ebook Merkawa. Miecz Izraela
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 11)

Merkawa. Miecz Izraela
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 32.74
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
32.74 zł Lub 29.47 zł
39.90 zł
39.90 zł
32.79 zł
33.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Mimo ciągłego zagrożenia Izrael rozwijał się gospodarczo i naukowo w bardzo szybkim tempie. Izraelczycy od podstaw stworzyli przemysł będący w stanie zbudować czołg, który jeśli chodzi o użyte rozwiązania techniczne i skuteczność bojową, znajduje się światowej czołówce. Monografia została napisana przez zespół autorów, wybitnych znawców tematu, pod redakcją Łukasza Przybyło.

Autorzy monografii Merkawa – miecz Izraela, opierając się na bardzo bogatych materiałach, zaprezentowali historię powstania i rozwoju – czołgu merkawa. Jednak nie ograniczyli się tylko do przedstawienia genezy powstania tej konstrukcji, jego danych taktyczno-technicznych, czy kolejnych przeprowadzonych modyfikacji. Z tą intencją autorzy wzbogacili publikację wspomnieniami i wywiadami z dowódcami wojsk izraelskich. W konsekwencji takiego podejścia, Czytelnik może w pełniejszym świetle obserwować proces tworzenia izraelskich wojsk pancernych i ich doktryny użycia. Ponadto w pracy umieszczono niezwykle rzetelne opisy działań bojowych, w których brały udział merkawy. Wreszcie, w monografii poruszono również arcyciekawy problem: roli polskich Żydów w rozwoju izraelskich wojsk pancernych.

Merkawa. Miecz Izraela od Krzysztof Kubiak, Łukasz Mamert Nadolski, Paweł Przeździecki, Michał Przybylak, Łukasz Przybyło możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć