ebook Zadupia
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 2240)

Zadupia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.36
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
25.11 złpremium: 16.20 zł Lub 16.20 zł
21.60 zł Lub 19.44 zł
25.64 zł Lub 23.08 zł
27.00 zł
18.36 zł
20.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Uważana za arcydzieło powieść Antonia Lobo Antunesa – laureata wielu nagród literackich i kandydata do Nobla. Ebook „Zadupia” opowiada historię portugalskiego lekarza nękanego wspomnieniami z wojny, który jak dawni żeglarze, opowie swoje dzieje każdemu, kto zechce ich posłuchać. Wspaniała rozrachunkowa literatura.

Wpisując się w tradycję Williama Faulknera i Gabriela Garcii Marqueza, Antonio Lobo Antunes plecie słowa w porywający i ekscentryczny gobelin, nadając swojej prozie wdzięk i brzmienie poezji.

Narrator, świeżo powróciwszy do Lizbony po ciężkiej służbie na wojnie w Angoli, wyznaje traumy pamięci bezimiennej kochance. Ich zmierzający ku zbliżeniu wieczór rozwija się jak gorączkowy sen, gdy Lobo Antunes zręcznie przeskakuje od opisów Portugalii po upadku dyktatury do egzotycznego i brutalnego świata życia na pierwszej linii frontu. W wyniku tej poetyckiej, gęstej i nielinearnej narracji powstała powieść obfitująca w sytuacje tragiczne i absurdalne, bezsprzecznie należąca do największych powieści wojennych współczesności. Nie brak też w niej rozliczenia z narodowo-katolicką dyktaturą salazarowskiej Portugalii.

Zadupia od António Lobo Antunes możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć