ebook Północna utopia Hitlera. Budowa nowego porządku w okupowanej Norwegii
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 54)

Północna utopia Hitlera. Budowa nowego porządku w okupowanej Norwegii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.18
wciąż za drogo?
39.90 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
32.18 zł Lub 28.96 zł
34.32 zł Lub 30.89 zł
39.90 zł
42.90 zł
-5% 34.30 zł
39.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

W latach 1940–1945 niemieccy okupanci zamienili Norwegię w ogromny plac budowy. To niezwykłe przedsięwzięcie architektoniczne miało na celu rozszerzyć zasięg Wielkiej Rzeszy Niemieckiej poza koło podbiegunowe i wprowadzić w tym skandynawskim kraju rasową utopię. Plany przekształcenia Norwegii we wzorcowe „aryjskie społeczeństwo” – obejmujące budowę nowych, idealnych miast oraz superautostrady ciągnącej się od Berlina aż po północne krańce Skandynawii – rozpalały wyobraźnię Hitlera, jego nadwornego architekta Alberta Speera i innych przywódców nazistowskich. Despina Stratigakos po raz pierwszy przedstawia pełny zakres działań zmierzających do zbudowania nordyckiego imperium, które z założenia miało poprawić czystość rasową narodu niemieckiego oraz potwierdzić jego przeznaczenie jako nowego wcielenia wikingów.

Ta wciągająca opowieść o próbie podporządkowania krajobrazu Norwegii nazistowskim wyobrażeniom stanowi również niepokojącą wizję tego, jak mógłby wyglądać świat pod znakiem swastyki.

Północna utopia Hitlera. Budowa nowego porządku w okupowanej Norwegii od Despina Stratigakos możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć