ebook Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 3 - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 3 - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 27.21
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
30.64 złpremium: 19.77 zł Lub 19.77 zł
27.21 zł Lub 24.49 zł
31.30 zł Lub 28.17 zł
32.95 zł
32.95 zł
27.31 zł
32.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Trzecia część pięknych i mądrych bajek o empatii. Gdzie szukać pomocy, gdy ktoś jest dla nas niemiły? Co to znaczy, że dorośli pracują? Jak dbać o więzi z osobami, które lubimy i na których nam zależy? Żyrafa Bibi, jej najlepszy przyjaciel, szakal Zenon, i inne zwierzęta z Leśnego Zakątka rozmawiają ze sobą na te właśnie tematy. Weźmy udział w ich przygodach, a odkryjemy wspaniałe tajemnice.

Wyjątkowość bajek o empatii polega na tym, że nie tylko opisują one świat relacji z perspektywy dziecka, ale także uczą odkrywania i nazywania uczuć oraz potrzeb: tych widocznych, wyrażanych spontanicznie, i tych ukrytych głęboko w sercu. Rozpoznanie uczuć i potrzeb pozwala zaakceptować siebie i innych, jest też niezbędne, by w pełni być sobą, bez czego z kolei niemożliwe jest szczęście.

Jak zatroszczyć się o kogoś, kto źle się czuje?
O co chodzi w medytacji i skupianiu się?
Jak odmówić komuś, kogo lubimy, a kto bardzo czegoś pragnie – ale my nie?
Jak cieszyć się chwilą i zachować dobre wspomnienia?

Oto niektóre z ważnych dziecięcych problemów, które pojawiają się w książce „Przyjaciele żyrafy”. Żyrafa Bibi, jej najlepszy przyjaciel, szakal Zenon, i inne zwierzęta z Leśnego Zakątka rozmawiają ze sobą na te właśnie tematy, czasem burzliwie.

Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii. Takie podejście pozwala odkryć potencjał i wewnętrzne piękno w naszych dzieciach oraz w nas samych. Dlatego też w bajkach nie ma rad. Ich miejsce zajęło zaciekawienie drugą osobą – jej emocjami i potrzebami. Jest tu radość, złość, smutek, wdzięczność i wiele innych uczuć. Emocje są bardzo ważne, bo informują nas o potrzebach, o tym, co w danym momencie przeżywa zarówno mały, jak i duży bohater bajki.

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 3 - audiobook od Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć