynajmniej trzy.
Może być więcej, ale nigdy mniej.
Psotna dziewka, chutliwa matka i groźna, samotna starucha.
Obdarzona pierwotną mocą Trójnia.

Dwadzieścia dwie osoby. Dwadzieścia kobiet, dwóch mężczyzn. Bunia znała ich wszystkich, a z trojgiem wymieniała swego czasu pocałunki i sekrety. Siedmioro uprawiało to, co nazywano czarami. Leczyli, dodawali sił, pomagali w problemach miłosnych i użyczali swych ust cichym szeptom zmarłych. O dwojgu z nich powiedziano by dziś, że byli niespełna rozumu – w rzeczywistości mieli tego rozumu zbyt wiele. Wiele głosów. Wiele myśli. Czy były wśród nich te z diabelskim rodowodem? Trudno było stwierdzić.

Głuchołazy. Małe miasteczko na polsko-czeskim pograniczu. Miejsce, gdzie w siedemnastym wieku wieszano kobiety podejrzane o uprawianie czarów. Większość z nich trafiła na stryczek za nic. Ale były wśród nich także one. Te, które wiedzą. Te, które mogą umrzeć, ale nie odchodzą tak łatwo.

Chciano je zniszczyć. One jednak wciąż się odradzają i trwają po dziś dzień. Wpisane w historię i żywą tkankę tego miasta. Mówią na siebie Panie. Panie Czarowne

Czy w XXI wieku historia zatoczy koło? Czy te, które mają w sobie moc, będą musiały się zmierzyć z wnukami mężczyzn, którzy próbowali je spalić?

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Pauliny Holtz i Filipa Kosiora.

O audiobooku Panie Czarowne blogerzy napisali: 

Audiobook Panie czarowne w interpretacji Pauliny Holtz i Filipa Kosiora to kolejne mistrzostwo związane z tą książką. Genialna treść odczytana boskimi głosami! Jestem zachwycona! - Joanna Onysk - CzytAśka

Panie Czarowne - audiobook od Jakub Ćwiek możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Panie czarowne mnie porwały, wciągnęły, pochłonęły! Oraz wyrwały z butów! To czary!

Fantastyczna historia, pełna wiedźmiego uroku, ociekająca magią, siłą siostrzeństwa, walką zła i głupoty, maskowanej religijnym fanatyzmem, z mądrością i dobrocią „tych, które wiedzą”.

W pewnym dolnośląskim miasteczku życie toczy się swoim, nieco powolnym rytmem. Młodzi uciekają do większych miast, nieco starsi chcieliby przyciągnąć do niego turystów i ich pieniądze, aby nie dopuścić całkowitego upadku, a najstarsi z nostalgią wspominają urok „samowystarczalności” z PRL-u.

Miasto ma ciekawą historię sięgającą czasów polowań na czarownice, gdy wbrew ówczesnym metodom inkwizycji, schwytane tam osoby uznane za wiedźmy i czarowników powieszono, a nie spalono.

Wtedy padła na miasto klątwa.

Klątwa zapomnienia i nieodnalezienia.

I trwa.

Choć niedawno działy się tam niezwykle głośne wydarzenia, nie wiadomo czemu, umykają one pamięci, czy to społecznej, czy indywidualnej. Miasteczko nikomu się z niczym nie kojarzy. Nie zostaje w pamięci, nie daje zapamiętać nawet nazwy, lokalizacji, drogi do siebie. A przecież miały tam miejsce początek powodzi stulecia, prareferendum unijne i parę innych, niby pamiętanych, ale jakoś nie z nim kojarzonych zdarzeń. Nazwa przemyka przez wzrok, słuch, nigdzie się nie odkładając.

W tym mieście mieszkają one. Bunia, Lilka, Betka i Królewna. Cztery kobiety, niezwykle różne, a jednak nierozerwalnie związane. Kochają się jak siostry, i kłócą jak siostry. Ale przede wszystkim współpracują, dbają o siebie, i chronią swoje miasto. Pielęgnują kryjący je przed niepożądanymi oczami czar.

Ale czy to nadal jest klątwa, czy raczej zaklęcie ochronne?

Są organizacje, których kultywowanym starannie marzeniem jest odnaleźć „miasto kozła”, zniszczyć ochronne zaklęcie, pozbyć się wiedźm. Od wielu lat tropią, śledzą i szukają możliwości dokonania swego dzieła. Kim są? I dlaczego im na tym zależy?

I czy współczesne polowanie na czarownice ma szanse powodzenia?

Emocje jakich dostarczyła mi ta lektura jeszcze we mnie buzują. Napinane mięśnie nie mogą się rozluźnić. Wściekałam się, złościłam, wzruszałam i śmiałam. Wstrzymywałam oddech, zaciskałam zęby, nie byłam w stanie się odrywać. Nie rozumiałam, co się do mnie mówi. A nawet teraz buzujące myśli nie dają się sensownie zebrać i poukładać. Zapisuję wszystko aby nie zapomnieć, ale chyba ta recenzja będzie niosła więcej wykrzykników niż rzeczywistego opisu i sensu.

Jakub Ćwiek wykreował fantastyczny świat, osadzony we współczesnych realiach, postaci mimo nieuchronnej przecież nadnaturalności są wiarygodne, a miejsca i zdarzenia opisane tak, że czytelnik po prostu tam jest. Widzi świat oczami bohaterów, czuje ich emocje, ból, pożądanie czy rozpacz. Starcze zwątpienie Buni, zniecierpliwienie Betki, irytację Królewny czy energię Lilki, ale także zwierzęce oddanie Gniewka, nudną idealność Mirka. Potworną żądzę władzy Luberta.

Chcę wierzyć w wiedźmy! W ich tajemną moc, władzę wiedzy, siostrzaną solidarność! Chcę wierzyć, że za każdą skrzywdzoną Jagną staną Królewna i Lilka, pomogą jej dopełnić zemsty i sprawiedliwości.

Czytałam i słuchałam audiobooka na przemian, aby praktycznie nie odrywać się od książki, nie marnować ani chwili. Audiobook w interpretacji Pauliny Holtz i Filipa Kosiora to kolejne mistrzostwo związane z tą książką. Genialna treść odczytana boskimi głosami! Jestem zachwycona!

Absolutnie łapcie Panie czarowne i czytajcie! A jeszcze lepiej słuchajcie!

A! Najważniejsze!

Głuchołazy! Tak się nazywa miasto!

Chyba na moment klątwa puściła, przypomniałam sobie i moglam zapisać. Ale jestem pewna, że i tak ta nazwa nie zapisze się w Waszej pamięci!

W przeciwieństwie do Pań Czarownych, które na pewno zostaną z Wami, uprzednio podczas lektury dostarczając mnóstwa wrażeń i znakomitej rozrywki!

Lecę czytać inne książki Autora!

Muszę nadrobić WSZYSTKO!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć